Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Как да разпознаем тревожните признаци
Точността му е 90%, но при тежките случаи
И кои са рисковите фактори
Зеленчукът понижава кръвното налягане, помага и при кашлица
реклама

Дискова херния - проблем

Модератор: консултанти

Дискова херния - проблем

Мнениеот ani_k_ » 07 Юли 2009 13:52

Здравейте, на 42 години съм и имам дискова протрузия на L3-4 от преди 3 години, с болки в десния крак.От преди месец отново много ме заболя и тръгнах пак по лекари и скенера показа - дискова херния в ляво на ниво L4-5 и дискови протрузии на L3-4 и L5-S1.Лекувах се със противовъзпалителни инжекции и нямам никакво подобрение.
Някой от вас има ли такъв проблем? Някой чувал ли е за метода озоно-терапия с дискосан инжекции, които се поставят в грабнака? Или за руския билков мехлем карипазим? Благодаря,
ani_k_

Re: Дискова херния - проблем

Мнениеот д-р Цончев » 07 Юли 2009 16:08

Повечето участници в този подфорум са с такъв проблем - поразгледайте. Коментират се и методите и възможностите на лечение.
д-р Цончев

Мнениеот д-р Габровски » 08 Юли 2009 10:38

ако имате доказана на КТ или ЯМР дискова патология и тя не се повлиява от консервативно лечение - физиотерапия и медикаменти, е редно да се обърнете към неврохирург с опит в гръбначната хирургия, за да ви консултира.
Към руските билкови мехлеми оставам скептичен, но единствено ваш е избора какво да правите със здравето си.
доц. Н. Габровски, дм
Секция по Неврохирургия
Болница "Пирогов"
д-р Габровски

Мнениеот ani_k_ » 09 Юли 2009 11:06

Д-р Габровски, а при вас в пирогов прилагате ли метода озоно-терапия с дискосан инжекции, които се поставят в грабнака? И колко са успешни, нещо повече да ми кажете за този метод? Защото се замислям да пробвам метода, но не знам до колко ще е ефикасен и дали няма странични ефекти? Днес звъннях в един медицински център София да питам за този метод, казаха ми, че е 80% успешен, след 4-тата процедура се усещало подобрение, доколко е вярно? Питам, защото никъде не намирам информация за този метод, все още не е толкова известен в България? Или е неефикасен?
Всеки ден пия болкоуспокояващи, много ме боли вече месец, не мога да стоя в седнало състояние.
Преди 2 години ходих в София в Хербаметика и през вените в кръвта ми вкарваха озон, ходих на 7 процедури, но без никакъв ефект.
ani_k_

Мнениеот Текс » 09 Юли 2009 14:56

аni_k_, доколкото знам, има няколко метода (вида) озонотерапия. Досега съм срещал много отзиви на хора, претърпели такива терапии и почти всички те са отрицателни. В смисъл, че, освен преживяната силна болка, ефект положителен няма. Имаше в един форум човек, на когото са му облекчени симптомите, но без това да повлияе на хернията да се "прибере", или нещо подобно. Мисля, че озонотерапията повлиява преди всичко пресни и немного големи хернии.
Нека все пак лекарите, консултиращи във форума, дадат наистина компетентно мнение.Какви са видовете озонотерапия (инжекции в гръбначния стълб, вливания, операции под пълна упойка и т.н.; какви медикаменти се използват; и какво целят самите терапии-облекчаване на болката, отпускане на притиснатите нерви, или прибиране (излекуване) на дисковата херния.)
Текс

Мнениеот ani_k_ » 09 Юли 2009 18:44

благодаря, за информацията ако някои друг знае нещо за този метод ,нека ми пише .
ani_k_

Мнениеот violetatd » 26 Юли 2009 00:26

ani_k,.....zavisi za kakvo govorish....az samata sam s diskowa herniq i hodq na ozonoterapiq....i moga da kaja,che oste sled 1 injekciq se chustva podobrenie i ne e samo pri men.....ima mnogo hora, s koito redovno se zasichame kato chakame i pri vsichki e taka....malko ako se porazrovite v neta predi da pishete ste vidite za kakvo stava vapros......ozonoterapiqta se sastoi v tova, che se biqt injekcii s ozon okolo zasegnatiq preshlen i sled 10 takiva injekcii , lekarite predlagat bezkravna operaciq, pri koqto se injektira ozon vatre v preshlena i se gleda pod rentgen.....ako nqma herniq e samo tova, ako ne se premahva ....nakraq sled upoikata stavash i si tragvash s lepenka na garba....... tova sa dumite na moq lekar.....az lichno imam podobrenie a sam samo na 4 injekciq , ediniq chakast predi da pochna procedurite mi kaza, ne mojeh da hodq, vlcheh si kraka, oste sled 1 injekciq pochnah da si hodq normalno............... az za men smqtam da svarsha s injekciite, no oste ne sam reshila za operaciqta....kolkoto i da e bezvredna i da nqma stranichni efekti...vse pak si e plasesto...
violetatd

Мнениеот vladimirz » 14 Ное 2009 01:21

Здравейте, аз също имам дискова херния Л5-С1 опериран съм преди 3г. и 8м. в Пловдив всяка година на есен ходя в Баня-Карловско но болките така и не отминават, дори се задълбояават. Преди два дена се вънах от Баня и сега не мога да си намеря място. Казаха ми за озонотерапията и смятам да опитам но не знам къде и как става преглед, записване и т.н.
violetatd би ли споделила къде в София ходиш на озонотерапия?
vladimirz

Мнениеот danaya31 » 19 Дек 2009 13:09

Здравейте и от мен.Реших да се включа и аз в тази тема защото имам сьшия проблем.На 32 години сьм и преди един месец направих ЯМР и се доказа че сьм сьс дискова херния L5-S1.Или по точно голям медианен дясностранен дисков пролапс в сегмента л5 с1, сьс дясностранна рецесуална стеноза на спиналния канал компримирани са дуралния сак и коренчето с1, в рецесуса в дясно.След тази диагноза много се уплаших защото сьм с малко дете на 1 год. и половина, и си зададох вьпроса как ше се грижа за детето в това сьстояние а предполагам знаете как боли и каква е кризата.Личния лекар ми даде направление за Света София-или по точно клиниката на д-р. Мазнейков.Отидох и ми направиха преди две седмици метода ДИСКОЛИЗА, прави се под пьлна упойка защото е болезнено цялата манипулация трае около 30 мин.Вкарват озон голямо количество под ренгенов контрол след това се лежи 4 часа на количка и те изписват можеш веднага да се прибереш или ако искаш оставаш в болницата за една нощувка.След това минаха 3 дни и отидох на преглед пак при него болката в крака беше сьщата назначи ми още 6-инжекции озонови които се слагат на крьста мускулно близо до хернията сега ми предстои шестата до момента с тези пет бих ви уверила че болката малко намаля но още я има не е изчезнала напьлно.В някой случай ми казаха в болницата се налага да се правят такива инжекций 12 на брой, след което пак се повтаря пьрвата с упойката или ДИСКОЛИЗАТА.Аз сьм твьрдо решила ще направя всичките 12 и след това ПАК ДИСКОЛИЗА,Има много добьр ефект поне за сега при мен.Болката е поносима а не както в началото бях превита и не можех и до тоалетната да стигна в кьщи.Сега се движа малко по свободно и е по леко.И това е в рамките на един месец.Пия отделно от тези терапий милгама Н, три пьти по едно, невробекс два пьти по едно, изписаха ми афламил-два пьти по едно, и флексен ведньж по едно това е глюкозамин за хрущялното вещество а и е хубаво в тези заболявания профилактично го вземам, големи дози витамин С, и витамин А, и витамин Е,.Пьрвата инжекция ДИСКОЛИЗАТА струва там 140 лева, след това всяка следваща е по 50 лв. и ако се наложи се прави втора ДИСКОЛИЗА.След тези 12.Дано имам ефект и се повлияя добре от тази терапия.Ще пиша занапред какьв е бил резултата при мен.Защото ако няма такьв всички ми казват операция.Но никак не ми се иска да се подлагам.Доколкото разбирам и в нея няма гаранция след време дали няма да даде рецидив на сьседен прешлен.До скоро за сега от мен и не се отчайвайте вьпреки че и аз сьм в сьщото положение гледам да си давам кураж защото не трябва да упадаме духом.Ще пиша скоро как сьм след озонотерапията като направа 12 инжекций.Чао за сега.
danaya31

Мнениеот liza77 » 09 Яну 2010 19:40

Поставена ми е диагноза - дискова херния . Преди 10 години се оперирах .Бях с пареза на десен крак .Шест месеца на легло и непоносими болки .Оперирах се в Пловдивските хирургии - д-р Кумчев и д-р Калнев. Невероятно специалисти . Изправиха ме на крака сякаш не съм имала никакви оплаквания. Не се пазех и започнах да работя по полето .5 години след операцията си имам двустранна дискова , непрекъснати болки от шията до стъпалата, промяна посока на движение на ляв крак . Изгубих вяра, че мога някога да заспя и се събудя без болки, че мога да се наведа и изправя , да се облека и обуя без охкане и сълзи , а съм още на 49 години.
liza77

Мнениеот kristina1 » 14 Яну 2010 23:25

Zdraveite kazvam se Krastina i sam na 23 godini ot 5 godini rabotq v chujbina i tazi godina predi da se prebera v Bg sled 10 mesechen gurbet poluchih kriza tolkova me udari v garba che imah nujda nqkoi da me zavede do toaletata izkluchitelno mnogo se upla6ihza parvi pat prejivqh tkava bolka prebrah se v Bg i otidoh v edna klinika za rehabilitaciq kadeto mi kazaha che e dvustranna diskopatiq i zapochnaha s proceduri ima6e efect za malko sled koeto se varnah v Angliq poneje osven rabota hodq i v kolej tuk i trqbvache da si doida no na 10 den sled kato se bqh varnala bolkite veche bqha netarpimi bezsanni no6ti i ne mojeh da se dvija i da se hranq normalno ot bolka varnah se otnovo v Bg prodaljih procedurite v sachtata klinika no ni6to zaminah na Banite edno selo blizo do smolqn no ot toplata voda stana o6te po zle sprqh da qm izqlo i da se dvija sled koeto se varnah v plvdiv i me pratiha na skener pri koeto se okaza diskova herniq i zapo4nahme vsi4ko otna4alo s milgama kortizanovi injekcii i acefein sutrin 1 i o6te nqkakva bilka koqto e za pro4istvane na organizma veche mesec i plovina sam v angliq hodih i do egiped bolkata namalq no vse ochte e dosta silna i bez hap4eta ne moga i nai ve4e bez moq stqga6t kolan koito e noj s dve ostrieta za6toto mnogo iznejva krasta no nqma kak za sega bez nego ne moga no i az kato povecheto sam se naso4ila kam ozonoterapiq i lazer lechenie na 31 se prebiram v Bg i ot parvi zapo4vam ako ima efect i podobrenie 6te vi pia6a zatoto tarpq tzi ujasni bolki ot 4 meseca i mnogo dobre znam kak e,ne varvah 4e 6te gi prejiveq i bqh zagubila vsqkakvo jelanie za jivot a sam samo na 23.Ne podcenqvaite bolesta obarnete i vnimanie i izbqgvaite operaciqta do kolkoto e vazmojno
kristina1

Мнениеот д-р Цончев » 15 Яну 2010 21:03

Моля, пишете на кирилица!
д-р Цончев

Мнениеот ani_k_ » 16 Яну 2010 21:40

danaya31, надявам се лечението да завърши успешно и да излчезнат всичките ти болки.Ще чакам да напишеш добри новини, че вече си оздравяла.
При мен нещата за сега са добре, след 3-месечни мъки и пиене на обезболяващи лекарства, след като се върнах от санаториума в Овча Могила - болките постепенно започнаха да намаляват и вече не пия лекарства. Всяка сутрин като стана правя гимнастика по 10 мин., нося космодиск и се пазя от натоварване.
ani_k_

Мнениеот таф » 23 Фев 2010 23:03

и аз си имам дискова херния , и лекарката ми каза че развивам радикулит на десния крак заради хернията. около два месеца не ме отпусна нито от спринцовкии нито от хапчета . отидох на поморие на кални бани и луга за 5 дена и ме отпусна. пак си имам дискова херния но сега не ме боли нито кръста нито крака. това е положението , свиквам с калта :idea: успех на всички
таф

Назад към Дискова херния. Дископатия. Болки в гърба, кръста и шията