ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Кои причини за рак на дебелото черво подлежат на превенция?
Познайте себе си по сексуалните си предпочитания
Размножаването при човека

Невралгия

Набиране на дарения, благотворителна дейност, взаимопомощ.

Модератор: Приятели

Vasilevv

Невралгия

Мнение от Vasilevv » 04 май 2016 16:38

Здравейте, надявам се да ми обърнете малко внимание. От няколко месеца се лутам по болници и лекари с последни сили да ми открият диагнозата. На 9 януари се събуждам с ужасни болки в областта на ребрата ( двустранно ) и при опит да си поема въздух болката беше неописуема. Предната вечер бях настинал ужасно много и с целия си акъл не се затоплих, а си легнах така. В първия момент болката беше толкова неописуема и нелокализирана ( около ребрата, но сякаш и към корема ) , че веднага си помислих че става нещо с корема ми и отидох на гастро. Няколко дена ходих по изследвания - нищо, а болките бяха меко казано брутални. После болката тръгна и нагоре към сърцето, помислих си че проблема е там и ще си докарам някой инфаркт и отидох на кардиолог - и каква изненада и там нищо, а имах чуството че сърцето ще ми се пръсне от болки и ще изхвърчи с този пулс. После ми се схвана десния крак, но си помислих че от много претоварване и не обърнах внимание, че може наистина да е някаква невралгия. Лявата част някак ме отпусна, но от около месец от дясно боли с пълна силна - гръб, кръст, дясната част на корема,част от крака ( слава богу не целия ) , пукат ми се капиляри на поразия и преди 2 седмици получих някаква криза , при която не мога да опиша болката от нея - кръвно 60/40 пулс 120 , не можех да говоря буквално, устата ми пресъхна и едва не припаднах, приеха ме по спешност в първо вътрешно със съмнение за проблем в белите дробове, ама отново се оказа фалшив сигнал - нищо ми няма и на тях. Имам няколко въпроса понеже чак след седмица ще ме приемат в болницата ( нямало места сега, празници имало не знам си какво.. България с 1 дума ) . Нормално ли е при определен тип невралгия или каквото ми има ( нещо с нервите е вече се убедих ) да ми влияе на ходенето до тоалетна ( без значение малка или голяма нужда ) при положение че ми е хванало част от дясната част на корема? Нормално ли е на моменти да имам загуба на апетит за около ден два, да не ми се пие вода отново за около ден два? Забелязах, че при масаж на болните места болката отшумява , но само за ден.. после се връща с пълна сила :x

puls100

Re: Невралгия

Мнение от puls100 » 04 май 2016 19:29

Аз честно не съм чувал за такава невралгия, а и наистина не вярвам да е такава.
Една част от това което описваш адски много прилича на панкреатитна криза, но в предвид, че си правил изследвания просто не знам..
Много са объркани нещата и едва ли ще имаш съществен отговор за проблема преди постъпването ти в болницата, но самият факт че ще има такова, значи ще се правят по-сериозни изследвания. Просто изчакай без да се шашкаш излишно, успокой топката и максимално избягвай до тогава каквито и да е тежки храни и физически натоварвания.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 06 май 2016 20:17

Аз лично не мога да се ориентирам в така поставения проблем. Добре е хирург да го пипне този корем.

Vasilevv

Мнение от Vasilevv » 07 май 2016 18:08

Бях и на хирург и каза че нищо ми нямало :shock: :shock: , само да вметна че болката от ляво ме отпусна и сякаш всичко се нормализира т.е - ( ходенето по малка нужда пак си е нормална , пулса ми се оправи при положение че 3-4 месеца хич не беше добре, кръвното също и силата ми в лявата страна се върна ) , лошото е че от дясно продължават болките в областта на ребрата, част от корема , гърба и кръста, а съм на лекар чак във вторник ( като минат празниците) . Имам 1 последен въпрос, а във вторник вече ще ми отговорят на хилядите въпроси.. при положение че имам междуребрена или както и да е невралгия , мога ли да пия газирано и алкохол?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 09 май 2016 23:21

Можете.

Vasilevv

Мнение от Vasilevv » 02 сеп 2016 17:51

Здравйте, най накрая имам точна диагноза - интеркостална неврлагия вследствие на премръзване.
Лечението , което ми изписаха е - Милгама N 3x1 , Баклофен 2x1 и Магнерот 2х1. За това първото знам, че са витамини, но не мога да си обясня защо ми е изписан баклофен и магнерот който мисля, че е магнезий. Малко ме притесняват тези 2-те , да продължавам ли да ги пия?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 10 сеп 2016 15:47

Не виждам проблем, и двете ще подобрят оплакванията.

agreeable

Мнение от agreeable » 13 сеп 2017 13:04

Извинявам се незнам да ли се отнася за тук моята тема ,но от няколко дена може би 4 -5 усеща, болка в лявата пешка ,тя отива отдолу под сърцето ,боли ме и рамото ,мисля че е преумора понеже съм сервитьор и нося не леки табли ,но искам да попитам ,притеснявам се .

д-р Ал. Игнатова

Мнение от д-р Ал. Игнатова » 13 сеп 2017 13:10

Здравейте, много вероятно е да е от умората и тежестта. Това може лесно да се провери - при няколкодневна почивка би трябвало болката да отшуми. Пробвайте и при къпане да насочите струя с по-топла вода към рамото за известно време - топлата вода отпуска мускулите.
Поздрави!

agreeable

Мнение от agreeable » 13 сеп 2017 13:33

Благодаря за бързия отговор,малко трудно ще е с почивката но ,дано се оправи всичко :P

Отговори

Върни се в “Зов за помощ!”