Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
И как еволюира така, че да инфектира хора
Вижте какво да избягвате да хапвате
Дължи се на инфекция или възпаление
Глутаминът може да води борба със складирането на мазнини
реклама

Лека кашлица и слаби болки в гръдната област

Модератори: админ, консултанти

Лека кашлица и слаби болки в гръдната област

Мнениеот Pr1 » 13 Дек 2007 18:26

Здравейте искам да питам нещо... имам много слаба кашлица може би 2 3 пъти на ден да се закашлям от около седмица две .. дразни ме нещо в гърлото сякаш е продрано усещам го така и леко ме болят гърдите при поемане на въздух сякаш има нещо което ме дразни в самия хронопровод или незнам как да го опиша леко дразнене ... пих първо Ацц 200 облекчи ми малко.. след това мукосолван след това смучех Хексисепт и сега Бромхолитин но като че ли си не се оправя това леко стягане в гърдите и лекото дразнене в гърлото.. какво според вас е и да бегам към някой частен доктор да ми преслуша гърдите .. незнам вие кажете :roll:
Pr1

Мнениеот д-р Цончев » 13 Дек 2007 23:25

Симптомите, които описвате ме навехдат на диагноза трахеит/бронхит. Ако нямате други оплаквания - температура, отпадналост, болки в гърдите, изпотяване - може да продължите с АСС или мукосолван. Ако оплакванията се задълбочат - на преглед.
д-р Цончев

Мнениеот Pr1 » 15 Дек 2007 02:44

ахам благодаря ще гледам да си уредя преглед някъде и дано се оправя... да имам болки в гърдите но леки и като вдишвам по дълбоко.. относно това за трахеята то е по лошо защото леко ме дразни и ме влудява :shock: като гърлобол само че по надолу в гърлото... направо на преглед ше ида и няма да си хабя парите за повече ацц-та.. но кажете ми кое е по хубаво да купувам понеже на пазара вече освен сиропи за кашлица има и варианти хапчета за кашлица това ми предлагаха в аптеката и аз взех сиропа.. но кое си върши по добре работата ? :roll:
Pr1

Мнениеот д-р Цончев » 15 Дек 2007 15:22

От всичките отхрачващи средства аз лично предпочитам Амброксол сироп. Пробвал съм и таблети Амброксол но сякаш ефекта на сиропа е по-добър.
д-р Цончев

Мнениеот Pr1 » 16 Дек 2007 01:42

ммм на мен кашлицата е суха няма и помен от секрети и такива неща просто аз затва си викам че не минава :? .. не отхрачвам... но тоя Амброксол мога да го пробвам ако е найстина ефективен в тази област бронхит траехит ... :roll: значи сиропите са по добрия вариант хмм. А лечението на Бронхит/траехит как протича или зависи от фазата на напредналост смятам някъкви антибиотици или незнам ... ще трябва да отида на преглед май :(

Едит: хмм прочетох листовката на амброксола в интернет без рецепта може ли да се закупи ? :roll:
Pr1

Мнениеот д-р Цончев » 16 Дек 2007 21:26

Може да се купи без рецепта - Мукосолван, Муколизин и др. Не започвайте антибиотик без да е назначен от лекар.
д-р Цончев

Мнениеот Pr1 » 19 Дек 2007 16:30

Така ходих на частен преглед преслушаха ми гърдите.. предписаха ми Амброксол и антибиотик на име Доксициклин актавис пия на 12 часа едно след хранене ... също така ми каза лекаря да не ям млечни продукти защото отслабвали ефекта на антибиотика така и правя.... ааааа амброксола също той е 3 пъти на ден :roll: ... 2 дни вече минаха но не виждам кой знае каква полза от антибиотика но той ми предписа две опаковки по 6 в опаковка демек като ги изпия съм пак на преглед и дано се оправя... времето ще покаже :wink: .
Pr1

Назад към Бели дробове и плевра. Пневмония