ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
На какво се дължи?Какви могат да бъдат оплакванията?
Не всички последствия се усещат на момента!
Мъчителна за болния и околните

Системна склеродермия - проблем при диагностициране

Модератори: админ, консултанти

tanya11

Системна склеродермия - проблем при диагностициране

Мнение от tanya11 » 05 сеп 2012 15:20

Здравейте,
преди близо две години започнаха болките , а с тях докторите и ходене по мъките.След 6-7 месеца посещение при всякакъв вид специалисти и хиляди изследвания попаднах отново в ревматологията на Урвич.Предположението беше за склеродермия.Направихме имунолия и всичко беще отрицателно.Биопсията не показа много ясно за какво става въпрос.Доктора там ми каза , че въпреки всичко ми поставя симптоматично диагнозата заедно със синдрома на Рейно.След 1 месец влезнах в болница само че във ВМА.Там отново напарвихме много изследвания и всичко отрицателно при което доктора ми казва, че трябва да се направи нова биопсия и ако тя се окаже отрицателна значи оставам само със синдрома на Рейно .Отидох всех си другата част от биопсията от кожната болница и я изпратих чрез роднини в лаборатория в Стокхолм, Швеция.Те излезнаха със становището , че според изпратения им материал това не е склеродермия.
Тази зима направих нова биопсия -когато докторката ми върна листа с описанието на това , което са установили каза само:"Има надежда да не е склеродермия"........
Някой сблъсквал ли се е с подобен проблем.Аз отказвам лечението и не пие за момента Купренила. Все повече се замислям за възможността диагностика извън България.
Някак си е трудно да отидеш примерно на профилактичен преглед и да кажеш на доктора пред теб, че си с вероятно автоимунно заболяване , но не е много сигурно......
Знам, че тези заболявания са трудни за дианостициране, знам че нещата не са черни и бели , но....можем ли да пием тези лекарства без да сме напълно убедини в диагнозата си?

Предварително благодаря , ако някой се включи със съвет или сходен опит:)

д-р Цончев

Re: Системна склеродермия - проблем при диагностициране

Мнение от д-р Цончев » 05 сеп 2012 19:37

След като изследването в чужбина не е позитивно за склеродермия, не са ли поставили все пак някаква диагноза?

tanya11

Мнение от tanya11 » 06 сеп 2012 08:22

Здравейте,
На Урвич ми казаха за пореден път , че симптоматично, въпреки до момента отрицателните резултати ми поставят тази диагноза.Във ВМА са на мнение , че това най -вероятно е първичен синдром на Рейно.....????!!!
Истината е , че наистина имах симптомите описвани при склеродермия-най-вече отока в пръстите на ръцете , промени ми се тена на лицето, не можех да клякам, мускулни и ставни болки но без засягане на вътрешни органи.
Ходила съм при най-различни доктори една от тях доста известна дерматоложка, която аз наистина харесах ми каза просто да си живея живота. Погледна и тя на микроскопа стъкълцето с биопсията ми - нарече я твърде съмнителна работа и каза също така че според нея ако това е склеродермия то най вероятно не е чак системна, а по-скоро ограничена в крайниците.Каза , че вече има толкова много видове нови форми на склеродермията , че и се вижда пресилено поставянето на диагноза системна склеродермия на този етап.
И така последната 1 година за първи път в живота ми се доверих на хомеопатия .За съжаление обаче тя е отхвърлена и неприемана от ревматолозите, които познавам- тоест не мога да ходя на консултации при тях след като не пия купренила, който ми беше изписан.Резултатът от хомеопатията е много добър , чувствам се прекрасно, но просто непрекъснато си задавам въпроса с какво се боря????!!

tanya11

Мнение от tanya11 » 06 сеп 2012 08:28

Пропуснах да кажа , че в чужбина не ми поставят диагноза , защото не са ме виждали.Аз просто с връзки изпратих материала от биопсията , заедно с всичките ми кръвни изследвания и отрицателната имунология.Ако искам диагноза то тогава трябва да отида там на място- а медицинските услуги в Швеция са едни от най скъпите :)))) От Там просто ме информираха , че ако материала е взет както трябва то това не е склеродермия.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 07 сеп 2012 18:29

Вероятно е така, особено ако се чувствате добре към момента.

rumi.velichkova

Мнение от rumi.velichkova » 26 фев 2015 13:52

Здравейте ,бих искала да науча нещо повече за това заболяване СИСТЕМНА СКЛЕРОДЕРМИЯ понеже и на моят мъж това му е диагнозата която му поставиха в клиниката на УРВИЧ.Разбрах само ,че е рядко заболяване и всичко друго което пише в интернет,но бих искала някой с такова заболяване да ми пише .Вече една година се лекуваме с лекарствата които ни изписа доктора и същевремено се свързахме и с един билкар който ни направи програма с билки от който за сега сме доволни.

tanq1961

Мнение от tanq1961 » 11 юни 2016 16:59

Zdraveite Rumi az sasho sam sas sklerodermiq ako moje da spodelite s kavi lekarstva se likuvate i bilki Blagodarq

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 15 юни 2016 21:26

Моля, пишете на кирилица!!

atsp

Мнение от atsp » 08 ное 2016 15:49

Запознайте се с вече течащата иновативна ЗРХТ/защитно-регенеративна хранителна терапия/ при болен и от склеродермия / лицето е Е.М/ - за сега информация по случая е дадена във връзка със съпътстващото склеродермията заболяване/Хеликобактерен гастрит/ -Хеликобактер пилори - част 2 и 3 -та ,раздел "Pазработки" - www.technochim-bg.com Предстоящо е публикуването на информация за хода на лечението в нов раздел "Склероделмия".

ВилиДончева

Мнение от ВилиДончева » 18 авг 2017 11:21

Здравейте,
И аз съм със абсолютно същата диагноза и симптоми който не са доказани. Лекуват ме с инжекции Цивилизован 162мл и четирийста 7 мл. Нямам никакви подобрения. Мисля да се посъветвам с хомиопат,прочетох че сте доволна от хомеопатията. Моля за препоръки на добър хомиопад. Благодаря![/b]
tanya11 написа:
05 сеп 2012 15:20
Здравейте,
преди близо две години започнаха болките , а с тях докторите и ходене по мъките.След 6-7 месеца посещение при всякакъв вид специалисти и хиляди изследвания попаднах отново в ревматологията на Урвич.Предположението беше за склеродермия.Направихме имунолия и всичко беще отрицателно.Биопсията не показа много ясно за какво става въпрос.Доктора там ми каза , че въпреки всичко ми поставя симптоматично диагнозата заедно със синдрома на Рейно.След 1 месец влезнах в болница само че във ВМА.Там отново напарвихме много изследвания и всичко отрицателно при което доктора ми казва, че трябва да се направи нова биопсия и ако тя се окаже отрицателна значи оставам само със синдрома на Рейно .Отидох всех си другата част от биопсията от кожната болница и я изпратих чрез роднини в лаборатория в Стокхолм, Швеция.Те излезнаха със становището , че според изпратения им материал това не е склеродермия.
Тази зима направих нова биопсия -когато докторката ми върна листа с описанието на това , което са установили каза само:"Има надежда да не е склеродермия"........
Някой сблъсквал ли се е с подобен проблем.Аз отказвам лечението и не пие за момента Купренила. Все повече се замислям за възможността диагностика извън България.
Някак си е трудно да отидеш примерно на профилактичен преглед и да кажеш на доктора пред теб, че си с вероятно автоимунно заболяване , но не е много сигурно......
Знам, че тези заболявания са трудни за дианостициране, знам че нещата не са черни и бели , но....можем ли да пием тези лекарства без да сме напълно убедини в диагнозата си?

Предварително благодаря , ако някой се включи със съвет или сходен опит:)

Отговори

Върни се в “Лупус Еритематозус. Ревматоиден артрит. Системни заболявания”