ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Тя изглежда различно при всеки
Учени откриха кой вид корелира с повишен риск от карцинома
Най-силно засегнати са раменният и тазовият пояс

Търся мнение ?

Рехабилитация, физиотерапия и методи за бързо възстановяване след заболяване
Отговори
cw7777

Търся мнение ?

Мнение от cw7777 » 20 юни 2016 12:26

Здравейте ! Благодаря ви предварително за отговорите и се извинявам, ако темата ми не е на правилното място, но съм нова !
Сега към проблема... Баба ми е на 66г. оплаква се от световъртеж, залитане, и че губи равновесие. Казва, че чувства изтръпналост на половината част от лицето. От доста време е така . Наплашила се е и не иска да излезе дори до магазина, защото си мисли, че ще падне. И си втълпява разни неща, че е болна от какво ли не. Беше на различни лекари, невролози и те не дават диагноза. Казват, че тази изтръпналост на лицето ще намали, но винаги ще си я има, и че повечето е от притеснение, нерви и т.н.
Възможно ли е всичко наистина да е от психическо натоварване, защото имахме доста семейни проблеми в последно време и тя приема всичко доста навътре и винаги се притеснява за всичко, даже попрекалява . Пиша ви за да мога да успокоя най- вече нея и да разбера някой имал ли е същите симптоми и на какво най- вече може да се дължат те и има ли нужда от притеснение ?

д-р Цончев

Re: Търся мнение ?

Мнение от д-р Цончев » 20 юни 2016 21:04

Добре е за всеки случай да се направи 1 скенер, най-малкото за да се отхвърлят причини от типа на исхемия .

SvetoslavaJeleva

Мнение от SvetoslavaJeleva » 22 юни 2016 17:49

Здравейте,
Моля за съвет и се надявам да ми помогнете.
От близо година спя на лява страна тъй като така ми беше най удобната поза по време на бременността.Сега 6 месеца след раждането продължавам да спя на тази страна тъй като детето ми спи на спалнята до мен.Спя срещу нея и така до ден днешен продължавам да спя на ляво и от две седмици забелязах че при ставане при поемане на въздух по дълбоко усещам едно леко "бълбукане"в ляво под плешката. Еднократно.След това при поемане на въздух по дълбоко повторно,нямам подобно усещане.След два три дни така легнах на другата страна и полежах 30 минути но при създаването нямаше подобно "бълбукане" .Това е само след дълго лепене на една страна,в случая на ляво.
Това ме притесни и отидох при личния ми лекар който ме преслуша и реши че е от спането на страни толкова дълго време ,самото ребро ме притискали....каза че нищо ми нямало,да сменям страните при сън.А на мен вече ми е навик и трудно се завъртам на друга страна или по гръб.
Не ме прати да ме снимат за да видим какво е.
На 33 год.съм пушила съм 10 год.по 5 до 10 цигари на ден.Вече две години не пуша.Нямам задух или кашлица.Не съм боледувала скоро от пневмония или от бронхит.
Притеснена съм да не е нещо сериозно.Моля дайте ми съвет какво може да е и какво да направя.
А и може би трябваше да спомена че матрака на който спим е мек и има пружини,сменихме го миналата есен ,предишния беше твърд но по желание на съпруга ми го подменихме.
Благодаря предварително.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 24 юни 2016 19:06

Спокойно, нищо притеснително няма.

Отговори

Върни се в “Възстановяване”