Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Средствата ще дойдат от ОП "Регионално развитие"
Украсете дръвчето възможно най-късно
Грипните вируси спомагат растежа на налични бактерии в носа...
реклама

излизам от ритъм

Болници, клиники, лекари - вашите мнения и съвети

Модератори: админ, консултанти, Приятели

излизам от ритъм

Мнениеот жужи » 11 Ное 2007 19:58

Излизам през 2-3 дни постоянно от ритъм.Диагнозата ми е предсърдно мъждене.Преди 2 седмици ме изписаха от Национална Кардиологична болница,стоях 5 дни ,правиха ми коронарография,ехограф на сърцето и нищо не можаха да ми открият.От това заболяване страдам от 8 години,преди беше нарядко а сега много начесто.Ходил съм при много лекари но всеки се чуди от какво е това.Изследвана ми е щитовидната жлеза,бъбреци на ехограф и лекарите казват че всичко е нормално.Преди да ми излезне сърцето от ритъм получавам силни болки в гърба и премаляване на стомаха.Влиза ми в ритъм на 48часа и повече.Това излизане от ритъм ми създава постоянен дискомфорт особено на работа.Пия Сотахексал и Дароб в момента.
Въпросите ми към вас д-р Цончев са :
1 Въможно ли е от комбинацията на лекарствата да ми става така
2 от алергия
3 анемия,защото кръвното ми е ниско-90/60
Незнам какво да правя,направо съм се отчаял.Толкова лекарства съм пил за аритмии и едно не ми помогна.Аз съм от Стара Загора и съм на 56 години.

Благодаря за бързите отговори!
жужи

Мнениеот д-р Цончев » 12 Ное 2007 18:59

1. Не. Къде са Ви направили дтази комбинация от медикаменти? Соталоб и Дароб е едно и също лекарство в различни форми.
2. Алергия - не
3. Анемията е нисък хемоглобин в кръвта, а не ниско кръвно налягане налягане. Само остро настъпващата анемия (тежък кръвоизлив) може да е причина за намаляване на кръвното налягане. Предполагам, че имате предвид хипотония - т.е. състояние на ниско кръвно налягане, което може да е патологичмно (израз на болестен процес) или хабитуално (особено при жени) състояние.

Във вашия случай е добре да се намери определена подходяща антиаритмична комбинация която да ви вкара трайно в ритъм. Това не винаги се постига лесно.
д-р Цончев

за д-р Цончев

Мнениеот жужи » 12 Ное 2007 19:54

Благодаря ви за точните и професионални отговори.Бихте ли ми препоръчали подходяща антиритмична комбинация която да ме вкара трайно в ритъм.Тази комбинация ми е направена в Национална Кардиологична Болница.
жужи

за д-р Цончев

Мнениеот жужи » 12 Ное 2007 20:22

Забравих да ви попитам -възможно ли е от болките в гърба/защото имам шипове/да ми става така,а също получавам и силни болки в мускулите на ръцете и врата.Мога ли да спра тия лекарства които съм вземал,и да почна да пия Пропостад с някое друго лекарство в комбинация.
жужи

Мнениеот д-р Цончев » 12 Ное 2007 22:02

В никакъв случай не мога да ви препоръчам антиаритмична комбинация. Това следва да се направи от кардиолог след съответните преглед, ЕКГ, изследвания и т.н. В никакъв случай не спирайте и лекарствата, които пиете в момента, преди да се консултирате с кардиолог.
Пак казвам - на този форум мога да дам насока, идея, препоръка но не и терапия.
д-р Цончев

излизане от ритъм

Мнениеот nataly » 13 Ное 2007 17:56

В Ст.Загора има толкова добри специалисти !Навярно,не сте се обърнали към когото трябва!Аз,ви препоръчвам:д-р Владимир Желев,д-р Иван Вуцов и д-р Стефан Георгиев.Тримата са от различни клиники.С касата работи,само д-р Вуцов.Успех!
nataly

до Natali

Мнениеот жужи » 19 Ное 2007 20:02

Ходил съм и при тримата лекари, но никой не може да открие причината.
Благодаря все пак за отговора.
жужи

Re: излизам от ритъм

Мнениеот потърпевш » 04 Окт 2010 13:51

В никакъв случай НЕ РАЗЧИТАЙТЕ на медицинските познания на кардиолога Стефан Георгиев от Стара Загора. Ако търсите корумпиран и арогантен лекар, алчен до мозъка на костите си и без никакво отношение към пациента - той е човекът! Ако искате да ви върне от вратата, без да ви обърне грам внимание, при записан час, защото сте в тежко състояние - той е човекът! Ако искате да ви затвори вратата пред вас, за да си поиска парите, без да е направил нужния преглед - той е човекът! Все пак, вие избирате.
потърпевш

Назад към Търся лекар