Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Или как мозъкът може да бъде измамен
По процедура за разрешаване на лекарствени продукти
Болниците ще предоставят комплексни грижи за определени пациенти
реклама

излизам от ритъм

Болници, клиники, лекари - вашите мнения и съвети

Модератори: админ, консултанти, Приятели

жужи

излизам от ритъм

Мнениеот жужи » 11 ное 2007 19:58

Излизам през 2-3 дни постоянно от ритъм.Диагнозата ми е предсърдно мъждене.Преди 2 седмици ме изписаха от Национална Кардиологична болница,стоях 5 дни ,правиха ми коронарография,ехограф на сърцето и нищо не можаха да ми открият.От това заболяване страдам от 8 години,преди беше нарядко а сега много начесто.Ходил съм при много лекари но всеки се чуди от какво е това.Изследвана ми е щитовидната жлеза,бъбреци на ехограф и лекарите казват че всичко е нормално.Преди да ми излезне сърцето от ритъм получавам силни болки в гърба и премаляване на стомаха.Влиза ми в ритъм на 48часа и повече.Това излизане от ритъм ми създава постоянен дискомфорт особено на работа.Пия Сотахексал и Дароб в момента.
Въпросите ми към вас д-р Цончев са :
1 Въможно ли е от комбинацията на лекарствата да ми става така
2 от алергия
3 анемия,защото кръвното ми е ниско-90/60
Незнам какво да правя,направо съм се отчаял.Толкова лекарства съм пил за аритмии и едно не ми помогна.Аз съм от Стара Загора и съм на 56 години.

Благодаря за бързите отговори!

д-р Цончев

Мнениеот д-р Цончев » 12 ное 2007 18:59

1. Не. Къде са Ви направили дтази комбинация от медикаменти? Соталоб и Дароб е едно и също лекарство в различни форми.
2. Алергия - не
3. Анемията е нисък хемоглобин в кръвта, а не ниско кръвно налягане налягане. Само остро настъпващата анемия (тежък кръвоизлив) може да е причина за намаляване на кръвното налягане. Предполагам, че имате предвид хипотония - т.е. състояние на ниско кръвно налягане, което може да е патологичмно (израз на болестен процес) или хабитуално (особено при жени) състояние.

Във вашия случай е добре да се намери определена подходяща антиаритмична комбинация която да ви вкара трайно в ритъм. Това не винаги се постига лесно.

жужи

за д-р Цончев

Мнениеот жужи » 12 ное 2007 19:54

Благодаря ви за точните и професионални отговори.Бихте ли ми препоръчали подходяща антиритмична комбинация която да ме вкара трайно в ритъм.Тази комбинация ми е направена в Национална Кардиологична Болница.

жужи

за д-р Цончев

Мнениеот жужи » 12 ное 2007 20:22

Забравих да ви попитам -възможно ли е от болките в гърба/защото имам шипове/да ми става така,а също получавам и силни болки в мускулите на ръцете и врата.Мога ли да спра тия лекарства които съм вземал,и да почна да пия Пропостад с някое друго лекарство в комбинация.

д-р Цончев

Мнениеот д-р Цончев » 12 ное 2007 22:02

В никакъв случай не мога да ви препоръчам антиаритмична комбинация. Това следва да се направи от кардиолог след съответните преглед, ЕКГ, изследвания и т.н. В никакъв случай не спирайте и лекарствата, които пиете в момента, преди да се консултирате с кардиолог.
Пак казвам - на този форум мога да дам насока, идея, препоръка но не и терапия.

nataly

излизане от ритъм

Мнениеот nataly » 13 ное 2007 17:56

В Ст.Загора има толкова добри специалисти !Навярно,не сте се обърнали към когото трябва!Аз,ви препоръчвам:д-р Владимир Желев,д-р Иван Вуцов и д-р Стефан Георгиев.Тримата са от различни клиники.С касата работи,само д-р Вуцов.Успех!

жужи

до Natali

Мнениеот жужи » 19 ное 2007 20:02

Ходил съм и при тримата лекари, но никой не може да открие причината.
Благодаря все пак за отговора.

потърпевш

Re: излизам от ритъм

Мнениеот потърпевш » 04 окт 2010 13:51

В никакъв случай НЕ РАЗЧИТАЙТЕ на медицинските познания на кардиолога Стефан Георгиев от Стара Загора. Ако търсите корумпиран и арогантен лекар, алчен до мозъка на костите си и без никакво отношение към пациента - той е човекът! Ако искате да ви върне от вратата, без да ви обърне грам внимание, при записан час, защото сте в тежко състояние - той е човекът! Ако искате да ви затвори вратата пред вас, за да си поиска парите, без да е направил нужния преглед - той е човекът! Все пак, вие избирате.

Върни се в “Търся лекар”