ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Пийте чай от джинджифил
Хората на 90 - 102 са по-щастливи от 51 – 74-годишните
Преувеличават ли мъжете в страданията си
Формула дава резултата според пол, ръст, тегло и възраст

Операция от ингвинална херния.

Модератори: админ, консултанти

Dr.Atanassov

Re: Операция от ингвинална херния.

Мнение от Dr.Atanassov » 16 авг 2017 11:15

Здравейте,

усещанията които описвате са често срещани след отворени операции по повод слабинни хернии. Лек дискомфорт и тръпнене вероятно ще остане по-дълго време.

Поздрави!
Доц. Теодор Атанасов, ДМ, FACS
Болница "Софиямед"
http://www.teodoratanassov.com

Bike2000

Мнение от Bike2000 » 17 авг 2017 09:16

Благодаря!

Като цяло дискомфортът по никакъв начин не ми пречи, но тъй като се получава винаги от някакво натоварване ме притесняваше, а нямам някой около мен, който да може да сподели как е минало възстановяване от подобна операция.

statler

Мнение от statler » 19 авг 2017 18:59

здраве желаем! 45 годишен съм. пресен - на три дни. ще бъда благодарен, ако някой може да ми даде ориентировъчна пътна карта (в случай без усложнения, разбира се) за долуизброените дейности след операция за възстановяване (едностранно) при директна ингвинална херния с поставяне на платно:

секс
ходене (аз ходя много. километри)
шофиране
плуване (включващо носене на около 5-6 килограмова раница до басейна)
тенис на маса
футбол
коремни преси
упражнения на лост
пренасяне на перална машина (т'ва го ползвам като евфемизъм за пълно оздравяване)

също така, ако може и да ми преведе термините "директна" херния, "пластика на задна стена на ингвинален канал", "кордонът се постави анатомично", "хемостаза" и "лаваж" от епикризата ми

Dr.Atanassov

Мнение от Dr.Atanassov » 22 авг 2017 17:50

Здравейте:
секс - когато Вие се чувствате готов, но са необходими поне 7-8 дни
ходене - веднага
шофиране - 2-3 дни ако колата е със скорости, за автоматик - веднага
плуване - 14 - 30 дни в зависимост от интензивността
тенис на маса - 14 - 30 дни в зависимост от интензивността
футбол - 14 - 30 дни в зависимост от интензивността
коремни преси - 30 дни
упражнения на лост - 14 - 30 дни в зависимост от интензивността
пренасяне на перална машина 1- 3 месеца

За останалите въпроси - касаят технически детайли за операцията, които са за лекарска консумация.

Поздрави!
Болница "Софиямед"

statler

Мнение от statler » 23 авг 2017 07:45

току що получих повече информация отколкото ми дадоха сумарно опериращия лекар, дежурните, сестрите и прочие в болницата, дето се оперирах. предполагам, че съгласно установения етикет, следващия път трябва да дойда, ако не с овнешко бутче, то с хваната за краката жива кокошка поне. благодаря!

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 23 авг 2017 21:55

Правилно, правилно :D

siok

Мнение от siok » 26 авг 2017 10:26

Здравейте.В рамките на 3 години имам 2 операции и съответно 2 платна, в ляво и дясно. Усещам известен дискомфорт най-вече в областа на самия разрез. Сега ми се струва,че имам подутина над пениса, в неговото начало (не знам как се нарича точно тази зона,от пъпа посока надолу към пениса).При вървене все едно имам някаква тежест,все едно нещо виси и ме придърпва. Как ви се струва вероятноста при 2 платна да имам двустранен рецидив. Натоварвам се физически.

Dr.Atanassov

Мнение от Dr.Atanassov » 27 авг 2017 12:33

Здравейте,

вероятността за рецидив е 5-10% ( предполагам че операциите са с разрез).
За да се определи причината за оплакванията е необходимо да бъдете прегледан.

Поздрави!
Болница "Софиямед"

veigar

Мнение от veigar » 10 сеп 2017 19:40

Здравейте.От лявата страна точно по снимките в чичо гугъл имам лека подутина, точно където се пада ингвиналната херния.Ходих при приятел който е стажант в гастрото натиска ми ингвиналния канал пръста му не потъна.Какво трябва да значи това и за операция ли съм?

Dr.Atanassov

Мнение от Dr.Atanassov » 12 сеп 2017 17:28

Здравейте,

необходим е преглед от хирург. Само с натиск върху подутината не може да се прецени за какво става въпрос, прилагат се и други техники.

Поздрави!
Болница "Софиямед"

veigar

Мнение от veigar » 17 сеп 2017 19:54

Еми просто нямам късмет.Ингвинална херния е.Не е паднала все още в канала.За 400-500 лева преди години се убих да вдигам тежко а и съм предразположен явно.1.90см, 70 кила... Сигурно другия месец ще я правя с платно и спинална упойка.Толкова карах колело(шосейка), така ли пък тая мускулатура доло малко не е укрепнала...Хич не ми се ядеше ножа, но уви...

ngg1914

Мнение от ngg1914 » 02 окт 2017 17:06

Здравейте,

Моля за съвет. От май месец лекувам така наречената "футболна болест" - болки а в адукторите, заедно с тях имам и в долната дясна част на корема болка при определени движения. Минах няколко физиотерапии през тези месеци и активно вече правя упражнения за заздравяване на мускулите, а и за корема.

Пиша го това, защото след като се запознах с проблема имаше, а и има съмнение за ингвиална херния. Ходих на преглед при 2 хирурга. И двамата заключиха, че са ми доста разширени ингвиалните канали, но само единия каза, че имам от дясно в начален стадий херния. Предложи ми безкръвна операция от двете страни. Другият хирург каза, че това е от адукторите и да се обърна към спортната медицина, както и направих. Имах болки при затичване в корема, но сериозно намаляха с физиотерапията (остават ми около 5 процедури още) и коремните преси, което ме кара да се чудя дали с операцията може да се размине. Адукторите също мога да кажа, че на 90% са излекувани. Футбол и фитнес не съм правил от 5 месеца.

Въпросът ми, тъй като единия лекар прави заключение, че съм за двустранна операция,а другият не, какво бихте ме посъветвали? Поне едно е сигурно явно, че каналите са ми разширени.

Dr.Atanassov

Мнение от Dr.Atanassov » 03 окт 2017 20:36

Здравейте,

при футболната болест първоначалното лечение е физиотерапия, каквото е проведено при Вас. Щом сте се подобрили на 95 % смятам, че не е необходима операция. Такава би се наложила ако след подновяване на спортни занимания болката се появи отново. Разширените канали са анатомична особеност.

Поздрави!
Болница "Софиямед"

ngg1914

Мнение от ngg1914 » 04 окт 2017 02:00

Dr.Atanassov написа:
03 окт 2017 20:36
Здравейте,

при футболната болест първоначалното лечение е физиотерапия, каквото е проведено при Вас. Щом сте се подобрили на 95 % смятам, че не е необходима операция. Такава би се наложила ако след подновяване на спортни занимания болката се появи отново. Разширените канали са анатомична особеност.

Поздрави!
Здравейте Др.Атанасов,

Благодаря за отговора. Да с адукторите действително съм по-добре, преди 2 дни започнах да тичам за първи път от май месец.
Притеснението е ми, че имам много лека болка долу в дясно на корема, където ми поставиха диагнозата за начален стадий на херния. Болката беше само в началото в първите минути на тичането, после отшумя и така докато не спра, не почина и пак почна да тичам в началото с болка. Oпределено с течение на времето, а и от както от около 3 седмици тренирам коремът, като че ли намаля, защото съм се тествал с леко затичване, а беше по-остра. Може ли с помощта на ехография да се види? Планирам до 3 седмици да се върна в игра и мисля че, ако изпитам болка и тогава май операцията ще е неизбежна. Ако прецените, бих могъл да дойда другата седмица за преглед при Вас.

Dr.Atanassov

Мнение от Dr.Atanassov » 04 окт 2017 21:47

Здравейте,

с ехография не може да се прецени. Важен е прегледа във Вашия случай.
Можете да дойдете следващата седмица, на работа съм всеки ден.

Поздрави!
Болница "Софиямед"

Отговори

Върни се в “Операции”