Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
У нас се прави имунизация срещу 12 заразни заболявания
Закуската е важна за успешния старт на деня
Очаква се тяхното вписване в Менделеевата таблица
реклама

BOLKI V KOLIANOTO

Модератори: админ, консултанти

BOLKI V KOLIANOTO

Мнениеот CANIMARA » 27 Окт 2007 17:41

OT IZVESNO VREME IMAM BOLKI VKOLIANOTO DIAGNOZATA E VAZPALENA STAVA PIA [CARTALIZIN]+DIKLAK BOLKATA OTSHOMIA ZA EDNA SADMICA I VSITHKO OT NA4ALO MAJASE SREPARIL GEL.......MOLIA POMOGNETE NA 26 SAM
CANIMARA

Мнениеот д-р Абазова » 29 Окт 2007 13:09

Тази диагноза от ортопед ли е поставена? Правена ли е рентгенова снимка или други образни изследвания? През този период спазвал ли сте режим по отношение физическото натоварване на ставата?
д-р Абазова

Мнениеот д-р Загоров » 05 Ное 2007 13:48

От разстояние не може да ви се помогне. Трябва преглед от ортопед, една рентгенова снимка да се изключат някои неща и евентуални други изследвания. Твърде сте млад(а) за да имате обикновено износване на ставата. Възпаление на ставата е общо понятие и трябва доста да се прецизира и доуточни за да се назначи адекватно лечение. Иначе би било добре ако можете да пишете на кирилица и да употребявате някакви препинателни знаци.
д-р Загоров

въпрос за коляно

Мнениеот svetlap » 26 Ное 2007 16:54

здравейте, влязох тук за да потърся нещо за моя проблем и за да не отварям нова тема със същото заглавие реших да пиша тук. не ми е болка за умиране. преди няколко месеца получих болки в коляното не само при ходене, а и в неподвижно състояние. болката се падаше под капачката беше постоянна. седмица ходех с лента на коляното, защото ме облекчаваше. мина, но след известно време се появи болка и отзад на ставата. появява се ежедневно, когато имам повечко ходене, стоене права, а вече и при не чак толкова голямо натоварване. след ден, когато имам по малко работа се оправя. и после пак. най-силно се усеща болката при пълно сгъване и разгъване на коляното. натоварване ли е, и ако да освен повече да го щадя, някакво мазило да препоръчате. на 23г съм, благодаря за изслушването.
svetlap

Мнениеот д-р Загоров » 26 Ное 2007 17:33

Поради ред причини, точната причина за оплакванията ви не може да се определи по това което казвате; такива оплаквания има при няколко състояния, вероятно проблемът е в някоя от мекотъканните структури в коляното. Мазила се продават много, но за адекватно лечение може да се говори след преглед при ортопед. Съветвам ви да направите такъв
д-р Загоров

Мнениеот svetlap » 26 Ное 2007 18:11

преди всичко благодаря за светкавичния отговор. мисля, че ще отида на преглед!
svetlap

Мнениеот STUF » 30 Ное 2007 22:29

Обърнете се към д-р Христо Мазнейков, от МБАЛ "Света София" , бул.България № 104, който е ортопед-травматолог и наистина е много добър. Телефон на регистратурата - 02/818 46 00 или 02/818 46 08. В Горна баня също има много добри доктори - д-р Патриков, д-р Андреев, доц. Соколов и други.
STUF

Назад към Травми, счупвания, навяхвания. Ставни проблеми. Менискус. Кръстни връзки