Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
И кои фактори допринасят за появата на инфекцията
Какви са другите ползи от женската мастурбация?
Той ще се проведе на 11 октомври тази есен
реклама

Главоболие в едната половина на главата

Модератори: админ, консултанти

Главоболие в едната половина на главата

Мнениеот djumi » 06 Ное 2007 17:25

Здравейте,
може ли някой да ми помогне или даде някакъв съвет.
От един месец имам силно главоболие само в дясната половина на главата, като болката е насочена основно около окото, някъде вътре в главата ми.
И в болницата лежах, и в къщи стоях, лекарства вземам всякакви и нищо не помога.
Моля, помогнете ми. Какво да правя?
djumi

Мнениеот д-р Цончев » 06 Ное 2007 21:21

Каква диагноза е поставена в болницата?
д-р Цончев

Мнениеот djumi » 07 Ное 2007 10:47

Усложнения(възпаление) на троичния нерв
djumi

Мнениеот д-р Габровски » 07 Ное 2007 13:24

опишете по-подробно болката:
- в коя част на главата е?
- постоянна ли е?
- провокира ли се от нещо?
- подобрява ли се от нещо?
- има ли други оплаквания?
доц. Н. Габровски, дм
Секция по Неврохирургия
Болница "Пирогов"
д-р Габровски

Мнениеот djumi » 07 Ное 2007 17:06

Болката тръгва основно около окото - там ме боли постоянно, като гледам надясно ми е леко замъглено. Миналата година ходих на очен лекар, но ми казаха, че окото ми по компютърна диагностика вижда идеално, а пък аз с него виждам по-трудно. Тогава лекарката ми каза: "Сигурно имаш нещо в главата си!". Сега чуствителността на дясната половина на лицето ми е силно намаляла, почти не усещам нищо като ме драскат с някакви иглички.
Получавам и силни пристъпи, все едно някой ми слага игли в главата. Вече доста болкоуспокояващи изпих и нищо не ми облекчава болката. Когато започна болката (16.10.2007), получих кръвоизлив около цялото дясно око и главата ми се поду (дясната половина). Когато се притесня или нещо се ядосам, ме боли още по-силно.
djumi

Мнениеот д-р Габровски » 07 Ное 2007 21:38

Мисля, че симптомите ви са притеснителни и налагат да обърнете сериозно внимание на проблема си.
Не мисля, че ще можете да решите проблема по интернет.
От това което ми казвате е малко вероятно да имате тригеминална невралгия.
доц. Н. Габровски, дм
Секция по Неврохирургия
Болница "Пирогов"
д-р Габровски

Мнениеот djumi » 08 Ное 2007 09:25

От болницата в момента отказват да ми дадат направление за ЯМР, тъй като нямали лимит, пък и трябвало да мине един месец от изписването ми, а това е на 23.11. Вчера попитах лекарите какво да правя през това време и всички вдигаха рамене. Така че, моля Ви, посъветвайте ме наистина какви мерки да предприема.
djumi

Мнениеот Zdravko » 20 Ное 2007 21:21

Здравейте ! Имам подобен проблем силна болка в дясната половина на главата. Зпочна преди 10 години. Появява се внезапно, боли ме силно 1-2 пъти дневно за около час и след около месец изчезва. Болката е пулсираща над веждата и венеца на горната челюст, продължава в задната част на главата и шията от дясно и от зад. Правени са ми следните иследвания: скенер на главата, фокус на зъбите, рентген на шията за шипове като всичко е нормално. Лекарствата които са ми предписвани "ТИГРЕТОЛ", "ФЛУНАРИЗИН", "МОВАЛИС", и най-различни силни обезболяващи, но болката не се повлиява. МОЛЯ ЗА СЪВЕТ ! ! !
Zdravko

Мнениеот д-р Цончев » 21 Ное 2007 18:33

След като от страна на синусите всичко е нормално причината трябва да се търси от невролог. Може да се окаже мигрена или мигреноподобен пристъп.
д-р Цончев

Re: Главоболие в едната половина на главата

Мнениеот JEKOVA » 01 Апр 2008 17:19

do zdravko az sawto imam podoben problem kazaxa mi za edni xap4eta ot koito namiram goliamo oblek4enie kazvat se majezik namerix gi v tyrcia kogato me zaboli pia samo polovinka mojew da probvaw yspex
JEKOVA

Мнениеот mama1973 » 10 Дек 2009 14:13

може ли и аз да попитам аз също имам особенно главоболие четри пръста над челото от дясната страна на главата все едно от време на време някой ми забива по един два пирона силно и после за минута две и изчезва след месец два пак остър рязък бодеж на два три пъти и пак изчезва скоро бях с истинка някакъв вирус възможно ли е да е някакво възпаление на синусите бях на доктор нищо или пък да е от напрежение нещо като на нервна почваа ама ако е на нервна почва нетрябва ли да боли цялата глава и аз искам да ми дадът направление за скенер или нещо подобно ама все няма ли има само за наши и ваши а пък иначе сигорно е скъпо чак ме е страх да питам колко горе долу а иноче съм от пещерско моля за съвет
mama1973

Мнениеот д-р Цончев » 10 Дек 2009 19:46

Добре е преди да се прави скенер да се направи преглед при невролог. В София например, ИСУЛ, има специализиран кабинет за лечение на главоболие към клиниката по неврология. Добре е да се направи такава консултация, и след нея да се прецени е ли необходимо ЯМР.
д-р Цончев

Мнениеот pepina7667 » 14 Апр 2011 15:55

Здарвейте от 2дни имам главоболие в задната половина на главата си, по точно отзад и в срани пулсираща болка но не постоянна, така 2-3пъти тупка ислед около 3мин. пак същото. Трябва ли да се притеснявам за нещо?
pepina7667

Мнениеот д-р Цончев » 15 Апр 2011 21:26

Ако не се задълбочи, вероятно не. Ако се задължи във времето, и следващите дни например, ще трябва да посетите невролог.
д-р Цончев

Мнениеот dian1011 » 11 Май 2011 20:17

Здр. имам болки в задната лява страна на главата пулсиране и отминава и пак почва и така вече месец, на 29 години съм и имам прекаран остър инфаркт на миакарда преди 10 месеца от тогава пия следните медикаменти Клопидогрел, Симвастатин, Метапролол, Аспирин протект днес при кръвна картина виждам че хемоглобина ми е 129 при минимална норма 140 за мъжа иначе всичко останало от картината изглежда в норми захар холестерол и другите, личния лекар ми даде направление към невролог, също имам сериозни киселини от около 20 дни. Има ли нужда за сериозни притеснения и възможно ли да е от медикаментите който пия редовно 10 месеца? Благодаря предварително.
dian1011

Следваща

Назад към Главоболие. Мигрена