Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Се доказва в мащабно френско изследване
Медици и пациенти са съсредоточени само върху болковото усещане
Как да са здрави и растат по-бързо?
Те са симбиотична част от организма ни
реклама

Лека кашлица и слаби болки в гръдната област

Модератори: админ, консултанти

Лека кашлица и слаби болки в гръдната област

Мнениеот Pr1 » 13 Дек 2007 18:26

Здравейте искам да питам нещо... имам много слаба кашлица може би 2 3 пъти на ден да се закашлям от около седмица две .. дразни ме нещо в гърлото сякаш е продрано усещам го така и леко ме болят гърдите при поемане на въздух сякаш има нещо което ме дразни в самия хронопровод или незнам как да го опиша леко дразнене ... пих първо Ацц 200 облекчи ми малко.. след това мукосолван след това смучех Хексисепт и сега Бромхолитин но като че ли си не се оправя това леко стягане в гърдите и лекото дразнене в гърлото.. какво според вас е и да бегам към някой частен доктор да ми преслуша гърдите .. незнам вие кажете :roll:
Pr1

Мнениеот д-р Цончев » 13 Дек 2007 23:25

Симптомите, които описвате ме навехдат на диагноза трахеит/бронхит. Ако нямате други оплаквания - температура, отпадналост, болки в гърдите, изпотяване - може да продължите с АСС или мукосолван. Ако оплакванията се задълбочат - на преглед.
д-р Цончев

Мнениеот Pr1 » 15 Дек 2007 02:44

ахам благодаря ще гледам да си уредя преглед някъде и дано се оправя... да имам болки в гърдите но леки и като вдишвам по дълбоко.. относно това за трахеята то е по лошо защото леко ме дразни и ме влудява :shock: като гърлобол само че по надолу в гърлото... направо на преглед ше ида и няма да си хабя парите за повече ацц-та.. но кажете ми кое е по хубаво да купувам понеже на пазара вече освен сиропи за кашлица има и варианти хапчета за кашлица това ми предлагаха в аптеката и аз взех сиропа.. но кое си върши по добре работата ? :roll:
Pr1

Мнениеот д-р Цончев » 15 Дек 2007 15:22

От всичките отхрачващи средства аз лично предпочитам Амброксол сироп. Пробвал съм и таблети Амброксол но сякаш ефекта на сиропа е по-добър.
д-р Цончев

Мнениеот Pr1 » 16 Дек 2007 01:42

ммм на мен кашлицата е суха няма и помен от секрети и такива неща просто аз затва си викам че не минава :? .. не отхрачвам... но тоя Амброксол мога да го пробвам ако е найстина ефективен в тази област бронхит траехит ... :roll: значи сиропите са по добрия вариант хмм. А лечението на Бронхит/траехит как протича или зависи от фазата на напредналост смятам някъкви антибиотици или незнам ... ще трябва да отида на преглед май :(

Едит: хмм прочетох листовката на амброксола в интернет без рецепта може ли да се закупи ? :roll:
Pr1

Мнениеот д-р Цончев » 16 Дек 2007 21:26

Може да се купи без рецепта - Мукосолван, Муколизин и др. Не започвайте антибиотик без да е назначен от лекар.
д-р Цончев

Мнениеот Pr1 » 19 Дек 2007 16:30

Така ходих на частен преглед преслушаха ми гърдите.. предписаха ми Амброксол и антибиотик на име Доксициклин актавис пия на 12 часа едно след хранене ... също така ми каза лекаря да не ям млечни продукти защото отслабвали ефекта на антибиотика така и правя.... ааааа амброксола също той е 3 пъти на ден :roll: ... 2 дни вече минаха но не виждам кой знае каква полза от антибиотика но той ми предписа две опаковки по 6 в опаковка демек като ги изпия съм пак на преглед и дано се оправя... времето ще покаже :wink: .
Pr1

Назад към Бели дробове и плевра. Пневмония