Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Те могат да доведат до натрупване на множество калории
През изминалата седмица са извършени над 867 проверки
Това съобщи посланикът на Израел Шаул Камиса Раз
Стомашно-чревният тракт и мозъка са в силна връзка
реклама

Главоболие в едната половина на главата

Модератори: админ, консултанти

Главоболие в едната половина на главата

Мнениеот djumi » 06 Ное 2007 17:25

Здравейте,
може ли някой да ми помогне или даде някакъв съвет.
От един месец имам силно главоболие само в дясната половина на главата, като болката е насочена основно около окото, някъде вътре в главата ми.
И в болницата лежах, и в къщи стоях, лекарства вземам всякакви и нищо не помога.
Моля, помогнете ми. Какво да правя?
djumi

Мнениеот д-р Цончев » 06 Ное 2007 21:21

Каква диагноза е поставена в болницата?
д-р Цончев

Мнениеот djumi » 07 Ное 2007 10:47

Усложнения(възпаление) на троичния нерв
djumi

Мнениеот д-р Габровски » 07 Ное 2007 13:24

опишете по-подробно болката:
- в коя част на главата е?
- постоянна ли е?
- провокира ли се от нещо?
- подобрява ли се от нещо?
- има ли други оплаквания?
доц. Н. Габровски, дм
Секция по Неврохирургия
Болница "Пирогов"
д-р Габровски

Мнениеот djumi » 07 Ное 2007 17:06

Болката тръгва основно около окото - там ме боли постоянно, като гледам надясно ми е леко замъглено. Миналата година ходих на очен лекар, но ми казаха, че окото ми по компютърна диагностика вижда идеално, а пък аз с него виждам по-трудно. Тогава лекарката ми каза: "Сигурно имаш нещо в главата си!". Сега чуствителността на дясната половина на лицето ми е силно намаляла, почти не усещам нищо като ме драскат с някакви иглички.
Получавам и силни пристъпи, все едно някой ми слага игли в главата. Вече доста болкоуспокояващи изпих и нищо не ми облекчава болката. Когато започна болката (16.10.2007), получих кръвоизлив около цялото дясно око и главата ми се поду (дясната половина). Когато се притесня или нещо се ядосам, ме боли още по-силно.
djumi

Мнениеот д-р Габровски » 07 Ное 2007 21:38

Мисля, че симптомите ви са притеснителни и налагат да обърнете сериозно внимание на проблема си.
Не мисля, че ще можете да решите проблема по интернет.
От това което ми казвате е малко вероятно да имате тригеминална невралгия.
доц. Н. Габровски, дм
Секция по Неврохирургия
Болница "Пирогов"
д-р Габровски

Мнениеот djumi » 08 Ное 2007 09:25

От болницата в момента отказват да ми дадат направление за ЯМР, тъй като нямали лимит, пък и трябвало да мине един месец от изписването ми, а това е на 23.11. Вчера попитах лекарите какво да правя през това време и всички вдигаха рамене. Така че, моля Ви, посъветвайте ме наистина какви мерки да предприема.
djumi

Мнениеот Zdravko » 20 Ное 2007 21:21

Здравейте ! Имам подобен проблем силна болка в дясната половина на главата. Зпочна преди 10 години. Появява се внезапно, боли ме силно 1-2 пъти дневно за около час и след около месец изчезва. Болката е пулсираща над веждата и венеца на горната челюст, продължава в задната част на главата и шията от дясно и от зад. Правени са ми следните иследвания: скенер на главата, фокус на зъбите, рентген на шията за шипове като всичко е нормално. Лекарствата които са ми предписвани "ТИГРЕТОЛ", "ФЛУНАРИЗИН", "МОВАЛИС", и най-различни силни обезболяващи, но болката не се повлиява. МОЛЯ ЗА СЪВЕТ ! ! !
Zdravko

Мнениеот д-р Цончев » 21 Ное 2007 18:33

След като от страна на синусите всичко е нормално причината трябва да се търси от невролог. Може да се окаже мигрена или мигреноподобен пристъп.
д-р Цончев

Re: Главоболие в едната половина на главата

Мнениеот JEKOVA » 01 Апр 2008 17:19

do zdravko az sawto imam podoben problem kazaxa mi za edni xap4eta ot koito namiram goliamo oblek4enie kazvat se majezik namerix gi v tyrcia kogato me zaboli pia samo polovinka mojew da probvaw yspex
JEKOVA

Мнениеот mama1973 » 10 Дек 2009 14:13

може ли и аз да попитам аз също имам особенно главоболие четри пръста над челото от дясната страна на главата все едно от време на време някой ми забива по един два пирона силно и после за минута две и изчезва след месец два пак остър рязък бодеж на два три пъти и пак изчезва скоро бях с истинка някакъв вирус възможно ли е да е някакво възпаление на синусите бях на доктор нищо или пък да е от напрежение нещо като на нервна почваа ама ако е на нервна почва нетрябва ли да боли цялата глава и аз искам да ми дадът направление за скенер или нещо подобно ама все няма ли има само за наши и ваши а пък иначе сигорно е скъпо чак ме е страх да питам колко горе долу а иноче съм от пещерско моля за съвет
mama1973

Мнениеот д-р Цончев » 10 Дек 2009 19:46

Добре е преди да се прави скенер да се направи преглед при невролог. В София например, ИСУЛ, има специализиран кабинет за лечение на главоболие към клиниката по неврология. Добре е да се направи такава консултация, и след нея да се прецени е ли необходимо ЯМР.
д-р Цончев

Мнениеот pepina7667 » 14 Апр 2011 15:55

Здарвейте от 2дни имам главоболие в задната половина на главата си, по точно отзад и в срани пулсираща болка но не постоянна, така 2-3пъти тупка ислед около 3мин. пак същото. Трябва ли да се притеснявам за нещо?
pepina7667

Мнениеот д-р Цончев » 15 Апр 2011 21:26

Ако не се задълбочи, вероятно не. Ако се задължи във времето, и следващите дни например, ще трябва да посетите невролог.
д-р Цончев

Мнениеот dian1011 » 11 Май 2011 20:17

Здр. имам болки в задната лява страна на главата пулсиране и отминава и пак почва и така вече месец, на 29 години съм и имам прекаран остър инфаркт на миакарда преди 10 месеца от тогава пия следните медикаменти Клопидогрел, Симвастатин, Метапролол, Аспирин протект днес при кръвна картина виждам че хемоглобина ми е 129 при минимална норма 140 за мъжа иначе всичко останало от картината изглежда в норми захар холестерол и другите, личния лекар ми даде направление към невролог, също имам сериозни киселини от около 20 дни. Има ли нужда за сериозни притеснения и възможно ли да е от медикаментите който пия редовно 10 месеца? Благодаря предварително.
dian1011

Следваща

Назад към Главоболие. Мигрена