Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Над половината не знаят че са ХИВ-позитивни
Търсете европейски риган. Слагайте розмарин
Бръчки, кръгове, торбички...
Ако се усещате лабилни, излезте навън за набавяне на витамин D!
реклама

Полиневропатия /Гилен-Баре/

Мозъчен инсулт. Множествена склероза. Парализи и парези. Миастения. Паркинсон

Модератори: админ, консултанти

Полиневропатия /Гилен-Баре/

Мнениеот VENERA » 28 Ное 2007 10:30

Вярно ли е че Gamma gard е най-ефективното лекарство за полиневропатията ,няма странични ефекти и е гаранция за възстановяване?
VENERA

Мнениеот д-р Цончев » 28 Ное 2007 22:38

Въпросът е зададен некоректно. Едно от приложението на препарата е точно за тази патология, дали е най-ефективното средство надали някой може да каже, гаранция за възстановяване - също. Няма препарат без странични действия и противопоказания. За справка:
http://www.bda.bg/bdias/14345d.pdf
д-р Цончев

Re: Полиневропатия /Гилен-Баре/

Мнениеот VENERA » 29 Ное 2007 10:18

От март месец започна тръпнене в ръцете и краката, май месец започна схващане на ръцете и краката,трудна подвижност, влизах в Окръжна болница там ме лекуваха с кортикостероиди - ефект нямаше. След това влизах за лечение в Мед.академия и там проф.Шотеков беше категоричен че с Гамма гард ще се реши проблема. Купих го въпреки баснословната сума от 14 000 лв., която заплатих за него, вляха ми го и за 10 дни всичките ми оплаквания спряха. Обаче след един месец всичко започна отначало - тръпнене,схващане. Отидох пак в Мед.академия и там пак ме убеждаваха да взема Гамма гард, но аз вече съм скептична, а и трудно ще мога да си га позволя отново. Предписаха ми Метилпреднозилон по схема и нещата пак утихнаха за един месец и в момента пак се възобновяват. Предлагат ми вариант и с Митоксантрон, но казаха че не го препоръчват за жени, които искат да имат деца. Не знам вече какво да правя и към кого да се обърна.
VENERA

Мнениеот д-р Цончев » 30 Ное 2007 11:20

Можете да се консултирате на 4-ти километър, клиниката по неврология, д-р Кметска. При всички случаи е добре да има няколко мнения, а Вие ще можете да прецените по-лесно на кого да се доверите.
д-р Цончев

Мнениеот pin » 03 Апр 2008 16:33

Баща ми има диабет от 35 години . Той е изключително стриктен и дисциплиниран по отношение на спазвне начина на живот на диабетика, затова мога да кажа, че след толкова години диабет се е запазил в състояноето да води пълноценен начин на живот на 64 години.
Има обаче един съществен проблем(неизбежен както знаем) - диабетната полиневропатия. Състоянието на крайниците му никак не е добре въпреки грижите и диетата която спазва стриктно цял живот. Невроложката която е правила изследването последния път е казала, че крайниците му почти нямат проводимост. Изписано е Тилгама.
Моля, отговорете ми има ли нещо което бихме могли да направим като превенция поне да не се влоши състоянието - други медикаменти, рехабилитация.....?
pin

Мнениеот AlexK » 06 Май 2008 18:40

Здравейте
От Варна съм и за година и половина (почти) обиколих всички болници тук (вкл. лежах в София) и навсякъде се потвърждава диагнозата за демиелизираща ПНП тип Гилен-Баре.Прочетох внимателно информацията в сайта и мога да кажа,че всичко това съм го минал,вкл. "килограмите" лекарства,всякакви кръвни и др.изследвания (всички показатели в норма) и това,че на моето GP му писна вече от мене ;).Резултатът от всичко,обаче е нулев освен,че вече се чувствам страшно уморен и започнах да свиквам,че ходенето е трудна работа...
Незнам дали пиша в правилния форум,но ще бъда благодарен за всяко мнение.
AlexK

Мнениеот tuly » 23 Май 2008 15:17

probvaite s Tioktacid i to ne v medicinska nai dobre s vlivaniq no moje i s tabletki az ot sredna kam tejka diabetna polinevropaniq minah kam leka s nego. Opitaite :lol:
tuly

Мнениеот iwa » 23 Юли 2008 16:50

Майка ми след стрес преди 15 години получи първият си пристъп.Лекуваха я с кортикостероиди и почти се оправи остан само тръпнене в краката и кокоша слепота .Но след година получи втори пристъп и тогава още в деня започна да медитира - бе започнала и преди това , но я мързеше.Медитира няколко часа , след което заспа и край , пристъпа не се разви .От тогава всеки ден медитира по 30 мин .Спортува - въпреки че единият и крак няма както тя казва ,,сила ,,в резултат на демиелинизацията , но е напълно добре , като се изключат двете оплаквания за които писах.
iwa

Мнениеот mihalev_a » 02 Авг 2008 12:14

В София ми поставиха диагноза-вегетативна полиневропатия-средна степен.Каква е прогнозата за това заболяванв? Бях енергичен човек а сега едвам се движа,да не говорим че сам подута навсякаде.Моля Ви кажете ми нещо повече?
mihalev_a

Мнениеот чоки » 06 Апр 2009 19:49

здравейте и от мен!Откриха на моят съпруг Гилем Баре провокирано от тумор на опашната кост. Отстраниха тумора презянуари и казаха че невропатията бързо ще се оправи но.... нищо -много трудно се движи само с моя помощ, болки в мускулите, обща отпадналост и незнам какво и къде да го водя ! дали на засилена рехабилитация или нещо друго ... иначе пие милгама, вливаха имуновенин 7 дни, курс с нивалин , но това е... Виждам,че има и други хора са с това заболяване моля свържете се с мен или пишете във форума как продължавате лечението. Възможно ли е от невропатията да вдига всеки слетобяд температура до 37,7
чоки

Мнениеот rrrymen » 29 Сеп 2010 16:04

Нервите не се лекуват, лекарствата частично и временно подобряват състоянието. След Гилен Баре шест месеца съм приемал Нивалин и Милгама, а преди това Урбазон и Имуно-нещо си и от всичко това имаше леко подобрение.
rrrymen

Мнениеот Bakelana » 11 Окт 2010 21:59

zdraveite,na maika mi i vlqha tiq dni rti sistemi Tioktacid i se okaza 4e e silno alergi4na kam nego.pri koeto se zapo4na edno rastroistvo s krav v izprajneniqta pridrujeno s mnogo silni bolki okolo papa.izpratiha q v ISUL i tam i obqsniha 4e tozi preparat se vliva sled specialni testove za alergiq,i 4e predi vlivaniqta se piqt hap4eta za podgotovka na organizma,okaza se 4e 4ervata ,stomaha,anusa sa silno naraneni kato pri izgarqne i 4e ima i drugi takiva slu4ai.4uvali li ste za tezi strani4ni efekti i ako na nqkoi mu e vlivano bil li e preduprejdavan za takiva stani4ni efekti i 4e trqbva da se podgotvi organizma s lekarstva predi prelivane
Bakelana

Мнениеот д-р Цончев » 12 Окт 2010 21:13

Моля, пишете на кирилица!!!
д-р Цончев

Мнениеот I_V_E_T » 06 Ное 2010 21:19

Здравейте,реших и аз да се включа към темата.Стана една година откакто на майка ми /на 52 години/и поставиха диагнозата "Синдром на Гилен -Баре" и оттогава ходене по -мъките.Беше много жизнена жена ,оптимиска ,радваше се на живота ,не спираше дори за миг,а сега виждам пълна противоположност.Няма да споменавам обездвиженоста ,натрупването на килограмите ,който доведоха ,до други заболявания ,а най вече душевното и състояние.Ще съм много благодарна на тези ,който са минали по този път и са ги засегнали този синдром,заедно да обменим информация ,относно лечение,добри лекари,душевно състояние .
Предварително благодаря.
I_V_E_T

Мнениеот rrrymen » 17 Ное 2010 10:10

Ако има хора живеещи със Синдрома на Гилен Баре, моля присъединете се към тази страница, чрез бутона "Харесвам".
http://www.facebook.com/home.php?#!/pag ... 537?v=wall
rrrymen

Следваща

Назад към Нервна система - състояния и заболявания