Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Намалява се значително риска от хиперстимулиране
Ако се усещате лабилни, излезте навън за набавяне на витамин D!
Изчислете своя риск...
Причините отстрана на организма
реклама

Дискова херния - проблем

Модератор: консултанти

Дискова херния - проблем

Мнениеот ani_k_ » 07 Юли 2009 13:52

Здравейте, на 42 години съм и имам дискова протрузия на L3-4 от преди 3 години, с болки в десния крак.От преди месец отново много ме заболя и тръгнах пак по лекари и скенера показа - дискова херния в ляво на ниво L4-5 и дискови протрузии на L3-4 и L5-S1.Лекувах се със противовъзпалителни инжекции и нямам никакво подобрение.
Някой от вас има ли такъв проблем? Някой чувал ли е за метода озоно-терапия с дискосан инжекции, които се поставят в грабнака? Или за руския билков мехлем карипазим? Благодаря,
ani_k_

Re: Дискова херния - проблем

Мнениеот д-р Цончев » 07 Юли 2009 16:08

Повечето участници в този подфорум са с такъв проблем - поразгледайте. Коментират се и методите и възможностите на лечение.
д-р Цончев

Мнениеот д-р Габровски » 08 Юли 2009 10:38

ако имате доказана на КТ или ЯМР дискова патология и тя не се повлиява от консервативно лечение - физиотерапия и медикаменти, е редно да се обърнете към неврохирург с опит в гръбначната хирургия, за да ви консултира.
Към руските билкови мехлеми оставам скептичен, но единствено ваш е избора какво да правите със здравето си.
доц. Н. Габровски, дм
Секция по Неврохирургия
Болница "Пирогов"
д-р Габровски

Мнениеот ani_k_ » 09 Юли 2009 11:06

Д-р Габровски, а при вас в пирогов прилагате ли метода озоно-терапия с дискосан инжекции, които се поставят в грабнака? И колко са успешни, нещо повече да ми кажете за този метод? Защото се замислям да пробвам метода, но не знам до колко ще е ефикасен и дали няма странични ефекти? Днес звъннях в един медицински център София да питам за този метод, казаха ми, че е 80% успешен, след 4-тата процедура се усещало подобрение, доколко е вярно? Питам, защото никъде не намирам информация за този метод, все още не е толкова известен в България? Или е неефикасен?
Всеки ден пия болкоуспокояващи, много ме боли вече месец, не мога да стоя в седнало състояние.
Преди 2 години ходих в София в Хербаметика и през вените в кръвта ми вкарваха озон, ходих на 7 процедури, но без никакъв ефект.
ani_k_

Мнениеот Текс » 09 Юли 2009 14:56

аni_k_, доколкото знам, има няколко метода (вида) озонотерапия. Досега съм срещал много отзиви на хора, претърпели такива терапии и почти всички те са отрицателни. В смисъл, че, освен преживяната силна болка, ефект положителен няма. Имаше в един форум човек, на когото са му облекчени симптомите, но без това да повлияе на хернията да се "прибере", или нещо подобно. Мисля, че озонотерапията повлиява преди всичко пресни и немного големи хернии.
Нека все пак лекарите, консултиращи във форума, дадат наистина компетентно мнение.Какви са видовете озонотерапия (инжекции в гръбначния стълб, вливания, операции под пълна упойка и т.н.; какви медикаменти се използват; и какво целят самите терапии-облекчаване на болката, отпускане на притиснатите нерви, или прибиране (излекуване) на дисковата херния.)
Текс

Мнениеот ani_k_ » 09 Юли 2009 18:44

благодаря, за информацията ако някои друг знае нещо за този метод ,нека ми пише .
ani_k_

Мнениеот violetatd » 26 Юли 2009 00:26

ani_k,.....zavisi za kakvo govorish....az samata sam s diskowa herniq i hodq na ozonoterapiq....i moga da kaja,che oste sled 1 injekciq se chustva podobrenie i ne e samo pri men.....ima mnogo hora, s koito redovno se zasichame kato chakame i pri vsichki e taka....malko ako se porazrovite v neta predi da pishete ste vidite za kakvo stava vapros......ozonoterapiqta se sastoi v tova, che se biqt injekcii s ozon okolo zasegnatiq preshlen i sled 10 takiva injekcii , lekarite predlagat bezkravna operaciq, pri koqto se injektira ozon vatre v preshlena i se gleda pod rentgen.....ako nqma herniq e samo tova, ako ne se premahva ....nakraq sled upoikata stavash i si tragvash s lepenka na garba....... tova sa dumite na moq lekar.....az lichno imam podobrenie a sam samo na 4 injekciq , ediniq chakast predi da pochna procedurite mi kaza, ne mojeh da hodq, vlcheh si kraka, oste sled 1 injekciq pochnah da si hodq normalno............... az za men smqtam da svarsha s injekciite, no oste ne sam reshila za operaciqta....kolkoto i da e bezvredna i da nqma stranichni efekti...vse pak si e plasesto...
violetatd

Мнениеот vladimirz » 14 Ное 2009 01:21

Здравейте, аз също имам дискова херния Л5-С1 опериран съм преди 3г. и 8м. в Пловдив всяка година на есен ходя в Баня-Карловско но болките така и не отминават, дори се задълбояават. Преди два дена се вънах от Баня и сега не мога да си намеря място. Казаха ми за озонотерапията и смятам да опитам но не знам къде и как става преглед, записване и т.н.
violetatd би ли споделила къде в София ходиш на озонотерапия?
vladimirz

Мнениеот danaya31 » 19 Дек 2009 13:09

Здравейте и от мен.Реших да се включа и аз в тази тема защото имам сьшия проблем.На 32 години сьм и преди един месец направих ЯМР и се доказа че сьм сьс дискова херния L5-S1.Или по точно голям медианен дясностранен дисков пролапс в сегмента л5 с1, сьс дясностранна рецесуална стеноза на спиналния канал компримирани са дуралния сак и коренчето с1, в рецесуса в дясно.След тази диагноза много се уплаших защото сьм с малко дете на 1 год. и половина, и си зададох вьпроса как ше се грижа за детето в това сьстояние а предполагам знаете как боли и каква е кризата.Личния лекар ми даде направление за Света София-или по точно клиниката на д-р. Мазнейков.Отидох и ми направиха преди две седмици метода ДИСКОЛИЗА, прави се под пьлна упойка защото е болезнено цялата манипулация трае около 30 мин.Вкарват озон голямо количество под ренгенов контрол след това се лежи 4 часа на количка и те изписват можеш веднага да се прибереш или ако искаш оставаш в болницата за една нощувка.След това минаха 3 дни и отидох на преглед пак при него болката в крака беше сьщата назначи ми още 6-инжекции озонови които се слагат на крьста мускулно близо до хернията сега ми предстои шестата до момента с тези пет бих ви уверила че болката малко намаля но още я има не е изчезнала напьлно.В някой случай ми казаха в болницата се налага да се правят такива инжекций 12 на брой, след което пак се повтаря пьрвата с упойката или ДИСКОЛИЗАТА.Аз сьм твьрдо решила ще направя всичките 12 и след това ПАК ДИСКОЛИЗА,Има много добьр ефект поне за сега при мен.Болката е поносима а не както в началото бях превита и не можех и до тоалетната да стигна в кьщи.Сега се движа малко по свободно и е по леко.И това е в рамките на един месец.Пия отделно от тези терапий милгама Н, три пьти по едно, невробекс два пьти по едно, изписаха ми афламил-два пьти по едно, и флексен ведньж по едно това е глюкозамин за хрущялното вещество а и е хубаво в тези заболявания профилактично го вземам, големи дози витамин С, и витамин А, и витамин Е,.Пьрвата инжекция ДИСКОЛИЗАТА струва там 140 лева, след това всяка следваща е по 50 лв. и ако се наложи се прави втора ДИСКОЛИЗА.След тези 12.Дано имам ефект и се повлияя добре от тази терапия.Ще пиша занапред какьв е бил резултата при мен.Защото ако няма такьв всички ми казват операция.Но никак не ми се иска да се подлагам.Доколкото разбирам и в нея няма гаранция след време дали няма да даде рецидив на сьседен прешлен.До скоро за сега от мен и не се отчайвайте вьпреки че и аз сьм в сьщото положение гледам да си давам кураж защото не трябва да упадаме духом.Ще пиша скоро как сьм след озонотерапията като направа 12 инжекций.Чао за сега.
danaya31

Мнениеот liza77 » 09 Яну 2010 19:40

Поставена ми е диагноза - дискова херния . Преди 10 години се оперирах .Бях с пареза на десен крак .Шест месеца на легло и непоносими болки .Оперирах се в Пловдивските хирургии - д-р Кумчев и д-р Калнев. Невероятно специалисти . Изправиха ме на крака сякаш не съм имала никакви оплаквания. Не се пазех и започнах да работя по полето .5 години след операцията си имам двустранна дискова , непрекъснати болки от шията до стъпалата, промяна посока на движение на ляв крак . Изгубих вяра, че мога някога да заспя и се събудя без болки, че мога да се наведа и изправя , да се облека и обуя без охкане и сълзи , а съм още на 49 години.
liza77

Мнениеот kristina1 » 14 Яну 2010 23:25

Zdraveite kazvam se Krastina i sam na 23 godini ot 5 godini rabotq v chujbina i tazi godina predi da se prebera v Bg sled 10 mesechen gurbet poluchih kriza tolkova me udari v garba che imah nujda nqkoi da me zavede do toaletata izkluchitelno mnogo se upla6ihza parvi pat prejivqh tkava bolka prebrah se v Bg i otidoh v edna klinika za rehabilitaciq kadeto mi kazaha che e dvustranna diskopatiq i zapochnaha s proceduri ima6e efect za malko sled koeto se varnah v Angliq poneje osven rabota hodq i v kolej tuk i trqbvache da si doida no na 10 den sled kato se bqh varnala bolkite veche bqha netarpimi bezsanni no6ti i ne mojeh da se dvija i da se hranq normalno ot bolka varnah se otnovo v Bg prodaljih procedurite v sachtata klinika no ni6to zaminah na Banite edno selo blizo do smolqn no ot toplata voda stana o6te po zle sprqh da qm izqlo i da se dvija sled koeto se varnah v plvdiv i me pratiha na skener pri koeto se okaza diskova herniq i zapo4nahme vsi4ko otna4alo s milgama kortizanovi injekcii i acefein sutrin 1 i o6te nqkakva bilka koqto e za pro4istvane na organizma veche mesec i plovina sam v angliq hodih i do egiped bolkata namalq no vse ochte e dosta silna i bez hap4eta ne moga i nai ve4e bez moq stqga6t kolan koito e noj s dve ostrieta za6toto mnogo iznejva krasta no nqma kak za sega bez nego ne moga no i az kato povecheto sam se naso4ila kam ozonoterapiq i lazer lechenie na 31 se prebiram v Bg i ot parvi zapo4vam ako ima efect i podobrenie 6te vi pia6a zatoto tarpq tzi ujasni bolki ot 4 meseca i mnogo dobre znam kak e,ne varvah 4e 6te gi prejiveq i bqh zagubila vsqkakvo jelanie za jivot a sam samo na 23.Ne podcenqvaite bolesta obarnete i vnimanie i izbqgvaite operaciqta do kolkoto e vazmojno
kristina1

Мнениеот д-р Цончев » 15 Яну 2010 21:03

Моля, пишете на кирилица!
д-р Цончев

Мнениеот ani_k_ » 16 Яну 2010 21:40

danaya31, надявам се лечението да завърши успешно и да излчезнат всичките ти болки.Ще чакам да напишеш добри новини, че вече си оздравяла.
При мен нещата за сега са добре, след 3-месечни мъки и пиене на обезболяващи лекарства, след като се върнах от санаториума в Овча Могила - болките постепенно започнаха да намаляват и вече не пия лекарства. Всяка сутрин като стана правя гимнастика по 10 мин., нося космодиск и се пазя от натоварване.
ani_k_

Мнениеот таф » 23 Фев 2010 23:03

и аз си имам дискова херния , и лекарката ми каза че развивам радикулит на десния крак заради хернията. около два месеца не ме отпусна нито от спринцовкии нито от хапчета . отидох на поморие на кални бани и луга за 5 дена и ме отпусна. пак си имам дискова херния но сега не ме боли нито кръста нито крака. това е положението , свиквам с калта :idea: успех на всички
таф

Назад към Дискова херния. Дископатия. Болки в гърба, кръста и шията