ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Дефицитът на витамин B3 може да доведе до безсъние
Може ли един размер да пасне на всички мъже?
България е от малкото страни, където билката вирее свободно

ПРОСТАТИТ - ПОМОГНЕТЕ!!!

Модератори: админ, консултанти

joroBoro

Re: ПРОСТАТИТ - ПОМОГНЕТЕ!!!

Мнение от joroBoro » 27 юли 2017 21:29

1337day написа:
27 юли 2017 14:58
m_todorov написа:
25 юли 2017 21:29
joroBoro написа:
03 юли 2017 19:53
Здравейте момчета! Преди месец го закъсах с кръста и тръгнах на физеотерапия за него - масажи, магнити, лазери и дрън дрън и забелязах, че симптомите на простатита ми се поуспокоиха. Пробвал ли е някой с такъв вит процедури насочени изцяло към лечение на простатит? Питах при тези дето ходя и те ми казаха, че давало добри резултати, даже сега ми правят и по две светвания отпред в областта на слабините та уж да доситгне лъчението до простатата, та да видим.
Същевременно се разрових в интернет и видях и намерих някакъв доктор, който също прави процедури на някакъв си магнитен стол и лазер. https://www.urology.bg/impulsno-laserna ... t-erekciq/ това е сайта, ама много ми напомня на оня дето бодеше антибиотици в простатата.
А и сестрата където прави процедурите ми каза да си правя отвара от кора на леска, та сега за първи път от както се боря с това чудо и отвари бъркам :)
Не знам за отварите и физиотерапиите, които ти правят, но Василев е един от най-свестните уролози и няма нищо общо с "оня дето бодеше антибиотици в простатата"! И ти го казвам не за друго а защото съм бил и при двамата. И разликата е че Карачоров от първия преглед ме подпука с изследвания за 200 лв, прогнози че ще се мре и "оферти" за инжекции в простатата за 3500 лв, а Василев ме ИЗЛЕКУВА за 60 пари и ми направи лазер и стол - БЕЗПЛАТНО.
Всичко е до късмет,на мен не успя да ми помогне
Да и аз стигам до този извод, че не е само до лекар и до късмет. Аз сега ходя при Станчев в Окръжна, засега нещата се развиват добре, ама да видим.

barbar

Мнение от barbar » 29 юли 2017 21:53

Здравейте, известно време имах бактерия E. Faecalis в урината, пих няколко антибиотика при което бактерията се връщаше. В началото ми изписаха антибиотик на сляпо, без подобрение. След това ми изписаха Амоксицилин по антибиограма, пих го няколко дни и симптомите отшумяха при което спрях да пия антибиотика и симптомите се върнаха, повторих антибиотика без подобрение. Изписаха ми ампицилин (не помня търговското наименование) пих го, симптомите намаляха, излязох, напих се, и кошмара отново започна... после пих няколко други антибиотици които по антибиограма бяха S това бяха, Оспамокс, Левофлоксацин май и не помня какви още обаче те изобщо не действаха. Най-много ми действаха антибиотиците от групата на пеницилините. Ходих в Плевен при уролог и той ми изписа Cedax след като го изпих стрикно по предписание, симптомите намаляха и бактериурията стана несигнификатна, това означава че бактерии отново има но не са много. Пих като допълнение Урокомфорт но така и не се изчистиха напълно тези бактерии. Мина една година и реших да се хвана отново. Четох доста по форуми и къде ли не. Изготвих си план за действие който се опитах да спазвам максимално. Две седмици преди да почна антибиотика който беше Аугментин, последния пеницилин който виждах на антибиограмата, почнах да пия Урокомфорт по 2 на ден, а също и пиех по 2-3 литра вода. Почнах антибиотика, и паралелно с това почнах да пия сок от сварени броколи. Някой по назаде в темата беше казал за тези броколи и аз реших да пробвам. Много важно да уточня, че спрях да пия всякакви кафета, бири, алкохоли и всичко което дразни. Почнах антибиотика и паралелно с него два, три дни пих сок от сварени броколи, това е ужасно на вкус, но пробвайте. Едновременно с целия курс пиех и по 2-3 капсули урокомфорт на ден. Минаха някъде 8-9 дни от почването на антибиотика, а аз не забелязвах някакво кой знае какво подобрение и бях почнал да се отчайвам, НО въпреки това продължих да пия антибиотика до 12тия ден! Друго важно да спомена, че трябва да почивате от секс и от мастурбация, аз за 12 дни три-ченири пъти съм мастурбирал, не се натоварвайте! На ден 12 спрях антибиотика, имах някакви леки симптоми, и си мислех че отново нищо не съм направил, но пък урината ми беше сякаш по бистра. Направих си изследване след 5-6-7 дни не знам и най-накрая изписа, че урината е стерилна. От тогава до сега са минали към 3 седмици симптомите намаляха още, но все пак си има леко парене, по скоро след секс... каня се да повторя скоро изследването и отново ще пиша. Пожелавам на всички здраве и късмет!

nomen_nominandum@abv.bg

Мнение от nomen_nominandum@abv.bg » 21 авг 2017 13:36

Здравейте!

Бих искал да споделя с вас какво е развитието на нещата при мен... Бих се радвал на вашите коментари и съвети...

От точно 7 години се тормозя с хроничния простатит. Оплакванията ми са в две направления:
1. Смущения при уриниране (не постоянни, по-скоро появяващи се и затихващи периодично - болка в слабините/перинеума, тънка струя; никога не съм имал кръв в урината);
2. Болки в аналната област след дефекация (след колоноскопия се установи, че нямам фисура, нито хемороиди, а само лек неспецифичен проктит).

И едните, и другите оплаквания се изострят много след консумация на (дори и съвсем малко количество твърд алкохоил, както и газирани напитки и бира).

Винаги досега съм правил микробиология на еякулат и на урина и никога преди не е излизала бактерия. За пръв път сега реших да си пусна простатен секрет и изведнъж се оказа, че имам Enterococcus Faecalis (значително количество) в простатния секрет.

Бих искал да ви помоля за мнение по следните 2 въпроса:
1. Имате ли опит с лечението на тази бактерия? С какви лекарства и за какъв период от време? Оплакванията ви сходни ли са били с моите?
2. Възможно ли е да има взаимовръзка между болките в ануса след дефекация и проблемите с уринирането (лекарите, с които съм се консултирал до момента дават противоречив отговор на този въпрос, общо взето 50/50%)? Възможно ли е бактерията в простатата да причинява тези болки след дефекация? Възможна ли е миграцията на бактерии от ректума към простатата и обратно и нормално ли е това? Ако предприема лечение с антибиотик на бактериите в простатата и ако ги ликвидирам успешно, каква е гаранцията, че в последствие няма да се появявят отново и какво бих могъл да предприема като профилактика?

Предварително ви благодаря! Всяко едно мнение/съвет ще са ми от помощ.

Поздрави и хубаво лято на всички!

1337day

Мнение от 1337day » 21 авг 2017 18:33

nomen_nominandum@abv.bg написа:
21 авг 2017 13:36
Здравейте!

Бих искал да споделя с вас какво е развитието на нещата при мен... Бих се радвал на вашите коментари и съвети...

От точно 7 години се тормозя с хроничния простатит. Оплакванията ми са в две направления:
1. Смущения при уриниране (не постоянни, по-скоро появяващи се и затихващи периодично - болка в слабините/перинеума, тънка струя; никога не съм имал кръв в урината);
2. Болки в аналната област след дефекация (след колоноскопия се установи, че нямам фисура, нито хемороиди, а само лек неспецифичен проктит).

И едните, и другите оплаквания се изострят много след консумация на (дори и съвсем малко количество твърд алкохоил, както и газирани напитки и бира).

Винаги досега съм правил микробиология на еякулат и на урина и никога преди не е излизала бактерия. За пръв път сега реших да си пусна простатен секрет и изведнъж се оказа, че имам Enterococcus Faecalis (значително количество) в простатния секрет.

Бих искал да ви помоля за мнение по следните 2 въпроса:
1. Имате ли опит с лечението на тази бактерия? С какви лекарства и за какъв период от време? Оплакванията ви сходни ли са били с моите?
2. Възможно ли е да има взаимовръзка между болките в ануса след дефекация и проблемите с уринирането (лекарите, с които съм се консултирал до момента дават противоречив отговор на този въпрос, общо взето 50/50%)? Възможно ли е бактерията в простатата да причинява тези болки след дефекация? Възможна ли е миграцията на бактерии от ректума към простатата и обратно и нормално ли е това? Ако предприема лечение с антибиотик на бактериите в простатата и ако ги ликвидирам успешно, каква е гаранцията, че в последствие няма да се появявят отново и какво бих могъл да предприема като профилактика?

Предварително ви благодаря! Всяко едно мнение/съвет ще са ми от помощ.

Поздрави и хубаво лято на всички!
Ако бактеряита ти е чувствителна към левофлоксацин(танавик примерно) това е първи избор за нея.Лечението трябва да е по-дълго да речем, около 20 дни левофлоксацин,и ако е чувствителна към бисептол,след това бисептол.Но това само лекар може да ти го предпише.АКо искаш пиши какво ти е казал след като посетиш уролог

ymladenov

Мнение от ymladenov » 12 сеп 2017 15:59

Здравейте всички! Да чукам на дърво, изследванията ми вече са чисти и затова искам да споделя малко от своя опит тук.

Преди 1 година съм бил заразен с Klebsiella Oxytoca по време на полов акт. Трагично, но факт - клебсиелата наред с гонореята и предполагам още немалко други, вече са почти нелечими с антибиотици.

С последни пари първо отидох при Жан Читалов в уромедикс, който за 5 минутен преглед ми взе 50 лева. Искам да поздравя доктора за загубата му на човечност и как без да ми пусне изследвания ми изписа антибиотик, който едвам прекарах през системата си.

Стигнах накрая до изследвания, които си пуснах сам. Дадох урина и еякулат. Винаги давайте и двете. За да сте сигурни, че няма да се довършите, пуснете си 2 отделни изследвания в 2 отделни микробиологични лаборатории.

Накрая стигнах до д-р Стефан Здравчев в университетска болница Пловдив. Искам да го поздравя за професионализма и човечността! Внимателно ме изслуша, прегледа изследванията ми и предложи два варианта на лечение като посочи по-ефективния.
Избрах го съответно и бях хоспитализиран за 5 пълни дни, за да ми вливат два антибиотика по два пъти на ден, венозно. На втория ден започнах да чувствам подобрение, на третия ден изкарах нещо като треска и на четвъртия ден се подновиха симптомите.

Тук само мога да кажа, че медицината е виновна, че обслужва финансови, а не човешки интереси. Защото процедурата за третиране на това състояние е да се прилагат антибиотици на емпиричен принцип (проба-грешка)! А изследванията не тестват кое убива бактерията, а кое я отслабва ("уязвимост" е думата използвана в листа). В антибиограмата имаше 14 антибиотика.

И така, като разбрах, че ще ми ги пробват всичките реших да се оставя да ме изпишат и да търся алтернатива. Вече се чувствах развалина, а "лечението" тепърва започваше. В крайна сметка намерих клинично изследване направено с етерично масло от риган.

Тук ще ви спестя всичко, което прочетох и ще кажа, че си купих стръкове сушен риган и започнах да си правя отвара от него (рецептата е в дъното). На третия ден почувствах облекчение, а след 1 седмица симптомите ми изчезнаха. По правило от антибиотиците го пих още 2 седмици след това. Общо малко над 3 седмици. Беше ме страх да спра да го пия направо.

Сега наблюдавам как бавно се възстановявам от възпалението. Остана ми само да оправя възпаление на кожичката и главичката на пениса (баланопостит). Минах през кожен, още един великолепен професионалист д-р Ангел Гаров (drgarov.com), според който няма инфекция, но има възпаление. Предписа ми да мажа с крем 1 седмица, против бактерии, а сега продължавам веднъж дневно да тампонирам кожичката и основата на главичката с обилно напоен памучен тампон с 3% разтвор на кислородна вода.
Бе ми обяснено, че е нормално възстановяването след такива периоди да отнема поне половината ако не и още толкоз от прекараното!

След всичко, което ми се случи, реших да започна да пиша билкови рецепти, които съм използвал през годините. Ето тук публикувах рецептата с Риган.

1337day

Мнение от 1337day » 13 сеп 2017 16:38

ymladenov написа:
12 сеп 2017 15:59
Здравейте всички! Да чукам на дърво, изследванията ми вече са чисти и затова искам да споделя малко от своя опит тук.

Преди 1 година съм бил заразен с Klebsiella Oxytoca по време на полов акт. Трагично, но факт - клебсиелата наред с гонореята и предполагам още немалко други, вече са почти нелечими с антибиотици.

С последни пари първо отидох при Жан Читалов в уромедикс, който за 5 минутен преглед ми взе 50 лева. Искам да поздравя доктора за загубата му на човечност и как без да ми пусне изследвания ми изписа антибиотик, който едвам прекарах през системата си.

Стигнах накрая до изследвания, които си пуснах сам. Дадох урина и еякулат. Винаги давайте и двете. За да сте сигурни, че няма да се довършите, пуснете си 2 отделни изследвания в 2 отделни микробиологични лаборатории.

Накрая стигнах до д-р Стефан Здравчев в университетска болница Пловдив. Искам да го поздравя за професионализма и човечността! Внимателно ме изслуша, прегледа изследванията ми и предложи два варианта на лечение като посочи по-ефективния.
Избрах го съответно и бях хоспитализиран за 5 пълни дни, за да ми вливат два антибиотика по два пъти на ден, венозно. На втория ден започнах да чувствам подобрение, на третия ден изкарах нещо като треска и на четвъртия ден се подновиха симптомите.

Тук само мога да кажа, че медицината е виновна, че обслужва финансови, а не човешки интереси. Защото процедурата за третиране на това състояние е да се прилагат антибиотици на емпиричен принцип (проба-грешка)! А изследванията не тестват кое убива бактерията, а кое я отслабва ("уязвимост" е думата използвана в листа). В антибиограмата имаше 14 антибиотика.

И така, като разбрах, че ще ми ги пробват всичките реших да се оставя да ме изпишат и да търся алтернатива. Вече се чувствах развалина, а "лечението" тепърва започваше. В крайна сметка намерих клинично изследване направено с етерично масло от риган.

Тук ще ви спестя всичко, което прочетох и ще кажа, че си купих стръкове сушен риган и започнах да си правя отвара от него (рецептата е в дъното). На третия ден почувствах облекчение, а след 1 седмица симптомите ми изчезнаха. По правило от антибиотиците го пих още 2 седмици след това. Общо малко над 3 седмици. Беше ме страх да спра да го пия направо.

Сега наблюдавам как бавно се възстановявам от възпалението. Остана ми само да оправя възпаление на кожичката и главичката на пениса (баланопостит). Минах през кожен, още един великолепен професионалист д-р Ангел Гаров (drgarov.com), според който няма инфекция, но има възпаление. Предписа ми да мажа с крем 1 седмица, против бактерии, а сега продължавам веднъж дневно да тампонирам кожичката и основата на главичката с обилно напоен памучен тампон с 3% разтвор на кислородна вода.
Бе ми обяснено, че е нормално възстановяването след такива периоди да отнема поне половината ако не и още толкоз от прекараното!

След всичко, което ми се случи, реших да започна да пиша билкови рецепти, които съм използвал през годините. Ето тук публикувах рецептата с Риган.
Тоя Жан Читалов е най-големия идиот на света!Първо ми обясни,че enterococus fecaelis било нормално да имам в еякулата.След това ми направи такава цистоскопия,че цяла нощ освен кръв,пикаех и някаква тъкан.От тогава минаха 2 години,и преди да ида при тоя БОКЛУК поне нямах проблеми със болки в уретрата.Сега имам постоянни болки от тогава.

Travmiran

Мнение от Travmiran » 19 сеп 2017 13:09

Здравей Младенов искам да те попитам ти какви симптоми имаше преди да пиеш отварата от риган защото и аз имам клебсиела пнеумония самоче от доста повече време някъде около 3 години бях заразен при операция от херния и от семепроводите инфекцията е стигнала до простатата.имам и орхит болки в левия тестис болезнен на пипане и болки в кръста от ляво уринирането ми не е наред също

hristo hristov25

Мнение от hristo hristov25 » 29 сеп 2017 08:50

Не ходете При Давидов В "Токуда"....пари хвърлени на вятъра

JohnDoe2

Мнение от JohnDoe2 » 29 сеп 2017 09:55

hristo hristov25 написа:
29 сеп 2017 08:50
Не ходете При Давидов В "Токуда"....пари хвърлени на вятъра
Привет,

благодаря, че споделяш, но дай малко повече информация за прегледа, симптоми, какво според тебе не е било на ред при Давидов и т.н. Така повече ще помогнеш.

Поздрави,

hristo hristov25

Мнение от hristo hristov25 » 29 сеп 2017 10:15

той не погледна даже и изследванията за повече какво да говорим ...

joroBoro

Мнение от joroBoro » 29 сеп 2017 10:58

Аз също имам лош опит с Давидов. Отидох са направление, трябваше да чакам почти месец, защото съм с направление. Като му казах че съм от няколко години така реши че трябва да ме пусне по пързалката, точно тогава участваше в някакво проучване на трибестан и ми предложи да се включа, като по този начин щял да ми следи състоянието и дръд дрън. Мотаха ме цяла зима тогава да ходя до там и обратно и той все нямаше време да ме види. Изгърмя ми направление и всичко и най накрая трябваше да си платя за да ме види и индиректно ми каза че няма как да ми помогне.

JohnDoe2

Мнение от JohnDoe2 » 29 сеп 2017 11:08

Здравейте,

Да добавя и моите премеждия с идеята да помогна с каквото мога. През 2009 цъфнах със симптомите на хроничен простатит – с цялата картина на оплакванията. Около 4 месеца се лекувах от всякакви бактерии в еякулата – десетки антибиотици изпих и суплементи. Бях по пълната програма – с отчаянието, с болките и т.н. Не знам в кой момент и след кой антибиотик но, докторите казаха – стига си пил антибиотици защото ще увредиш черния дроб, дай си почивка. В последните седмици преди да ми преминат оплакванията започнах отварата от броколи. Това е оригиналния линк от който я изпълнявах - http://www.prostatitis.org/broccindex.html

Не знам дали тя ми помогна, но от тогава до сега нямах никакви проблеми. Доста изкарах 8) . Сега отново съм в играта и това е повода да намеря темата във форума.

Предполагам както всички схеми и протоколи за лечение и това броколи прави нещо, но не знам дали има голям успех при всички хора. Сигурно има субективен елемент. Имайки в предвид с колко АБ се тровим – едно пиене на броколи няма да навреди. :roll:

Та така! Горе главата, борбата продължава! Ще се оправим

ymladenov

Мнение от ymladenov » 29 сеп 2017 15:13

Travmiran написа:
19 сеп 2017 13:09
Здравей Младенов искам да те попитам ти какви симптоми имаше преди да пиеш отварата от риган защото и аз имам клебсиела пнеумония самоче от доста повече време някъде около 3 години бях заразен при операция от херния и от семепроводите инфекцията е стигнала до простатата.имам и орхит болки в левия тестис болезнен на пипане и болки в кръста от ляво уринирането ми не е наред също
Здравей Travmiran,
Аз имах Клебсиела Окситока, не Пневмония. Имах симптоми на простатит и уретит - болки при уриниране, затруднено уриниране, болки в тестисите след еякулация. Според мен губиш време в момента - започвай приема според рецептата, на гладно и на празен пикучен мехур за да се усвои добре. Гледах да я пия и 5ти път в денонощието, преди лягане. Т.е. на всеки 4 часа. И се наблюдавай за подобрения и/или дискомфорти и според тях си решавай дали ще продължиш лечението. Никой не може да ти помогне така, както ти самият на себе си.

За разлика от "лекарствата", организмът не се опитва да отхвърли билките и ги усвоява веднага (до 5 минути). Тоест, подобрение е съвсем реалистично да очакваш още в първите 72 часа.

Само, че Пневмония-та е доста по-устойчива на риган, отколкото Окситока-та.
The second most sensitive strain was K. pneumoniae with mean MIC values of 9.5 µg/mL for thyme and 73.5 µg/mL for oregano EOs.
Препоръчвам ти да опиташ с Мащерка (thyme).
Ето рецепта, която изкарах от достоверна, според мен, страница:
Вътрешно приложение - 2 супени лъжици от билката се заливат с 500мил. вряла вода. Киснат 30мин. . Пие се по 100мил. 4пъти дневно.
Виж рецептата за Ригана от Билкарник за повече детайли по съхранението.
Може да я накълцваш с ножица преди да я дозираш със супени лъжици.

Да знаеш, че мащерката е богата на желязо. Ако в някакъв момент те заболи глава, то от нея е. Макар, че като знам повечето хора в България как се хранят, това е доста малко вероятно. Все пак, ако това се случи, разреди на 3 пъти дневно приема.

Лечението на такива гадини се прави 10 до 14 дни след изчезване на симптомите. След това контрола.

Отивай за билки от пазара или тук: https://www.facebook.com/%D0%97%D0%B4%D ... 151064457/

Звъниш на телефона, търсиш Александър и му поръчваш мащерка като обясняваш какво ще правиш с нея. Добри хора работят там, мога да гарантирам за тях. От там си взех ригана.

Доставката е с Еконт.

Чакам те да ми пишеш като оздравееш. Успех.

п.п. Наблюдавай се докато приемаш билката. Те почти никога са с токсичност, но е на твоя отговорност приема. Искам да помогна, но не мога да бъда държан отговорен ако нещо не протече по план. Надявам се разбираш.

Travmiran

Мнение от Travmiran » 05 окт 2017 17:39

Аз започнах да пия ригана купих си го от една билкова аптека Младенов пия го вече около 2 седмици и не виждам кой знае какъв ефект.А ти какаво ми препоръчваш същатата рецепта само че с мащерка и това ще го пробвам.Аз пия сребърна вода попринцип. А като симптоми имам тъпа болка в кръсра от време на време и левия тестис и слабо уриниране. На теб от билките веднага ли ти се оправи уринирането щото аз докато пикая имам нещо като спазми и понякога уринирам на пресекулки и после ме заболява.

hristo hristov25

Мнение от hristo hristov25 » 05 окт 2017 18:19

РЕТАРПЕН====някой да сподели ако го е използвал при простатит---МЕРСИ!!!

Отговори

Върни се в “Секс и сексуални проблеми. Полова система - МЪЖЕ”