Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Причините отстрана на организма
Търсете европейски риган. Слагайте розмарин
И са по-емоционално стабилни
реклама

Плексит

Модератори: админ, консултанти

Плексит

Мнениеот jacky2006 » 19 Сеп 2007 18:27

Здравейте
преди 4-5 седмици се схванах - гърба ме болеше ужасно, както и рамото и врата от дясно. Отидох на лекар и ми предписа Диклак - хапчета и за намазване както и Неуробекс. Пих го 10 дни и се пооправих, но след като спря пак се появи, отидох после са невролог и той каза възпалението не се е повлияло и е по добре да не пия повече хапчета, а да ида на масаж или терапия. Аз обаче не мога да си го позволя :-( - прегледа беше на частно защото нямаше направление, а процедурите са поне 10 според невролога. Продължих да се мажа и уж се пооправих, но сега пак започна да ме боли. В момента пия мовалис и нуробекс. Можете ли да ми кажете какво да правя за да не се появява повече, какви са причине за това заболяване и каква е профилактиката. Нормално ли е болката да се връща отново след като почти беше изчезнала и ако да възможно ли е да стане хронично. Аз съм на 24, нямам придружаващи заболявания, често боледувам от гриповете но това е може би слаба имунна система.
Благодаря ви предварително
jacky2006

Мнениеот Ростислав » 19 Сеп 2007 20:27

Плексита представлява възпаление на плексус(нервен сплит). При вас страданието обхваща раменния(брахиален) сплит. Етиологията на заболяването е доста разширена, но най-често е в следствие на: 1.Локални процеси-луксация(изкълчване) на раменната става с преразтягане на плексуса; счупвания в областта на раменния комплекс; в следствие хронично преобременяване; след локална простуда в съчетание на някои фактори. 2.В следствие на токсо-алергична лезия, след инжектиране на серуми(антитетаничен серум), ваксини и др. 3.В следствие на инфекциозни заболявания, като грип и др.вирусни инфекции. Обикновено болката се локализира в областта на увредената половина от раменния пояс- шията, рамото, областта на лопатката, по задно и задностранично направление на предмишницата, може да достигне и до китката и пръстите. Това до къде ще се разпространят симптомите, каква ще е тяхната сила и продължителност зависи кой ствол на плексуса е увреден, и до колко. Лечението на плексита в повечето случаи е продължително, и се наблюдават периоди на подобряване, и изостряне на симптомите. Има тенденция да хронифицира. При моите пациенти с такова заболяване, съм наблюдавал известа сезонност на обострянията-предимно пролет и есен. Заболяването протича през няколко етапа, и в зависимост от тях се определя терапевтичния подход. Прилагат се противовъзпалителни нестероидни средства(Ibuprofen, Diclofenac; Indomethacin и др.). Миорелаксанти, от рода на Mydocalm forte. Витамини от групата "В"(Neurobex). В лечебнооздравителния процес се включва физикална терапия(с ултразвук; магнитотерапия; светло и електролечение); кинезитерапия; масажни процедури и др. Профилактиката се заключава до избягване на факторите предизвикващи болка и дискомфорт, профилактични прегледи и ФТ процедури. В никакъв случай не трябва да щадите увредената ръка освен в острата фаза на заболяването. Ако не я ползвате активно има опасност от усложнения, които се лекуват още по-трудно! Желая Ви успех и бързо възстановяване. :D
Аватар
Ростислав

Мнениеот д-р Загоров » 19 Сеп 2007 21:35

Здравейте! Това , което пациентите , а и често лекарите наричат плексит, всъщност не е такова, тъй като, както колегата каза, плекситът е възпаление на плексуса, а при това оплакванията са доста по различни, отколкото вашите. Най-вероятно при вас става въпрос за мускулен спазъм , миозит на ромбоидните мускули (които поддържат стойката на лопатките) и евентуално някакви проблеми в шийния гръбнак (като дисков проблем, имайки предвид възрастта ви). От разстояние мога да ви кажа толкова. Ако желаете преглед, се свържете с мен на лични съобщения. Има какво да се направи по въпроса, но за съжаление всичко е свързано с известни финансови разхопди. Страданието Ви е диста често срещано.
д-р Загоров

Мнениеот jacky2006 » 20 Сеп 2007 09:34

Писах ви на лични, но сега се сетих и за още нещо - аз съм само на 24 години - не би трябвало да имам ошипявания и т.н все пак съм чувала че това заболяване е при по възрастните. Имам и следния въпрос - физическите упражнение помагат ли в това състояние, аз не щадя ръката си, но и не правя упражнение. Притесняваме това че все пак става на въпрос за нерв което ми се струва сериозно. Питах личната възможно ли е да не мога да си служа с ръката си (все пак това е важно, болакат се изтърпява някак си), но тя каза че не трябвало да мисля за глупости и така не получих хипотетичен отговор. Благодаря ви предварително.
jacky2006

Мнениеот десислав » 27 Окт 2007 18:55

Здравейте!По този проблем със плексита мога да кажа ,4е не вси4ко е хап4ета според мене 80% възтановяване се полу4ава 4рез кинезитарпия,а тези хап4ета заемат 20% от ле4ението също като се вклю4и физиотерапия желаните резултати 6те доидат веднага!Смятам,4е тези хап4ета подтискат само симптомите временно и после болестта се показва със о6те по големи рога :wink: така,4е остава да и отговорите какви упражнения да прави.
Това е от мене смятам,4е кинезитерапията не слу4айно е измислил Гален!
Благодаря ви за вниманието!
Успех :)
десислав

Re: Плексит

Мнениеот Desi_kote » 22 Мар 2008 20:49

Здравей те,
мен ме интересува какво е това плексит при кучетата и по точно за Пекинезите.
Симптоми те който има моето куче са - болиго предна лява лапа-неможе да стъпва на нея, трепери,вие на моменти, нослето му е топло и сухо.
Отговарят ли на симптомите на това заболяване- плексит.
Моля помогнете ми!
Предварително Ви благодаря.
Desi_kote

Мнениеот Veni1961 » 27 Апр 2009 18:17

Здравейте, И аз имам подобен проблем. Лекувам се вече повече от месец. Първо по предписание на личната си лекарка започнах с инжекции Milgamma, Ulhademoplast, Profenid след което преминах на таблетки Agapirin. Възможни с анеточности, тъй като преписвам от рецептата :)
Тъй като лечението нямаше ефект ме изпратиха на невролог откъдето казаха, че имам плексит и ми предписаьа 10 дневна физио и ултра терапия + 2 почивни дни станаха 12 сеанса. Същевременно пиех и Alfamil, Mydoceluitork, Newrobex
И сега съм на първоначалната точка с болки без никакво подобрение
От днес започнах и гимнастика при домашни условия, защото прочетох тук че пазенето на ръката не решава проблема. Истина е, че работя 10 часа дневно на компютър, вече на лаптоп за да не натоварвам толкова ръката с мишката. Имам и проблем с оросяването на ръцете си, които при допир с вода стават жълти (пръстите ми). Възможно ли е нещата да са свързани - двата проблема? Някакви съвети и насоки? Благодаря предварително
Veni1961

Мнениеот roxy96 » 21 Окт 2009 21:25

Zdravejte, pisha na latinski zashtoto keyborda mi e na latinski.
Moite problemi zapochnaha predi 3 meseca sas shvashtane muskulite na pleshkata. Sled tova zapochna bolka v ramoto ili po tochno zad ramoto i pod mishnicata. Otide nadolu chak do prastite i sega mi istrapva cialata raka i imam bolki v dlanta.Prez Septemvri pih AFLAMIL I MILGAMA 10dni no bez polza.
Sega poseshtavam lekar koito se zanimava sas sportisti i toi mi bie injekcii HOTEMIN (PIROXICAM) veche 2 dena no nikakav efekt. Problema e che sashtoto isprapvane i simptomi zapochvat i ot drugata (liava) strana. Ot liavata strana neshtata se razviha za 3 dena. Vazmozno li e da imam pleksit i da se otraziava i ot dvete strani. Mezdu drugoto nevrologa mi dade diagnoza Pleksit a drugia lekar kaza che imam Diskopatia na siinite preshliani. Po redaktiranite pisma, vizdam che nikoi ne se e izlekuval dosega i mnogo sam razocharovana.
Imam edin poznat na koito mu biat kortizonni inzekcii v ramoto i dalgo vreme se oseshta dobre. No az nemoga da gi vzemam zashtoto imam chesti preskachania na sarceto i mi kazaha che ne e dobre za mene.
Ako niakoi ima niakakav savet za mene, moli vi pishete
roxy96

Мнениеот natanasova » 16 Ное 2009 21:17

ot deset meseca ne moga da si vdigam rakata po nagore ot nivoto na ramoto .diagnozata mi e pleksit .vazmojno li e da e ot naborna varsina.opitah fizioterapiq lejah v bolnica i nisto.kakvo da pravq.
natanasova

Мнениеот natanasova » 16 Ное 2009 21:22

ot deset meseca ne moga da si vdigam rakata po nagore ot nivoto na ramoto .diagnozata mi e pleksit .vazmojno li e da e ot naborna vaksina.opitah fizioterapiq lejah v bolnica i nisto.kakvo da pravq.
natanasova

Мнениеот k_manev » 20 Ное 2009 00:08

Вазможно ли е подобрение или лечение на Плексит с минерална вода? В един сайт прочетох, че минералната вода във Вършец лекува плексит. При мен плексита не е диагностициран от лекар, но при масаж във Велинград ми обърнаха внимание, че имам плексит, а и по симптоми - болки в десната плешка и ограничена подвижност - болка, най-вероятно е плексит.
k_manev

Мнениеот д-р Цончев » 21 Ное 2009 21:38

Вероятно балнеолечебни процедури, естествено назначени от физиотерапевт ще подобрят състоянието.
д-р Цончев

Мнениеот alanica » 28 Сеп 2010 09:29

Пробвайте това
http://www.vetprom.com/products.php?Product=&ID=59&c=1
много е ефективно (личен опит), нищо че е ветеринарно, ама и ние сме си животни.
alanica

Мнениеот nez » 20 Фев 2011 21:55

ЗДР и аз имам плексит на 29 години съм болките са ужасни с парене в областа на врата може ли някои да ми каже как се лекува Плексит
nez

Мнениеот Diqna_Yordanova » 21 Апр 2011 22:33

Здравейте!Обръщаме се към всички който са имали прексит или някой лекар!!!
От януари месец ме заболя рамото и шията.Ходих на нервохирург и ми биха инжекции болкоуспокояващи-Voltaren,Milgama но ефект няма.В къщи бях и минах курса с Admiral-10дни но ефект също нямаше,март месец ходих в болница в Стара Загора биеха ми Diclak,Neurotop и сега продължавам да ги приемам но болката е все същата имам чувството че се връщам в началото на болесттта.Препоръчаха ми ортопед,сега мисля да се обърна към него.AКО НЯКОЙ Е ПРИЕМАЛ СЪЩИТЕ ЛЕКАРСТВА ИЛИ ПОНЕ ЧАСТ ОТ ТЯХ МОЛЯ ДА МИ КАЖЕ КАКВО Е ПРАВИЛ И АКО СЕ Е ИЗЛЕКУВАЛ КАК ТОЧНО..ПОМОГНЕТЕ .. БОЛКАТА Е УЖАСЯВАЩА!!! :(
Diqna_Yordanova

Следваща

Назад към Травми, счупвания, навяхвания. Ставни проблеми. Менискус. Кръстни връзки