Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Това залага антибиотичната резистентност
Той ще се проведе на 11 октомври тази есен
Той е от основно значение в борбата с грипа
Постоянното напрежение засяга всяка част от него
реклама

пролапс на митрална клапа

Хипертония, Аритмии, сърдечна недостатъчност, атеросклероза, Исхемична Болест на Сърцето, перикардит

Модератори: админ, консултанти

пролапс на митрална клапа

Мнениеот eli4ka73 » 14 Мар 2007 10:41

Преди 2 седмици разбрах,че имам ПМК.На 33 години съм и сим майка на две деца.Бях на 15 години,когато за първи път в училище ми казаха,че имам шум.Скоро след това получих странно сърцебиене,което започна изведнъж и така внезапно изчезна след 1-2 минути.От тогава до сега сърцебиене съм получавала много пъти,имам и прескачания на сърцето.Това беше повод да отида на лекар.Предположенията бяха две-ПМК или допълнителна проводна връзка.На ехокардиограф се установи ПМК.
ляво предсърдие парастернално 37мм
лява камера ТДР 48мм,ТСР 25 мм
ФИ 72
септум 8,0 мм,ЗСПК 8 мм
регургитрация първа степен
Възходяща Ао 27 мм
Аортна клапа трикуспидна,добро отваряне
Ако е възможно да ми каже някой какво точно е положението при мен и как да си организирам живота за в бъдеще,защото съм притеснена.Предварително ви благодаря!
eli4ka73

Re: пролапс на митрална клапа

Мнениеот alegsander » 14 Мар 2007 12:32

Не се притеснявай.Параметрите ти са в нормата.Не съм лекар, но преди 7 г. ми правиха операция и имам митрална протеза.През тези години изчетох достатъчно специализирана л-ра по тези въпроси и съм наясно с много неща. Имах същата диагноза, но с 3-4 степен регургигация.При твоето положение, можеш да продължиш да живееш така дълги години и да не се наложи операция.Само ще ти дам един пример- при мен лявото предсърдие е 67мм, живея при абсолютна аритмия и въпреки това се чувствам добре и водя пълноценен живот.Не пуши , не пий концентрати, избягвай газирано, мазните и пържени храни, ходи повече пеш и всичко ще е наред.Като гледам и ФИ- 72 е нормално.Едно от условията, че нещата се влошавате е недостигът на въздух, особено по време на сън.Успех и по- оптимистично.
alegsander

Мнениеот eli4ka73 » 14 Мар 2007 12:55

Благодаря ти за това,че ме поуспокои.Ще ми се и аз да намеря повече литератута по тази тема.Ще ме ориентираш ли?
eli4ka73

Мнениеот Pitam » 14 Мар 2007 14:17

@ eli4ka73 Здравейте, ще ми кажете ли къде са ви правили ехокардиографията? Искам да намеря добро място където правят това изследване.
Pitam

Мнениеот alegsander » 14 Мар 2007 14:32

Добрата диагностика при ехокардиографията зависи и от апаратурата и най- вече от лекаря.Трябва с години да е правил това.Д-р Гадева в "Св. Екатерина" е от висока класа, д-р Ацев също.
alegsander

Мнениеот Pitam » 14 Мар 2007 14:37

Много благодаря за информацията! Трудно ми беше да се ориентирам в толкова клиники и лекари.
Pitam

Мнениеот little_rabbit » 16 Мар 2007 10:09

alegsander написа:Добрата диагностика при ехокардиографията зависи и от апаратурата и най- вече от лекаря.Трябва с години да е правил това.Д-р Гадева в "Св. Екатерина" е от висока класа, д-р Ацев също.

А някакъв начин за контакт с тези лекари?
Аватар
little_rabbit

Мнениеот alegsander » 17 Мар 2007 01:07

Отивате в "Св екатерина" или се обаждате по телефона и си запазвате дата и час за преглед- мисля, че беше около 30 лв...
alegsander

Мнениеот little_rabbit » 17 Мар 2007 14:16

alegsander написа:Отивате в "Св екатерина" или се обаждате по телефона и си запазвате дата и час за преглед- мисля, че беше около 30 лв...

А телефона може ли да ми го кажете?

Ехокардиографията колко струва?
Аватар
little_rabbit

Мнениеот Милка Недковска » 12 Дек 2007 13:10

alegsander написа:Не се притеснявай.Параметрите ти са в нормата.Не съм лекар, но преди 7 г. ми правиха операция и имам митрална протеза.През тези години изчетох достатъчно специализирана л-ра по тези въпроси и съм наясно с много неща. Имах същата диагноза, но с 3-4 степен регургигация.При твоето положение, можеш да продължиш да живееш така дълги години и да не се наложи операция.Само ще ти дам един пример- при мен лявото предсърдие е 67мм, живея при абсолютна аритмия и въпреки това се чувствам добре и водя пълноценен живот.Не пуши , не пий концентрати, избягвай газирано, мазните и пържени храни, ходи повече пеш и всичко ще е наред.Като гледам и ФИ- 72 е нормално.Едно от условията, че нещата се влошавате е недостигът на въздух, особено по време на сън.Успех и по- оптимистично.

Относно пролапс на митрална клапа. И аз имам същия проблем. До сега не чувствах нищо и нямах особенни оплаквания, но напоследък усещам нещо като затопляне и щипкане. Моята кардиоложка ми каза, че се дължи на този пролапс. Искам да попитам и тебе, дали това е нещо сериозно и имали сте подобни оплаквания /Мими/
Милка Недковска

Мнениеот phytoremed » 08 Яну 2008 12:06

Аз също имам пролапс на митралната клапа и напоследък чувствам затопляне и от време на време бодеж.
Искам да споделя с други хора, които имат същите оплаквания. Смятате ли е много опасно?
Моята кардиоложка ми каза, че това е характерно за това.
Моля, споделете с мене този проблем.
Мими
phytoremed

Мнениеот ai4ka11111 » 09 Яну 2008 16:38

kade го чувствате това затопляне и аз също имам пролапс на митрална клапа.
ai4ka11111

Мнениеот phytoremed » 10 Яну 2008 11:32

Чувствам затопляне между гърдите, а понякога се мести и отдясно.
М.Недковска
phytoremed

Мнениеот Dr. Stoev » 11 Яну 2008 08:13

При хората с пролапс на митралната клапа е по-висок процента на ендокардит след заболекарски процедури и някои операции. И за това се препорьчва профилактика с антибиотик преди посещение при заболекар. Най-често се използва пеницилин ако нямате алергия кьм този антибиотик.
Dr. Stoev

Мнениеот karin » 17 Мар 2008 14:50

na 34 godini sam.predi 10 mi otkriha prolaps na mk,po povod sarcebiene,pih 8 godini betabloker i ne6tata biaha dobre,ot vreme na vreme imah ekstrasistoli,no mnogo riadko.predi 3 meseca polu4ih epizod ot ekstrasistoli imnogo se upla6ih.postaviha mi holter,koito pokaza kamerni inadkamerni.sega mi kazvat 4e moje bi imam LGL sindrom.v momenta pia darob no bez efekt.ne moga da opi6a v kakvo sastoyanie sam.imam 2 malki deca i te imat nujda ot men.pri po silno preska4ane mi po4erveniava liceto silno,no kardiologat sega me izpra6ta na psihiatar,ne mislia 4e problemat e psihi4eski.v3 prez no6ta se sabujdam ot silmo preska4ane i ne mislia 4e e ot nervi.utre otnovo 6te mi postaviat holter.ako ima niakoi s podobni promlemi molia da mi pi6e
karin

Следваща

Назад към Артериална Хипертония. Повишен холестерол. Инфаркт