ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Кои причини за рак на дебелото черво подлежат на превенция?
Познайте себе си по сексуалните си предпочитания
Размножаването при човека

болка под пъпа

Заболявания на дебелото черво и ануса

Модератор: консултанти

gostenina33

болка под пъпа

Мнение от gostenina33 » 02 апр 2017 18:40

Здравейте! Аз съм мъж на 33г. и търся помощ и съвет! Проблемите ми започнаха преди около 6 месеца. Появи ми се тъпа болка под пъпа( около 4-5 пръста надолу точно по средата), която усещам като подуване и тежест. Не е постоянна, но се появява почти всеки ден за няколко часа( имаше един период от около 10 дена в който не ме болеше изобщо). Някой път ме боли когато съм гладен, друг път след като ям. Понякога се будя сутрин с болки друг път не - започват от обяд и така до вечерта. Имам апетит, ходя нормално по голяма и малка нужда. Първо ходих на уролог, който ме лекуваше от песъчинки... оказа се че не е това. После стигнах до операция на пъпна херния и както се сещате не беше и това. След това първи гастроентеролог който ме лекуваше с пробиотик и дуспаталин от които имах леко подобрение, но болката неотшумя. После личната ми каза че всичко е на нервна почва и ми изсписа АД от които също имах някакво подобрение( започна да ме боли по-слабо и по- рядко) но болката не изчезна. От там при друг гастроентеролог който ме лекуваше от колит, но пак без особен резултат. Освен ехограф, рентген и пълна кръвна картина ( които не показват нищо т.е. всичко е наред) не са ми правили други изследвания! Всички доктори казват че това е достатъчно и всичко е на нервна почва. Просто да се успокоя. За целия период бях отслабнал с 12 килограма, но през последния месец си върнах половината. Незнам сега накъде! Да настоявам ли за колоноскопия или просто да се доверя на докторите и да се помъча да бъда спокоен( човек като го боли нещо може ли да е спокоен?). Възможно ли е тези болки да са на нервна почва? Страдам от стрес на работното място, но като изключим това не съм имал никакви стресови ситуации и някакви лични проблеми към момента на поява на болката!

д-р Цончев

Re: болка под пъпа

Мнение от д-р Цончев » 05 апр 2017 21:14

Колоноскопията най-малкото ще допълни набора от изследвания и ако и там всичко е чисто значи всичко е наред.

gostenina33

Мнение от gostenina33 » 30 апр 2017 16:20

Поставиха ми диагноза болест на Крон. Може ли да ми дадете малко повече информация за това. Изписаха Ми салофалк 4х2 и флажил 2х2 за 14 дена( само флажила). След 3 месеца съм на контролен преглед. Имате ли информация за метод на лечение наречен ЗРХТ?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 30 апр 2017 20:27

На форума има голям раздел за това заболяване - прочетете там коментарите.

gostenina33

Мнение от gostenina33 » 27 юли 2017 15:00

Здравейте отново! Преди два дена ми мина контролната колоноскопия която показа че нямам подобрение от лечението с Буденофалк и Салофалк( все пак имам някакво според мен, защото поне болките ми почти спряха. боли ме рядко и слабо)! Сега започвам лечение със Имуран. Докторите казаха че тъй като пораженията не са особенно сериозни(пораженията ми са в двата края на тънкото черво. стомаха и дебелото са чисти) все още е рано да се мисли за биологично лечение! Както съм Ви писал преди, досега не съм имал разтройство и/или кръв в изхожданията, само слуз понякога. Притеснява ме това, че продължавам да слабея, при положение че ям много и на често. Имам апетит не ми се гади, не повръщам, кръвните изследвания са ми в норма! Правих изследвания за паразити, щитовидна жлеза и някакъв туморен маркер(по съвет на лекар) и всичките са ми ОК.В момента съм 82кг при ръст 185.Отслабнал съм 16кг за период от 9-10 месеца. Доктора който ме прегледа преди 2 дена каза че "такова отслабване не би следвало да е от Крона", но и не предполага друго тъй като всичко изглежда да е ОК от изследванията ми. Какво пропускат докторите и какво мога да предприема аз? Благодаря Ви предварително за вниманието!

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 29 юли 2017 20:30

Според мен е по-скоро очакваемо за отслабнете, в крайна сметка е нарушена резобцията...

gostenina33

Мнение от gostenina33 » 24 авг 2017 15:45

Здравейте! В последната ми епикриза пише, че имам три ерозивни лезиии в терминалнен илеум и афтоидни лезиии в дуоденум. Както съм Ви писал преди болката която изпитвам е между слабините и пъпа. Чисто физически отговарят ли описаните поражения на мястото на болката? Освен това изпитвам почти постоянна умора и отпадналост! Това нормално ли е при Крон? Благодаря за вниманието!

gostenina33

Мнение от gostenina33 » 15 сеп 2017 07:23

Здравейте! Вчера си направих контролно изследване на кръвта и се оказа че MPV ми е със стойност 4.6 при референтни 7.2-11.5, а също имам и дефицит на витамин Д! Всички други показатели са ми в нормата. Хемоглобина ми е 152, СУЕ - 6, CRP - 2. Както бях писал по-горе се чувствам постоянно уморен и сега май разбирам на какво се дължи това. Въпроса ми е мога ли само с храна да подобря тези стойности или задължително се приемат медикаменти? Благодаря предварително за вниманието!

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 18 сеп 2017 23:00

Ако само това са ви оплакванията аз лично не виждам нужда от медикаменти...

gostenina33

Мнение от gostenina33 » 19 сеп 2017 11:18

Благодаря за отговора! По принцип ме притеснява свалянето на кг, а също и болката под пъпа която все още ту я има ту я няма. Вече съм 81кг и не знам до кога така?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 24 сеп 2017 19:22

Ако това спадане на тегло продължи ще трябва да се търси причината...

gostenina33

Мнение от gostenina33 » 29 сеп 2017 13:37

Възможно ли е болката и отслабването да са свързани с проблеми с простатата или пикочния мехур? Преди диагнозата Крон съм преглеждан от трима различни уролози, който не откриха никакви отклонения. Включително ми правиха и рентгенова снимка за камъни в бъбреците, а после изследвания за бактерии в урината и всичко ми е чисто. простатата не ми е уголемена и от там всъщност тръгнах на прегледи по гастрота! Дали е възможно уролозите да са пропуснали нещо? В една от рентгеновите снимки пише"единично водно - въздушно ниво илео-цекално". Какво значи това?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 04 окт 2017 21:38

Нищо конкретно не означава, въздух в червата...
Според мен няма връзка с простатата

Отговори

Върни се в “Хемороиди и анални фистули”