ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
В повечето случаи чупливите нокти са напълно решим проблем.
България е от малкото страни, където билката вирее свободно
Откри френски научен екип
Ацетилсалициловата киселина може да предпази от усложнения при...

Глисти

Зашука, шарки, Хепатит, инфекциозна мононуклеоза

Модератори: админ, консултанти

fantagiro

Глисти

Мнение от fantagiro » 24 сеп 2017 11:48

Имам въпроси, чиито отговори биха били една много полезна статия:
- При наличие на глисти и вземане на хапче, кога започва изхвърлянето им?
- Докога са възможни странични ефекти от хапчетата, най-вече шок, натравяне от токсините на глистите, припадъци?
- Запушване на червата докога е възможно пряко от това?
Неналичието на изхвърлени глисти при запазено редовно ходене до тоалетна и наличие на остатъци от храната от предния ден да означава ли, че не би трябвало да са някъде на топка?
Как мога да съм сигурна, че не са някъде на топка?
Храната, за да не се случи това, каква трябва да бъде?
Доколкото хигиената... знаете ли, че спопед някакво изследване 90% от американците били с глисти? Ох... ами те ми ги хвалеха как оставяли децата смело да лазят по пода.... тия дни при доктора видях бебе да лази и не на килимчето а до обувките на майка си... Е няма как да ме накарате да приема за нормално това. Иначе съм чела, че наличието на чуждо тяло прави бременността по-лека понеже тялото смиква с чужди организми или нещо такова... ако не се получат кистозни яйчници. Нали така?
Просто не знам как ще си опазя децата от нормални хора. И двете изградиха за отрицателно време чудесни навици но.... нали ше ги засърби нос, ше си оправят косата, ше се прозеят, не може само на чешмата да стоят за всяко почесване?!
Намислила съм занаппед да забравя за пестенето на енергия и да пера всичко на 60гр. Панталони плюс бельо гладене... макар че тя ютията ми икономична и трябва да задържа за да се затопли сериозно платът, през няколко дни пръскам обувките и дръжките на вратите със спрей, режа им ноктите 2 пъти седмично вече, имам повод да отделям чорапите от всичко останало, децата винаги ще си сменят дрехите за спане, всеки ден де, евентуално може да остане смяната на гащи сутрин и вечер.... друго май не ми идва на ум. От яденето на ядки ме боли дясна, лява страна и имам брутални газове. :P Ядките само на гладно ли се ядат? Ядох орехи вчера и ме боля тук и там. Оставете другото, но взе редовно да ме приболва дясната страна.
Пушенето в умерено количество е полезно. :P

д-р Цончев

Re: Глисти

Мнение от д-р Цончев » 24 сеп 2017 18:59

Ако имате съмнение за глисти трябва да се направи изследване на фецес в лаборатория, има и кръвен тест доколкото си спомням.
По спомени антихелминтните средства започват да действат около втория ден след приема
Ако има глисти на топка - симптоматиката е по типа на чревното запушване

fantagiro

Мнение от fantagiro » 24 сеп 2017 20:26

Ами, д-р Цончев, тук не правят изследвания, а лекуват симптоми. А и нали не винаги могат да се хванат. Едва наскоро разбрах, че наистина е така.
Намерих.
Когато пирантел не се сдъвче, а се глътне освен задавяне непосредствено след пиене, други ефекти? Понеже упътването е много тъпо-не пише в начин на пиене "дъвчи се", а самите таблетки се наричат kautabletten- за дъвчене. :P Вижте.... ненапразно ненавиждам повечето хора. Мъжът ми разбра тази вечер какво е.
Малката свърши курса преди 4 дни, но тя беше на течен.
Голямата я овапцах с тия дъвчащи хапчета... Ше чакам втория прием.
Понеже тук децата са много мърляви, ппедполагам, че в краен случай изписват.
Докога да съм бдителна за запушване точно заради глисти или интоксикация?
Дадох на голямата витамин С, понеже това ми хрумна единствено за черния дроб.
Всъщност има ли глисти, наподобяващи крак на паяк?
Аз нямам доверие на лаборантката, понеже беше млада и изследва нещо, което изкарах от тоалетната. А ако не съм я дезинфекцирала преди това е възможно това да са яйца от другата.
Когато детето има оплаквания, наподобяващи астма, трябва да се изключат глисти.
Аз знам, че има ли запушване симптомите са остри-повръщане, болки и температура или?

fantagiro

Мнение от fantagiro » 24 сеп 2017 21:37

Яйца от другата полепнали по власинка от храна. Това имах предвид.
Важно ми е да знам обаче има ли глист/ларва/ неподвижен, приличащ на крак на паяк/пречупен/.
Също ми е важно да знам как да забележа ранни симптоми на запушване.
Също... какво се случва ако пиеш хапчето, вместо да го сдъвчеш.
Също.. ако не намеря други глисти.
Да не говоря, че евентуално в бг ппеди това водата ми зашава странно като гледах акото на малката, но толкова ми беше писнало да се вторачвам, че го отдадох на капки вода от тоалетната, акото беше нападало по долу и не ми се ровеше. Възможно е повечето да ги е метнала там понеже там занижих контрола.
Иначе тук.. тръгна всъщност на детска, но не вярвам ппи все че ака по 3 пъти да не остане нещо да се види...
Между другото, убедена съм, че психозите са от това.
Ако е вярно, че лук, чесън, люто ги гонят, и да имам нещо, го моря скоро. Плюс солено всъщност.
Пихме вермокс, нали се пие?, но не намерих нищо подозрително.
Сдухала съм се много, но откривайки причинителя на настинките им, ппи успешно приключване, няма да недоспивам толкова, а това е равносилно на нормалност.
Видях дете да яде пръчка на пясъчника. Бебе преди пък лазеше покрай фасовете в парка.. ами аз като го видя това ми се реве. В детската дрехите за игра изглеждат като краварски дрехи, в детската я им казват да мият ръце, я не, децата сутрин се търкалят някои по пода в детската. В бг не съм виждала такова нещо.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 25 сеп 2017 15:01

Моля ти се кажи ми какво може да е. Каквото и да е, е по-добре да знам. Чакането ме изяжда. Факт е, че имаше едни пръчици, за които се ужасих, че са част от кукички на тения, но като сппяхме да ядем праскови изчезнаха. Затова подозирам, че това може да е било част от домат. Тукашните са като пластмаса. Все пак обаче трябва да знам за какво още да настоявам да изследват.
Сякаш като са минали вече точно 6 дни, трябва да съм спокойна, че не е страшно?
Ако е частично запушване, може ли да мине от самосебеси?
Казаха ми, че в много редки случаи се наблюдава запушване.
Този тук забравих да го питам от кога смята, че е инфекцията.
За мен обаче тя е започнала преди 1 или 2 години.
Всички настинки са се характеризирали с: разстройство, придружено с болка около пъпа, от която чак се изпотяваше.
След това кашлица. Миналата година ни влачиха със сиропи 3 месеца, после пи 3 антибиотика за 2 месеца, накрая един месец беше с инхалатор. След това изкара рота вирус и последваха четири месеца без почти никакви оплаквания. Понякога получаваше пак такова разстройство с изпотяване, но ми казаха, че било от млякото и от преяждане.
Скърцаше със зъби.
Преди доста време беше получила кръгла екзема, но суха, като лишей. Докторката беше казала ако не мине с някакво кремче да ходим пак. Мина.
Регулярно имаше от пъпките от претопляне. Аз си мислех, че е от това, че има повече косъмчета.
Яде си нормално, през почти цялото време, дори да е настинала. Не е сваляла повече от 1кг по време на настинка и после си ги наваксва бързо. Така че липсата на апетит не е симптом, зависи от навиците при хранене.
Надявам се, че всичко е ок вече. Не съм я чувала да скърца със зъби.
При голямата пък.... тя от 5 години не е пила антибиотик. Никога нямаше да се усъмня в нещо след като настинките й минаваха бързо.
Тъпото е, че тези.... ентеровирусите... вкъщи един да има, всички минават след това. Нали съм казвала, че ако другите ги държи 3 дни, мен 1.
Чудя се кога е започнало това.
Всъщност голямата получаваше на свивките на ръцете обрив през есента, но ми го обясняваха с това, че е преносено бебе и й е по-суха кожата и ще го израсте.
Понеже не е единственото дете с такива обриви.... има деца, на които чак им се цепеше кожата от АД, имаха пари, влачиха по доктори.... не знам дали и до днес са открили причината. Детето беше голямо.
Защо не се казват тези работи?
Понеже мисля, че смяна на бельото поне, сутрин и вечер осуетява до голяма степен заразяването.
Не ми се вярва, че острици, аскариди се предават току така чрез въздуха. Или? Ей така като си дишам близо до тоалетната, мога ли да хвана? Не ми се вярва да са съвсем невидими. Или?
Също... онова вливане на окситоксин, което имах преди 4 години. :P Влюбването е папазитоза.
Не ми се вярва да има кой знае какви поражения, понеже 2-3 кг си ги смъквам и качвам за норматив, дори да е било това. Понеже не съм припадала. Това със залитането до степен да падна почти беше в последния месец след вермокса. Аз отгоре на всичко карах почти само на вода и лека храна, а и беше малко след събуждане.
Помня. Но.... ако спра да се панирам.
И все пак. Напълно възможно е първата ми криза да е била от това. Аз като се сещам за пържоли на жар..... на село имат вреден навик да не изследват месото. Моля се да сме се оттървали с малко.
Освен това дъщеря ми ме пита защо се карам с всички където и да ида.
Може ли да си остана емоционална без да ме наричате болна?

fantagiro

Мнение от fantagiro » 27 сеп 2017 13:45

Оказва се, че... токсокарозата може да бъде преодоляна при засилване на имунитета. Част от ларвите се капсулират, други умират.
Тениите знам, че остатъците са бели и най-често се виждат не вътре, а по акото. Някои членчета мърдат, други не. Някои са като макарон, други като квадратчета. Само солитера остана да отхвърля. Като цяло терапията на това е толкова тежка май, че по-добре да си го влачи човек, докато може.
Чернодробния метил... знаете ли, че веднъж намерих охлюв в ягода от тези английските подобия на ягоди. Но няма кой да ме слуша, че плодове се купуват само в бг сезона им. Цитруси през зимата плюс зимни ябълки.
Не ми се вярва да е това. Макар че това кървене от носа... Ше видим. Предполагам, че с 1 изследване на кръвта и чернодробните ензими ще има яснота.
При ехинокока пък... пак като тенията. Поне ако се мре, е от раз, без мъки. Знам ли, но някакъв репортаж това сочи.
Аскаридите и остриците са от един род. Така или иначе максималната хигиена осигурява 1/2 от лечението. Другата-с лекарско предписание на някакви медикаменти.
Най-странното е, че информация има повече за пумиярите и котетата, отколкото за хората. Природозащитниците не мислят явно неврологичните проблеми и проблемите със зрението за нещо сериозно, когато спрягат токсокарозата. Ей от такива глупендери... незнайно колко време съм в тормоз около децата.
Но пък... все пак мисля някога да си вземем куче вкъщи... ше видим.
Трябва ми нещо, което да не стига чак до масата.
Също... Веселинчо от тук явно ще се окаже прав за екземите. Само не знам защо никой никога не ме е информирал що е това екзема. Нищо че може и от полето да се хване.
Също... леко ми олекна като си направих тази равносметка.
Ей го на, завет и тук оставих.
Сутрин си правя коктейл от морков, тиквени семки, смлени в тещо, на което му викали чопър, :P плюс мляко и мед. Не всеки ден де.
Децата не щат да се прочистват с мен.... ше ги пробвам в събота може би, макар че аз самата като ям смлените семки току да се задавя с дребните частици. Внимавайте, ми е мисълта.
И пак.... за котките и кучетата инфо на макс, децата?!кучета ги яли?!
Ако нямаше торкова пумияри по улиците в бг, карането на колело можеше и да бъде традиция.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 06 окт 2017 12:47

Добре де... толкова ли няма един, който да разбира от тези неща? Само за котешкия глист не намерих инфо. Дядо на времето ми беше казал, че котешките глисти са най опасни. Така помня, че все ми казваше да внимавам да не глътна косъм че може да ослепея.
Също... последно токсокарозата преходно заболяване ли е или има глисти, които си пповеждат цикъла вътре?
Само това не разбрах.

puls100

Мнение от puls100 » 06 окт 2017 14:40

Токсокарозата принципно е паразитоза по кучета и котки. Това са така наречените "кучешки аскариси", големи са около 10см и засегнати са най-често по-малките (млади) кученца. Тази форма обаче съществува само при животните. У човека тези паразити не могат да достигнат до полова зрялост, следователно не могат за завършат жизненият си цикъл. Тоест не могат да станат и такива големи, а съществуват под формата на лаври. За сметка на това, обаче могат да бъдат "капсулирани" (подобно на кучешката тения, което е нещо съвсем различно) от организма (имунната система) и така да продължат да "живеят" с години, по-скоро - спят, мъждукат. Проблема с тях първо - е че трудно се диагностицират (понякога ужасно трудно), второ - могат да поразят абсолютно всичко в тялото ни (по-скоро да налазят) и трето - лекуват се дълго и продължително.

У нас общо взето заболяването е все още в "проучваща" фаза, няма официални пътеки, няма отчетност и тн. Според мен това се дължи най-вече на факта, че организма в повечето случаи сам се справя с тези паразити, дори един човек може никога да не разбере, че някога е имал такива в себе си. Само в редките случаи на усложнения могат да се наблюдават сериозни симптоми и дори опасни увреждания. Горе-долу е ва-банк работата, защото една част от погълнатите яйца умират, друга, вече в ларвна форма, пробиват чревните стени и чрез кръвният поток инвазират в търсене на живот, други територии. От втората много умират по пътя, други се капсулират където са "заседнали" и биват унищожени от имунната система, някои веднага, други за месеци, други - години. И много малка част може да "запуши" сърдечни канали (това е най-опасното), друга да достигне до мозъла (където общо взето не е задължително да предизвикат някакви усложнения) и третата да стигнат дори до очите, където вече (в много редки случаи) могат да предизвикат трайно увреждане или дори ослепяване.

Когато заразено кученце се изака на поляната, то изхвърля яйца. Тези айца имат способността да оцеляват много време във външна среда. Счита се, че поне 20% от парковете, градините, полянките съдържат айца на кучешки аскариси. Тази цифра е по-голяма за неподдържаните площи - поляни, ливади.. Човека, по-скоро играещото си детенце на поляната, наистина има голям шанс да се зарази с тези яйца, още повече ако след игра не си измие ръцете или директно се зарази чрез тях още на поляната. Така че, да се говори за невъзможност от заразяване с токсокароза в България или дори някаква рядкост, е просто меко казано - лъжа!

Така че: Токсокарозата няма жизнен цикъл. Не достига до зрели форми.
Обаче: Мигрира (търси животец). Капсулира се.
Тоест в повечето случаи не е страшното заболяване - не може да предизвика обструкция (освен на сърдечни канали). Не може да увреди главни органи като бял, черен, бъбреци и др (протича дори безсимптомно), за разлика от повечето други паразити. Не може да предизвика голяма токсичност (в следствие смъртта на паразита). Тук да се прави разликата, че те нямат нищо общо с кучешката тения и техните капсули! Организма лесно се справя с тях.
Опасността идва в редки случаи, когато е засегнат мозък и очи (тогава обаче имаме силна симптоматика и съответно ОБУЧЕНИ специалисти ще ни диагностицират правилно) или когато така или иначе имаме толкова срит организъм, че едно такова опаразитяване ще ни е по-малкият проблем.

Изровено от интернет :mrgreen:

fantagiro

Мнение от fantagiro » 06 окт 2017 15:02

Да, да, пулс... в сайта е написано:котешки глист. За токсокарозата четох и по-скоро съм на мнение, че дори да сме имали, не тя е причинител на това прокашляне и разстройството.
Явно ще да са острици или аскариди. Те тук ги бройкат даже за един и същи паразит.
Тоест... освен острици и аскариди няма друг такъв тип кръгли червеи?
Понеже като съм наясно точно какво е знам и какво да правя.
Интересното е, че мешахме чаши като пътувахме от бг насам. И няма бе. Нищо нямаше при мен, мъжа ми... макар че последният надали се рови щателно.
Възможно ли е, дружке, 1 аскарид да ми е тормозил хлапето и да съм го изловила при умирането му?
Понеже от над година да не кажа всеки ден, но през ден съм забила поглед в тоалетната и следя за такива нещица.
Иначе мимоходом.... :P седя и си мисля за мъжкия полов орган и наличието на сперма, цикълът й... и разни такива други нещица, с които ми е по-лесно да приема наличието на паразити навсякъде.
Тъпото е, че изчетох 89 страници от бг мама и се начетох на рекламни лица на тройчатката. И само една lino reno беше истинска... казвайки че с алтернативните нищо не постигнала.
Пих 2 пъти по три дни вермокс и нищо, не намерих, за което да съм сигурна, че е глист. През останалото време не съм виждала щъкащи работи, само на дребосъка веднъж... доколкото тениите ако беше от тях шеше поне веднъж нещо за такива приеми да се появи. Дори при децата.
А за ехинокоозата.... казах. Поне треска от веднъж. С другите се живее дълго...
Децата наддават на кг. Нормално. Нямат обриви.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 06 окт 2017 15:25

Най-точният въпрос е има ли тении, различни от свинска и говежда, които са като острици, но възпроизвеждането им става в стомаха без да се самозаразява човек, бъркайки си в дупето и после в устата? Понеже за остриците е ясно. Пулс, прочела съм всичко по два пъти. Най-малко.
Понеже това, което видях веднъж беше не по-голямо от 3 см. Понеже бях уплашена, не мога да имам доверие на ппеценката си тогава, но със сигурност беше около 1,5см.
Бяха писали, че котешката тения е 1.5см.
Само че онова което видях не беше тения. Те са специфични и няма начин да се сбъркат. Да не казвам че котките ми винаги са били с такива неща. Виждала съм и щъкащи остатъци от тения. Тоест... как няма са съм ядосана на баща ми. Цената на хапчето е 50ст.
А... ние междувременно всите изкарахме вирус. Как да повярвам че ми има нещо като ми мина за 3 дни без хапчета а мъжа ми е на антибиотик? Той е алкохолик, а аз предимно пушач.
Ангибиотик не съм пила от минимум 2 години.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 06 окт 2017 17:31

Важно е да отговори лекар, който разбира от това.
Значи тениите ги изключваме въобще. Там веднъж да си ял/пипнал на неправилното място си закъсал за неопределено време.
За глистите е важно. Те се размножават в кислородна среда или? Как точно става размножаванего?
Какво означава това, че яйцата на остриците стават заразни до няколко часа?
Ако се мият ръцете добре и не се вдиша яйце, дори да е на дупето, не мине ли през гърлото отново, няма опасност?
Така ли да разбирам?
Доколкото аскаридите два приема на хелмекс достатъчни ли са? В рамките на месец?

fantagiro

Мнение от fantagiro » 06 окт 2017 17:33

Не ми се правят други профили, за да ми се обърне внимание. Важно е. Не информирате само мен, ами и други хора. Проявете се най-после като истински българи!
/ : )/

fantagiro

Мнение от fantagiro » 06 окт 2017 19:50

Понякога ми липсва някой като мен. Докато да му пишеш и вече отговаря.
Даже някой път и "чете мисли" и отговаря без да са зададени въпросите.
В крайна сметка... като попрочетох.... не знам кое в миналото ми е създало заблудата, че медицината е много напреднала.
То и тук нищо не е много ясно.
Менят се имената. В едното проучване пише"безобидно", в другото - обратно "опасно". Идеята... баланс в хигиената ли се цели или нещата се случват спонтанно. Просто някой иска да му се четат статиите.
Гледам и със зиката. На път са да намерят лекарство за спин и веднага нов вирус нелечим изскача. Мисленето ми е конспиративно.
Да не говоря че.... искам да се прибирам в бг. Заобиколена съм от неблагосклонни турци. Да не казвам, че никога не съм мислила, че ще съжаля за това, че не съм била расист. Имала съм резерви, но никога крайни. Не искам да живея сред такива хора.
Освен това прозрението ми за произхода на черната магия... съвсем ме съсипва понеже.... тук е много разпространено по празници да се носят домашно приготвени сладки в училище.
Просто.... защо бе, чиче, не ме позиционирахте като чистачка в психиатрия в бг? Аз се усещам кога правя криза а и то е ьвно-децата болни ли са, после боледувом психически аз.
Понеже... се оказа, че е било хубаво поне една мед. Сестра да бях станала.
Значи като се зачета за тия глисти и ми се срива светът. А да не говоря че сигурно мъжът ми е причината лекарите да не поискат глиста. Не им е и казал сигурно че бях го сложила в буркан.
Лекарите.... не знам бе. Това от 7 години го гледате и единственото което ви хрумва е.... антипсихотик?
Някакво абсолютно безобразие. И ше дрънкате на другите хапчета хапчета хапчета.....
Ох. Покрай тая тения четох, че ей те тази тения се свързвала с допамина. И причината за антипсихотиците била таз. :P Аз щато си представя хапчета+пуша навън щото такъв ни е договора+работа.... колкото пъти се замислям за самоубийство толкова пъти после току да се убия без да искам.... вчера пих вермокс и ми залепна на гърлото. :P

puls100

Мнение от puls100 » 07 окт 2017 00:00

Ти се шашкаш прекалено.. :)

Токсокароза и токсопламоза са различни. Твоята котешка тения причинява токсопламоза, а не токсокароза. Котешката тения не е опасна за хората, обаче е турбо опасна за бременните, и не за тях самите, ами за плода. За това според мен баща ти е всявал такъв ужас в теб.. да те накара да разкараш котката :mrgreen: явно си била бременна или си щяла да бъдеш :lol:

На другите въпроси ще пробвам утре да ти отговоря, че сега нямам сили и отивам да боря възглавномозата :lol: :lol:

puls100

Мнение от puls100 » 07 окт 2017 09:40

Възможно ли е, дружке, 1 аскарид да ми е тормозил хлапето и да съм го изловила при умирането му?
Напълно е възможно..
Най-точният въпрос е има ли тении, различни от свинска и говежда, които са като острици, но възпроизвеждането им става в стомаха без да се самозаразява човек, бъркайки си в дупето и после в устата?
Има видове тении колкото си щеш :mrgreen: Не се занимавай с тях, че ще откачиш тотале :lol: Особено не искаш да знаеп за рибната тения :twisted:
Не са като острици, тъй-като са различни класове.
Самозаразяването става винаги по един начин - точно този който описваш :) И това е така, защото за да се заразиш изобщо не е необходимо да погълнеш зрял паразит (тоест е невъзможно) а неговото писано яйце. Така че самозаразяване - само-реинфекция, може да стане точно по описаният начин.
Понеже това, което видях веднъж беше не по-голямо от 3 см. Понеже бях уплашена, не мога да имам доверие на ппеценката си тогава, но със сигурност беше около 1,5см.
При положение, че не си си внушавала, е било най-вероятно острица. Е не са толкова страшни, много деца са минали през това.

За глистите е важно. Те се размножават в кислородна среда или? Как точно става размножаванего?
Принципно на аскарисите не им е нужен кислород за да живуркат, гадовете могат да се сношават и без него. Размножават си се безгрижно в тънките черва.
Какво означава това, че яйцата на остриците стават заразни до няколко часа?
Значи, че стават способни да заразят до изброените часове/дни, преди това не са заразоспособни.
Ако се мият ръцете добре и не се вдиша яйце, дори да е на дупето, не мине ли през гърлото отново, няма опасност?
Да няма опасност. Реинфекция трябва да стане по същият път. Обаче едно "миене" на ръце, както го правим, не върши работа. Счита се, че ръцете трябва да се търкат обилно с читав сапун поне 20 секунди.
Доколкото аскаридите два приема на хелмекс достатъчни ли са? В рамките на месец?
Да понякога и една доза е достатъчна да изтрепе възрастни паразити. Повтарят се дозировките, защото лекарството действа само на дъртаците, не на айцата. Тоест при положение, че айцата извършват цикъл се счита, че повторната доза ще ги умори когато вече са станали полово зрели.
Специално при големият глист "обиколката" е около 20-30 дена, за това и обикновено препоръчват 3 приема през 20 дена. Не съм се зачитал за нови лекарства, но може би по-подходящото лекарство е Зентел и се пият по едно на ден, три последователни дни, освен ако лекарят не е преценил друго.

Отговори

Върни се в “Инфекциозни болести и паразити. Хепатит”