ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Как искрицата в секса се превръща във вечен огън?
Анаболните стероиди са свързани с мъжкия тестостерон
Преувеличават ли мъжете в страданията си
Защо даряването носи повече щастие от получаването?

Туморни маркери и рак

Модератори: админ, консултанти

Михова

Re: Туморни маркери и рак

Мнение от Михова » 18 фев 2014 17:52

Нямам диагностицирани такива, по-точно не съм ходила на лекар и не съм си правила изследвания за бъбреците и черния дроб, защото не съм имала оплаквания или някакви симтоми/по мое усещане/. По принцип имам гастроентерологични проблеми, газове, доста често болки в аналната област - вътрешно ги усещам, но все още за тоя проблем не съм ходила на обстоен преглед при хирург и гастроентеролог. Общо взето освен тези оплаквания имам и някакви постоянни, като хронични болежки от рода на невралгии, плексити ,често получавам световъртеж и т.н.Решила съм в най-близко време да си направя една що-годе пълна профилактика - освен тази на гърдите. Ако може и вие да ме насочите точно какво и при какви специалисти да се прегледам и на какво да обърна внимание,за което Ви благодаря предварително.А сега за този туморен маркер ми е голямото притеснение от вчера. Ще очаквам Вашето компетентно мнение. Благодаря!

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 18 фев 2014 20:19

Лекаря, който е назначил изследването ще прецени доколко този маркер може да е увеличен значимо и в резултат на какво. По принцип е възможно да е увеличен при някои проблеми на бъбреците и черния дроб, както и разл. гастроинтестинални.

Михова

Мнение от Михова » 19 фев 2014 16:43

Благодаря Ви, Д-р Цончев.

lazarinka70

Мнение от lazarinka70 » 13 сеп 2017 14:36

Здравейте, преди 5 години ме оперираха от рак на гърдата, премахната е и веднага съм изчистена и долу ! На хормонална терапия съм от тогава ! Днес бях на скенер и уж ми казаха , че всичко е наред ,но в епикризата пише , че е открито ХЕМАНГИОМ в тяло на TH 8 ! Можете ли да ми кажете нещо повече и дали е притеснително това !

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 14 сеп 2017 21:55

Fiona9
Никакви маркерине ви трябват, спокойно.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 14 сеп 2017 21:56

lazarinka70
на другото място отговорих на товапитане...

bgstan

Мнение от bgstan » 29 сеп 2017 10:56

Здравейте,
На майка ми беше направена операция рак на гърдата с 3 разсейки 2 лимфните възли при извадени 7. След всички процедури химеотерапия и лъче маркерите все бяха към 15-20 при норма 30. Преди няколко дни взе нов резултат който е 29,9 което си е на границата и е силно притеснена. Може ли да ми препоръчате нещо докторе. Благодаря ви предварително.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 04 окт 2017 21:36

На границата е но все пак е в рамките на нормата. Онколога какво казва по въпроса?

Отговори

Върни се в “Рак и ракови заболявания”