Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Проучване търси отговора на този въпрос
Точно обратното, оказва се
Юбилейното честване започна днес
реклама

пролапс на митрална клапа

Хипертония, Аритмии, сърдечна недостатъчност, атеросклероза, Исхемична Болест на Сърцето, перикардит

Модератори: админ, консултанти

пролапс на митрална клапа

Мнениеот eli4ka73 » 14 Мар 2007 10:41

Преди 2 седмици разбрах,че имам ПМК.На 33 години съм и сим майка на две деца.Бях на 15 години,когато за първи път в училище ми казаха,че имам шум.Скоро след това получих странно сърцебиене,което започна изведнъж и така внезапно изчезна след 1-2 минути.От тогава до сега сърцебиене съм получавала много пъти,имам и прескачания на сърцето.Това беше повод да отида на лекар.Предположенията бяха две-ПМК или допълнителна проводна връзка.На ехокардиограф се установи ПМК.
ляво предсърдие парастернално 37мм
лява камера ТДР 48мм,ТСР 25 мм
ФИ 72
септум 8,0 мм,ЗСПК 8 мм
регургитрация първа степен
Възходяща Ао 27 мм
Аортна клапа трикуспидна,добро отваряне
Ако е възможно да ми каже някой какво точно е положението при мен и как да си организирам живота за в бъдеще,защото съм притеснена.Предварително ви благодаря!
eli4ka73

Re: пролапс на митрална клапа

Мнениеот alegsander » 14 Мар 2007 12:32

Не се притеснявай.Параметрите ти са в нормата.Не съм лекар, но преди 7 г. ми правиха операция и имам митрална протеза.През тези години изчетох достатъчно специализирана л-ра по тези въпроси и съм наясно с много неща. Имах същата диагноза, но с 3-4 степен регургигация.При твоето положение, можеш да продължиш да живееш така дълги години и да не се наложи операция.Само ще ти дам един пример- при мен лявото предсърдие е 67мм, живея при абсолютна аритмия и въпреки това се чувствам добре и водя пълноценен живот.Не пуши , не пий концентрати, избягвай газирано, мазните и пържени храни, ходи повече пеш и всичко ще е наред.Като гледам и ФИ- 72 е нормално.Едно от условията, че нещата се влошавате е недостигът на въздух, особено по време на сън.Успех и по- оптимистично.
alegsander

Мнениеот eli4ka73 » 14 Мар 2007 12:55

Благодаря ти за това,че ме поуспокои.Ще ми се и аз да намеря повече литератута по тази тема.Ще ме ориентираш ли?
eli4ka73

Мнениеот Pitam » 14 Мар 2007 14:17

@ eli4ka73 Здравейте, ще ми кажете ли къде са ви правили ехокардиографията? Искам да намеря добро място където правят това изследване.
Pitam

Мнениеот alegsander » 14 Мар 2007 14:32

Добрата диагностика при ехокардиографията зависи и от апаратурата и най- вече от лекаря.Трябва с години да е правил това.Д-р Гадева в "Св. Екатерина" е от висока класа, д-р Ацев също.
alegsander

Мнениеот Pitam » 14 Мар 2007 14:37

Много благодаря за информацията! Трудно ми беше да се ориентирам в толкова клиники и лекари.
Pitam

Мнениеот little_rabbit » 16 Мар 2007 10:09

alegsander написа:Добрата диагностика при ехокардиографията зависи и от апаратурата и най- вече от лекаря.Трябва с години да е правил това.Д-р Гадева в "Св. Екатерина" е от висока класа, д-р Ацев също.

А някакъв начин за контакт с тези лекари?
Аватар
little_rabbit

Мнениеот alegsander » 17 Мар 2007 01:07

Отивате в "Св екатерина" или се обаждате по телефона и си запазвате дата и час за преглед- мисля, че беше около 30 лв...
alegsander

Мнениеот little_rabbit » 17 Мар 2007 14:16

alegsander написа:Отивате в "Св екатерина" или се обаждате по телефона и си запазвате дата и час за преглед- мисля, че беше около 30 лв...

А телефона може ли да ми го кажете?

Ехокардиографията колко струва?
Аватар
little_rabbit

Мнениеот Милка Недковска » 12 Дек 2007 13:10

alegsander написа:Не се притеснявай.Параметрите ти са в нормата.Не съм лекар, но преди 7 г. ми правиха операция и имам митрална протеза.През тези години изчетох достатъчно специализирана л-ра по тези въпроси и съм наясно с много неща. Имах същата диагноза, но с 3-4 степен регургигация.При твоето положение, можеш да продължиш да живееш така дълги години и да не се наложи операция.Само ще ти дам един пример- при мен лявото предсърдие е 67мм, живея при абсолютна аритмия и въпреки това се чувствам добре и водя пълноценен живот.Не пуши , не пий концентрати, избягвай газирано, мазните и пържени храни, ходи повече пеш и всичко ще е наред.Като гледам и ФИ- 72 е нормално.Едно от условията, че нещата се влошавате е недостигът на въздух, особено по време на сън.Успех и по- оптимистично.

Относно пролапс на митрална клапа. И аз имам същия проблем. До сега не чувствах нищо и нямах особенни оплаквания, но напоследък усещам нещо като затопляне и щипкане. Моята кардиоложка ми каза, че се дължи на този пролапс. Искам да попитам и тебе, дали това е нещо сериозно и имали сте подобни оплаквания /Мими/
Милка Недковска

Мнениеот phytoremed » 08 Яну 2008 12:06

Аз също имам пролапс на митралната клапа и напоследък чувствам затопляне и от време на време бодеж.
Искам да споделя с други хора, които имат същите оплаквания. Смятате ли е много опасно?
Моята кардиоложка ми каза, че това е характерно за това.
Моля, споделете с мене този проблем.
Мими
phytoremed

Мнениеот ai4ka11111 » 09 Яну 2008 16:38

kade го чувствате това затопляне и аз също имам пролапс на митрална клапа.
ai4ka11111

Мнениеот phytoremed » 10 Яну 2008 11:32

Чувствам затопляне между гърдите, а понякога се мести и отдясно.
М.Недковска
phytoremed

Мнениеот Dr. Stoev » 11 Яну 2008 08:13

При хората с пролапс на митралната клапа е по-висок процента на ендокардит след заболекарски процедури и някои операции. И за това се препорьчва профилактика с антибиотик преди посещение при заболекар. Най-често се използва пеницилин ако нямате алергия кьм този антибиотик.
Dr. Stoev

Мнениеот karin » 17 Мар 2008 14:50

na 34 godini sam.predi 10 mi otkriha prolaps na mk,po povod sarcebiene,pih 8 godini betabloker i ne6tata biaha dobre,ot vreme na vreme imah ekstrasistoli,no mnogo riadko.predi 3 meseca polu4ih epizod ot ekstrasistoli imnogo se upla6ih.postaviha mi holter,koito pokaza kamerni inadkamerni.sega mi kazvat 4e moje bi imam LGL sindrom.v momenta pia darob no bez efekt.ne moga da opi6a v kakvo sastoyanie sam.imam 2 malki deca i te imat nujda ot men.pri po silno preska4ane mi po4erveniava liceto silno,no kardiologat sega me izpra6ta na psihiatar,ne mislia 4e problemat e psihi4eski.v3 prez no6ta se sabujdam ot silmo preska4ane i ne mislia 4e e ot nervi.utre otnovo 6te mi postaviat holter.ako ima niakoi s podobni promlemi molia da mi pi6e
karin

Следваща

Назад към Артериална Хипертония. Повишен холестерол. Инфаркт