Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Това отчитат от Центъра за изследване на рака в Мигичан
Той ще помага ранени в главата американски войници
Причините отстрана на организма
реклама

Изтръпване на крайниците - стрес

Модератори: админ, консултанти

Изтръпване на крайниците - стрес

Мнениеот Magjoan » 05 Фев 2008 20:24

Здравейте, обръщам се за консултация към вас.
През юли месец получих изтръпване на десния крак и дясната ръка , придружено с прилошаване и треперене. Невролог ми предписа Vinpoicetine + Agapurin като ми каза че съм пред инсулт. Много се уплаших и отидох на преглед ж София - болн. Вита , където при прегледа лекарката ми каза че хапчетата от колегата й са с еднакво действие, направи ми Доплер - каза , че няма изменения на кръвоносните съдове на врата, предписа ми Piracetam - 800 + Xanax, като ми каза че всичко е на нервна основа да се успокоя.
Оправих се , оттогава когато се ядосам повече или по продължително време започва да ми изтръпва първо десния крак след това и дясната ръка.
Преди около три седмици имах проблеми и доста се ядосвах , даже плаках, от около пет дена започна усилено изтръпване на десните крайници с леко главоболие, на моменти усилено сърцебиене с прилошаване и задух. Отидох н лекар , предписа ми Flosferon , Voltaren, Mydocain, Milgamma , прати ме на скенер на шийни прешлени, защото може да има ниакакво възпаление на нервните ......... Но аз още получавам сърцебиене на моменти със затруднено дишане, даже забрави да кажа, че има и шум в ушите вечер като си легна и се отпусна
Абе въобще .......
а аз съм на 38 г.
Моля за съвет
Magjoan

Re: Изтръпване на крайниците - стрес

Мнениеот Д-р Янева » 05 Фев 2008 22:49

Мъж или жена сте? Правена ли е консултация с еднокринолог и кардиолог? Оплаквания Ви се появяват пристъпно или е един постоянен дискомфорт? Други доказани заболявания имате ли? Ако сте жена - правена ли е консултация с гинеколог, хормонални изследвания, редовен ли е цикъла?
Д-р Янева

Мнениеот Magjoan » 07 Фев 2008 20:31

Здравейте Д - р Янева
Аз съм жена, не ми е правена консултация с никой от изброените специалисти, но днес си взех изследването от скенера където пише следното
На направеното Кт изследване през посочените сегменти на шиен отдел на гръб. стълб на ниво С4-С5 суспективни данни за малка дискретно маркирана латерална протрузия на диска в дясно. Подобни промени и на ниво С5-С6 в ляво.
Закл. При персистиране на неврологичната симптоматика да се насочи за МРТ на шиен отдел на гръбначния стълб.

Та какво следва от всичко това не знам.
А иначе състоянието ми беше на моменти през неопределено време, зависи , но съм забелязала, че е свързано с това дали се ядосвам и в каква степен. И си зная, че след като се ядосам след това задължително започва да ми изтръпват крайниците. Но сега е постоянно от няколко дни придружено със сърцебиене и леко прилошаване през деня, особено сътрин се чувствам много зле до към 9 часа.
Magjoan

Мнениеот Magjoan » 07 Фев 2008 20:33

Да цикълът ми е редовен.
Magjoan

Мнениеот Д-р Янева » 07 Фев 2008 20:39

Ами най-вероятна причина за оплакванията е проблема на шийните прешлени. Т.нар. вертебро-базиларен синдром, който имитира пристъпи на паника. Вашият проблем е от компетентостта първо на невролог, а ако на ЯМР се докаже протрузия на диск вероятно и неврохирург.
Д-р Янева

Мнениеот Magjoan » 09 Фев 2008 17:55

Здравейте д-р Янева
Дотук разбирам нещат как стоят, но какво е лечението на това заболяване, как се лекува или само се потдържа с медикаменти. Може ли само консервативно или има и оперативно лечение.
Magjoan

Мнениеот Д-р Янева » 10 Фев 2008 10:21

Има възможности както за косервативно, така и за оперативно лечение. Това обаче ще го преценят лекарите, ангажирани пряко с проблема Ви.
Желая Ви успех и късмет.
Д-р Янева

Re: Savet kak da se spravq s Xanaxa

Мнениеот plutoni288 » 20 Май 2008 22:18

zna4i kakvo pihte me posavetvali az sam samo na 21 no imam problem s nervote i piq xanax ot 6 meseca i sega iskam da go spra no s vsqko namalqvane na dozirovkakta az stavam vse po iznerven ne znam kak da go spra napraviha mi shema i ot dve tabltki ot 0,5 sa sam na dve ot 0.25 no se opitah da namalq s oshte malko i se 4ustvam ujasno kak da go preodoleq tva mno vi blagodarq predvaritelno :cry:
plutoni288

Мнениеот Д-р Янева » 21 Май 2008 22:33

При вас става дума за бензодиазепинова зависимост. Имате нужда от психиатър, а най-добре това да бъде специалист нарколог. Правят се специални схеми освен за намалване на бензодиазепина, така и временно лечение с други лекарства за да нямате пристъпи и в същото време медикаментите се такива че след това да могат да се спрат без проблеми. Сам ще ви е много трудно да се справите, но все пак решението е ваше.
Д-р Янева

Kak da spra xanax

Мнениеот plutoni288 » 24 Май 2008 01:17

Blagodarq vi otidoh pri lekara koito mi go izpisa smqta se zanai dobriq psihiatar i narkolok v lkinikata za le4enie na narkomani i alkoholizam toi e poznat na maika mi tai kato tq e sestra i toi mi napisa slednata shema Vmesto sutrin da piq edno hap4e ot 0,25 da piq polovinata a obednata doza da q izmestq za ve4erta a tq da bade 0,25 tova za 10 dni drugite 10 dni sutrin polovinata na 0,25 i ve4erta sashtata taka 10 dni sled tova 20 dni sutrin 1 Grandaxin i ve4er polovinka Xanax ot 0,25 sled tova 10 dni sutrin 1 Grandaxin obet 1 Gerodorm ve4er 1 Gerodorm az mi kazah 4e se 4ustva ujasno kato go namalqvam i ako moje da mi ispishe neshto koeto ne e ot grupata na Xanax a toi mi otgovori 4e nqma smisal no az ve4e si zagubih rabotata zashtoto po4vam da se depresiram i sprqh da si ibshtuvam s kolegite nadqvam se da se prebora s taq gados ne znam dali tiq gadni neshta mi se slu4vat zaradi tova 4e go spiram no shte napravq vsi4ko koeto mi e po silite da seotarva ot nego blagodarq :)
plutoni288

Мнениеот Д-р Янева » 24 Май 2008 21:06

Пожелавам ви успех в нелеката битка. :)
Д-р Янева

Мнениеот radito_ » 19 Май 2010 10:59

Здравейте. Аз съм на 19 години и от известно време насам усетих, че както просто си седя и започват да ми изтръпват крайниците. Попринцип никога не съм имала пробелми със сърцето, защото четох, че може да е свързано с него. И от както се помня, съм забелязала, че крайниците ми попринцип са студени. Иначе страдам от мигрена. Трябва ли да се обърна към лекар или не е нещо страшно и ще отмине?
radito_

Мнениеот polina_georgieva » 09 Юни 2010 10:24

Здравейте,аз ще си изкажа болката,а ако може някой да ме посъветва ще съм ви мн.благодарна.От около година ми изтръпват крайниците/и ръцете,и краката/.Ходх на лекар и съответно без никакво изследване ми казаха-Невралгия.Преди около месец много силно ме боля главата около седмица.Тогава се уплащих и ходих на скенер.Там ми казаха,че ми няма нищо и ми дадоха направление за Невролог.Ходих при невролог/вече друг/и той ме гледа на доплерова сонография мисля,че се казваше изследването.Постови ми диагноза-Нискостепенна стеноза .........Изписа ми Ноотропил 2400 да го пия 10 дни и ми каза да отида на контролен преглед след това.Отидох на 10-ия ден,той ме погледна и каза " Ами какво да ви кажа,трябва да пиете Ноотропил,колкото по често,толкова по добре за вас"и това беше.Друго нямаше.Моля ви ,ако някой е запознат с това да ми даде съвет.Да продължавам ли да го пия и ако е така,до кога да го пия?Като прочетох в Интернет се уплаших,защото ако това е свиване на кръвоносен съд,то тогава мисля,че трябва да се предприеме по сериозно лечение.Моля Ви,ако някой знае нещо по въпроса да ми каже,защото съм мн.уплашена и няма кой да ми обясни,а съм на 25 години.Аз съм от малък град,където лекарите не се стараят да разберат какъв точно ти е проблема,ами гледат набързо да те махнат от главата си.Просто няма кога да попитам.....моля ви....ако знаете нещо ми пишете
polina_georgieva

Мнениеот mama_mia » 16 Авг 2010 14:15

Здравей Полина, отговарям конкретно на теб , защото имах и все още имам подобен проблем. Миналата година след голямо психическо натоварване /работа/ получих загуба на зрение за минути /черни петна - буквално не виждах/- голям шок, признавам!, изтръпване на крайници, силен световъртеж и увличане от движението на хора и предмети около мен /не можех да си улуча стола да седна/. Веднага потърсих помощ от лекар невролог - изписа ми същите хапчета - Ноотропил 2400 и ги пих 10 дни без да има какъвто и да е резултат. Пак отидох при него и констатира, че било наследствено /голямо обяснение, нямо що - майка ми има проблем с вестибуларния апарат/ Отидох при друг лекар невролог, правиха ми скенер на главата - нищо ми няма, правиха ми куп други изследвания - пак нищо! Накрая ме приеха в отделението УНГ и ме наливаха с Манитол, глюкоза и натриев хлорид /не се хранех - гадеше ми се от всичко/, ноотропил, но инжективно /май това беше/ така 6-7 дни и нещата се нормализираха. И все още ми изтръпват крайниците /особено докато спя/, което продължава да ме плаши , но уж всичко ми е наред и понякога имам световъртежи. И не веднъж са ми казвали, че такива проблеми имам заради нарушено кръвообръщение, заради височината ми /180см/ което за мен е глупаво. Забелязала съм, че световъртежите специално , всяка година се засилват пролетно време. Просто за известно време взимам витамини /особено от група В/и постепенно увеличавам приема на течности. Опитвам се да правя гимнастика, дори докато седя зад бюрото. Аз съм на 26г. Успех!
mama_mia

Мнениеот see_sea » 08 Сеп 2010 09:51

Здравейте, имам проблем и мисля че тук е мястото да го споделя с надеждата че някой може да ми даде някакъв насочващ отговор.
На 21г съм. Преди 4 месеца се започна всичко имах много силно сърцеиене и треперех. На себе си си го обяснявам като нервна криза, но продължи прекалено дълго. беше кошмар болеше ме постоянно в областта на гърдите, сърцето ми не спираше да бие учестено и така 3 мес след това поотихна малко но се почна с други проблеми крайниците ми започнаха да изтръпват и отвреме на време ми причернява. Храня се редовно, не пуша, не пия. Първият месец ходих първо при кардиолог понеже като малка имах подобен проблем,но в много по-лек вид да же не си спомням да мее боляло. както и да е кардиологами каза че сърццето ми е здраво и ми изписа атаракс, пих го един месец без резултат. Каза ми ако симптомите са същите да си направя ТСХ (мисля че беше) изследване на хормоните на щитовидна жлеза. И там всичко беше в нормите и затова не отидох на ендокринолог и така досега вече 4 месеца като се почувставам по- добре и си викам че всичко свърши ама не. Не се повтаря всяка вечер, но много се притеснявам като започнат да ми изтръпват ръцете и краката има чувството, че няма въздух покрай мен, гледам сама да се успокоявам вдишвам дълбоко и ползвам едн атехника за успокояване на сърцето, чрез натиск около сънната артерия.:)всичко е моментно.
Проблемът сега е че не съм в България и още повече се страхувам. Благодаря предварително.
see_sea

Следваща

Назад към Депресия, тревожност, стрес