ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Най-силно засегнати са раменният и тазовият пояс
Възникване, симптоми и диагностика на астроцитома на малкия мозък
Какво ни предлага естетичната дерматология за бързо постигане ...
Дефицитът на магнезий често води до безсъние

Диабет ли е?

Модератори: админ, консултанти

Чуденка

Диабет ли е?

Мнение от Чуденка » 18 авг 2017 13:47

Здравейте,
Имам желязодефицитна анемия и в понеделник бях на гастро и колоноскопия.
Не се бях хранила и не бях пила вода 14 часа, затова докато чаках за изследването, ми причерня и ме сложиха на системи. Вляха ми банка с глюкоза и почти веднага след това ми взеха кръв и урина.

От гастро и колоно скопиите резултатите са добри, но в епикризата видях много висока стойност на глюкоза в кръвта (глюкоза – серум – 13,3) и в урината (1+), кетотела - (1+).
Хемоглобин - 103, Левкоцити – 9,4, Еритроцити – 5, Хематокрит – 34,6, Тромбоцити – 172…

Преди 3 седмици правих пак ПКК и глюкозата в кръвта беше в нормата, както винаги досега.

След изследването се захранвах няколко дни с повече течности, бульони и мека храна, но стомахът ми е доста свит и храната, която поемам е много по-малко от обичайната. Това преживяване си беше стрес за мен.

Тази сутрин се събудих с особени усещания - виене на свят, топлина на лицето, очите и половите органи, силна жажда, болка в мускулите на краката. Реших, че имам температура, но беше дори по-ниска от нормалната.
Тъй като това е необичайно и за пръв път го изпитвам, се порових в интернет и видях подобни симптоми на диабета.

Имам няколко въпроса:
Възможно ли е последните резултатите да са повлияни от включването на системата?
Възможно ли е захарта да се вдигне еднократно?
Това значи ли, че съм диабетик?
Какво да направя в подобни случаи?

:roll:

Благодаря предварително!

д-р Ал. Игнатова

Re: Диабет ли е?

Мнение от д-р Ал. Игнатова » 20 авг 2017 11:47

Здравейте!
Влятата банка с глюкоза със сигурност е повлияла на резултата! Това не ви прави диабетик.
Поздрави!

Чуденка

Мнение от Чуденка » 20 авг 2017 12:28

Благодаря за отговора, д-р Игнатова. :)
Повече ме притесниха оплакванията, които имах преди 2 дни, характерни за диабета.
Какво да правя като първа реакция в подобни случаи за сваляне на кръвната захар?
Проблемът е, че желязодефицитната анемия, камъните в жлъчката и високата кръвна захар изискват различни диети, които са в противоречие една с друга.
Трябва ли да направя нови кръвни изследвания за глюкоза?

д-р Ал. Игнатова

Мнение от д-р Ал. Игнатова » 24 авг 2017 14:17

Здравейте!
Тези оплаквания може да се дължат на лека вирусна инфекция и неразположение и според мен няма повод да ги асоциирате с висока кръвна захар; освен това от момента на вливане на банката с глюкоза, кръвната ви захар отдавна е влязла в норма. Оплакванията вече са преминали?
Ако държите изследвайте си кръвната захар, за лично спокойствие най-вече.
Поздрави!

Отговори

Върни се в “Диабет”