Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Кои хранителни вещества ни правят щастливи?
Полезен за имунитета и кръвното налягане
Спящият мозък може да изпълнява задачи
реклама

БОЛКА В ГЪРДИТЕ

Модератори: админ, консултанти

БОЛКА В ГЪРДИТЕ

Мнениеот DERLA » 06 Яну 2008 14:03

Здравейте на 27 години съм,през лятото започнах да изпитвам постоянна болка в двете гърди.След като отидох на преглед , на ехографа в ОНКОЛОГИЯТА ми откриха фиброаденом с диаметър 1 см на лявата гърда.Две седмици по-късно ме оперираха и нямах проблем до контролния преглед на който минах през м.декември.Тогава на ехографа се забелязаха ново образувание, сантиметри над операцията!Притеснена,си записах час при доц.Гаврилов той ми направи пункция за да установи какъв вид е образуванието и се оказа киста!Каза ми да отида след 6 месеца и да я наблюдавам!Не ми предписа никакви медикаменти а мен гърдите,продължават да си ме болят,постоянно!Незная на какво се дължи тази болка и съм страшно притеснена!
DERLA

Re: БОЛКА В ГЪРДИТЕ

Мнениеот д-р Цончев » 06 Яну 2008 21:10

Този доц. Гаврилов мамолог ли е?
д-р Цончев

Мнениеот DERLA » 07 Яну 2008 02:45

Доц-Гаврилов е началник мамологично отделение на Онкологията в София.
DERLA

Мнениеот д-р Цончев » 07 Яну 2008 20:28

Избрали сте правилното място и правилния човек. Придържайте се към неговото мнение и съвети. Ако има нещо, което от скоро Ви притеснява (новопоявил се симптом) е добре да му се обадите преди да са изминали 6-те месеца.
д-р Цончев

Мнениеот DERLA » 09 Яну 2008 20:30

Притеснението ми е провокирано,по скоро от непрестанната болка в гърдите.На прегледите,мамолога каза,че не е от образуванието,и не обърна голямо внимание на въпроса ми.Естественото състояние на гърдата не е болезнено а мен не спират да ме болят.Тревожа се
DERLA

Мнениеот д-р Цончев » 10 Яну 2008 16:34

Според мен е редно да се обсъди и ендокринен статус, ако е необходимо да се пуснат хормони за изследване. Добре е да проведете консултация с ендокринолог и дръжте на своето - нека Ви бъде разяснена ситуацията, естеството и вероятния произход на болките, това е задължение на лекаря.
д-р Цончев

Мнениеот DERLA » 12 Яну 2008 12:32

Благодаря Ви, за мнението д-р Цончев!След последната ви публикация,отново отидох на преглед при мамолог,оказа се ,че кистата е изчезнала и нямам проблем с гърдите като цяло!За болките ме посъветваха да се обърна към ендокринолог,след като мина гинекологичен преглед!
Благодаря Ви!
DERLA

Мнениеот д-р Цончев » 12 Яну 2008 17:29

Точно така. Това е правилен подход.
д-р Цончев

Мнениеот DERLA » 14 Яну 2008 03:55

Здравей те,д-р Цончев при гинекологичния преглед който преминах се оказа ,че всичко е наред и Слава Богу!
Сега би последвало да се обърна към ендокринолог,но мися да изчакам следващия менструален цикъл в края на месеца.
За да зачеркна и вероятността за евентуална бременност.
DERLA

Мнениеот д-р Цончев » 14 Яну 2008 21:20

Ако сзте от София мога да Ви препоръчам ендокринолог.
д-р Цончев

Мнениеот DERLA » 14 Яну 2008 22:07

Да,от София съм и ще съм Ви благодарна ако ми препоръчате някой специалист в областта!
DERLA

Мнениеот д-р Цончев » 14 Яну 2008 22:09

медицински център "Асцендент", ул. "Бачо Киро" 47, тел. 9839494
д-р Атанаска Еленкова, понеделник и четвъртък след 14:00ч
Можете да се представите от мое име.
д-р Цончев

Мнениеот DERLA » 14 Яну 2008 23:37

Благодаря Ви,за пореден път!
DERLA

Мнениеот svilena hr » 19 Фев 2008 11:14

здравейте и от мен!
за първи път се включвам по темата, но го правя сега защото съм много притеснена.
на 29 години съм, имам поставена диагоза "фибро-кистозна мастопатия", която е от 4 години.
в началото пих Регулон, след като получих от него хормонален дисбаланс, отидох при онго-хирург, който ми предписа Бромокриптин.
Пия го от 7 месеца, но за сегя нама ефект.
От почти един месец чуствам странни симптоми -парене и напрежение под мишниците, предраменната област, дори на долу по ръцете.
според моята лична лекарка става въпрос за неврологичен проблем, понеже се лекувам и от "страхова невроза".но аз се притеснявам да не би да е някакво усложнение на мастопатията ми!!!!!!
няколко дни преди тези странни симптоми ходих на контролен преглед при онко-специалисат, гледаха ме на ехограф и ми казаха че нямам нищо, освен мастопатията и леко възпалени лимфи под мишниците.
какво да правя?!
svilena hr

Мнениеот galkagalka » 30 Яну 2009 17:23

Здравейте, искам и аз да се включа в тази тема, с един въпрос. От работното ми място организираха прегледи за жените, които извърши д-р Любомир Дамянов акушер-гинеколог от София. P.P. аз съм от Бургас. Явно са си пристигнали с апаратурата, която беше ехограф и нещо за китката, за остеопороза. Лекарят беше страшно учтив и обясняваше разбираемо, но аз нещо след думата мехур в гърдата се поизгубих, та не можах да чуя какво точно ми обясняваше. Затова да пипитам и вас: Фибронодозна структура в лява гърда после нещо не разчитам едноко..... киста - 9 м.м. Не се установяват огнищни лезии от солиден и кистозен тип. Разбрах, че не е нещо притеснително, това било въздух и трябва да отида на контролен преглед след 6 месеца. Може ли да ми обясните какво представлява този мехур и може ли да нараства.
А за изследването за остеопороза това бяха резултатие: SOS 4085; Т-Score -0,9; Z Score -0,5; Аз съм на 29 години. За това каза само, че съм близко до жълтата линия и да се храня повече с мляко, сирене, кашкавал и риба.
Благодаря Ви предварително и бъдете здрави!
galkagalka

Следваща

Назад към Месечен цикъл. Нарушения на менструацията. Миома. Уплътнения и болки в гърдите