ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Лидерите сред плодовете, зеленчуците и ядките
Чай каркаде ще удовлетвори всеки естет, а е и много полезен
Инфекцията засяга най-често деца между 5 и 15 годишна възраст

Силно изтощение, причини?

Болници, клиники, лекари - вашите мнения и съвети

Модератори: админ, консултанти, Приятели

VanesaVanesa

Силно изтощение, причини?

Мнение от VanesaVanesa » 25 апр 2017 14:13

Здравейте
Моля за помощ и съвет
На 29г. съм
От няколко месеца започнах да изпитвам умора, която с течение на времето се задълбочи много. Правих си кръвни изследвания, хормони, ехограф на вътрешни органи и щитовидна жлеза. Всичко беше наред, но състоянието ми всеки ден се влошава. Започна и силна слабост в краката, която при движение преминава в болка (в свивката зад коленете) Посетих невролог, които ми направи емг със съмнение за полиневропатия, но не се установи такова заболяване. Бях на ортопед, който след преглед ме изпрати на рентген със съмнение, че болката в краката е от кръста. Но и там не се установи някаъв проблем. Но аз продължавам да се влошавам всеки ден. Умората вече е много силна. Още със събуждането нямям сили да вървя, усещам тежес в гърдите, започва сърцебиене, слабост в краката и цялото тяло. Цял ден съм така. Бях и на кардиолог заради сърцебиенето, но и там всичко е наред, а аз като тежко болна. Не мога да отида до магазина, който е на 300 метра от безсилие. Изплашена съм всеки ден се влошавам, сякаш тялото ми отказва. А до преди месеци бях много енергичен човек. Изпила съм един куп витамини и хранителни добавки, но дори и леко подобрение не се усеща. Опитвам се да се разхождам и да се движа, но не се получава, нямам сили и започва да ми прилошава. Моля ви за съвет или предположение. Какво ми има и какви изследвания да си направя, какъв специалист да потърся.Състоянието ми е много влошено, пълно безсилие, слабост в краката, която преминава в болка, сърцебиене и прилошаване на моменти. Страх ме е, че съвсем скоро няма да мога да стана от леглото.

markuch111

Re: Силно изтощение, причини?

Мнение от markuch111 » 25 апр 2017 20:26

Силно се съмнявам че ви насочвам в неправилна посока,но бих препоръчал едно изследване за сънна апнея и EBV(Епщайн-Бар вирус).С килограмите как сте?Кръвна захар и хемоглобин предполагам са добре щом сте правили изследвания!?

VanesaVanesa

Мнение от VanesaVanesa » 25 апр 2017 23:06

Здравейте
Благодаря за съветите.
Кръвната захар и хемоглобина са добре.
Тежа 56 кг при височина 165

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 30 апр 2017 19:25

Добре е да ви види и невролог.

Додо

Мнение от Додо » 06 окт 2017 14:03

Pishi mi na lichni ...ako razbirash angliiski shte ti izpratq edno video,nai veroqtno imash ME....

Forum admin

Мнение от Forum admin » 06 окт 2017 15:18

Моля, пишете на кирилица! За втори път отправям молба. Ако нямате такава опция на компютъра или телефона, моля използвайте он-лайн кирилизатор.
При последващи мнения или теми, написани на латиница, ще бъдат премахнати!
Ако искаш да узнаеш бъдещето - изследвай миналото!

Отговори

Върни се в “Търся лекар”