Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Оказва се, че нивата на естрогена са показателни
И кои са тези, които никога не бива да консумираме?
4 храни, които вредят на естествения мирис
Студени или бели пръсти – на какво могат да се дължат?
реклама

прескачане на сърцето

Хипертония, Аритмии, сърдечна недостатъчност, атеросклероза, Исхемична Болест на Сърцето, перикардит

Модератори: админ, консултанти

прескачане на сърцето

Мнениеот d. stoyanova » 18 Авг 2006 11:54

от известно време го получавам всеки ден, много е кофти, усещам го чак в стомаха как всичко ми се преобръща.. на какво се дължи? правена ми е кардиограма и лекарите казват, че е нормално всичко...
d. stoyanova

Мнениеот abazova » 18 Авг 2006 13:24

Електрокардиограмата правена ли е по време на сърцебиене?
abazova

Пескачане на сърцето

Мнениеот jdd » 08 Яну 2007 13:54

Аз имам подобен проблем. Правиха ми Холтер и кардиограма на велоергометър. Гледаха ме на ехограф. Ходих и на ендокринолог. Нищо не ми откриха. Сега продължава да прескача . Пратиха ме при психиатър ама още не съм отишъл. Дайте съвет. Вече 9 месеца съм така.
jdd

Мнениеот melani » 08 Яну 2007 15:38

И аз имам подобен проблем.На мен са ми правили кардиограма,но никога по време на пристъпа.Д-рите предполагат,че са екстрасистули/дано не греша думата/,които се срещали при всеки здрав човек за около 30 пъти в денонощие.Повечето хора не ги усещат.Сърцето не успявало да изпомпа необходимо количество кръв.Моля за извинение ако не съм дала точно описание,но това си спомням от думите на моя лекар.Вземам Валидол под езика като усетя,че сърцето ми започва да прескача.Ще се радвам да прочета нещо повече по темата.
melani

Мнениеот Тео » 08 Яну 2007 22:44

Ако има прескачания на сърцето холтера ги регистрира и ако в рамките на денонощието тези епизоди на прескачане са много, както и ако се отразяват на кръвното налягане (спадове) се налага антиаритмично лечение.
Тео

прескачания на сърцето

Мнениеот jdd » 09 Яну 2007 13:27

След холтера ми писаха че нямам проводни нарушения. Преди него обаче бях пил 5 дена кордарон от който прескачанията бяха намалели. И тримата кардиолози при които ходих не можаха да ми поставят диагноза и понеже имам кръвно 140/90 сега пия Лозап Н за сваляне на налягането и се надяват че ще се оправя ?
jdd

Мнениеот jdd » 11 Яну 2007 11:32

Вече седмица си пия Лозап-а и кръвното ми не е спаднало и прескачанията си останаха. На 39 години съм и се опитват да ме убедят че навлизам в критическа възраст и прескачанията са нормално нещо и просто трябва да свикна с тях.
jdd

прескачане на сърцето

Мнениеот Д-р Стайкова » 11 Яну 2007 12:32

Хора, спрете се! Тази тема е дълга и сложна, само ще се объркате. Има един куп различни "прескачания" на сърцето, то си е цяла наука, има от супер-безопасни до живото-застрашаващи. Всеки случай трябва да се гледа индивидуално, така че не се травматизирайте взаимно. От страх също може да прескача сърцето...
Д.стоянова, дайте малко повече детайли, колко време трае прескачането, за единични удари ли става въпрос, да речем няколко секунди или за продължително сърцебиене? Бързо ли бие сърцето и ритмични ли са ударите или тотално не-ритмични?
Д-р Стайкова

Re: прескачане на сърцето

Мнениеот good_for_nothing » 14 Яну 2008 22:20

И аз от няколко дни вечер имам прескачания. Спира за 1-2 секунди няколко пъти по време на мерене кръвното с електронен апарат. Забравих си Престариума в провинцията и сега пия по обичайната схема сутрин Тертенсиф + Конкор, като дозата на конкора удвоих (5мг) за да компенсирам Престариума. След 3 дни ми е датата да ми изпишат лекарствата с рецептурната книжка, та затова изчаквам. Иначе ще продължа да си пия Престариум, след като го взема, разбира се! Дали тази аритмия се появи поради временното спиране на единия медикамент, или от много ядене, богато на калории?
good_for_nothing

Мнениеот холтер » 26 Яну 2008 00:25

И на мен ми сложиха холтер, който регистрира множество прескачания. Беше ми предписано "Magnerot" 3 пъти по 1 таблетка за 15 дни. Ще Ви държа в течение дали има ефект.
холтер

Мнениеот milena petkova » 04 Фев 2008 23:19

D-r Conchev molq da mi obqsnite kakvo e tova koeto useshtam. Ot 5 dni useshtam po-silenpuls v gardite i v garloto.Tova useshtane ne e redovno,no mnogo chesto,i me pritesnqva.V momenta piq Magnerich.Djipito mi pravi kardiograma i mi kaza che vsichko e normalno.Veroqtno imam ekstrasistoli.Na kardiogramata nebqha zasqkani.Opasni li sa tezi eksratrasistoli?Nqmam povishena zahar,holesterolat i triglicepidita mi sa mnogo dobre.Vazmojno li e da imam uvredeno sarce?Predi 3 godini bqh na kardiolog pri d-r Domuschiev.Toi mi kaza che sarceto mi e dobre,nqma uvrejdane.Blagodarq vi predvaritelno.
milena petkova

Мнениеот холтер » 05 Фев 2008 11:56

Миленче, Д-р Цончев не е врачка и няма да може да отговори на питането ти. Трябва да се знае какви са екстрасистулитете - камерни или не знам какви други могат да бъдат. Аз имам подобен проблем и пия "Magnerot"- 3 пъти по 1 таблетка дневно от 2 седмици. В интерес на истината прескачанията ми изчезнаха. Вчера обаче след като се захванах да върша нещо в къщи, работата не вървеше, ядосвах се и екстрасистулите се появиха отново. Аритмия, следвана с постоянна промяна на пулса /най-вече нисък/. Спах като заклан след таблетка Лексотан, но тази сутрин пак чувствам някакъв дискомфорт в сърдечната област. Ти Magnerich от колко време го пиеш и колко дълго ти е казано. На мен кардиоложката ми каза 10-15 дни, а в листовката пише най-малко 6 седмици. Направо се чудя какво да правя!
холтер

Мнениеот milena petkova » 05 Фев 2008 12:32

as piq magneri4 ot 4etiri dni. dozirovkata e 5 dni po 3x2 . Sled tova 4-5 sedmisi 3x1 tabletka
milena petkova

Мнениеот д-р Цончев » 06 Фев 2008 16:14

Ако тези пристъпи зачестят трябва да се постави холтер за да се изясни типа на екстрасистолията и съответно да се назначи лечение. Тоав се прави от кардиолог. Екстрасистолите са опасни дотолкова доколкото могат да причинят по-тежки ритъмни разстройства на сърдечната дейнос.
д-р Цончев

Мнениеот milena petkova » 06 Фев 2008 23:32

Д-Р Цончев моите екстрасистоли эначително намаляха .
Това оэначава ли че,трябва да съм по спокойна?
milena petkova

Следваща

Назад към Артериална Хипертония. Повишен холестерол. Инфаркт