ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Дефицитът на витамин B3 може да доведе до безсъние
Мнението е на експерти по въпросите на грипа
Откри френски научен екип

Метформин и бременност

Модератори: админ, консултанти

PomPon

Метформин и бременност

Мнение от PomPon » 21 авг 2017 21:23

Здравейте! От съвсем скоро правим опити за бебче и преди 2-3 дена се появи втората чертичка. И според кръвния тест съм бременна. Проблемът е, че съм с поликистоза и хиперинсулинемия (инсулинова резистентност) и взимам Глюкофаж (Метформин) 3*500 (и Инофолик Комби, но то май не е притеснително). Лекарят ми, който е гинеколог-ендокринолог, ми беше казал като имам положителен домашен тест за бременност да си запазя час, за да помислим как да действаме с Метформина. Само че човекът е излязъл в отпуска, а не мога да се свържа с него и на телефона му. Вероятно след 10-ина дена ще мога да го видя. Следователно нямам представа какво да правя. От това, което ми беше казал по-рано, не останах с впечатлението, че със сигурност ще го спре и не смея да го спра на своя глава (но от притеснение го взимам 2*500). Все си мисля, че ако смяташе за важно да го спра веднага, щеше да ми каже като видя положителния тест да преустановя вземането на препарата. По разни статии и форуми чета, че някои лекари го спират моментално и твърдят, че изобщо не е препоръчителен, а други го дават поне до 13-та седмица или дори през цялата бременност. Сигурно и от изследванията на пациентите зависи. Аз го взимам от 6 години и 4-5 пъти съм го спирала или намалявала на своя глава, за което после съм съжалявала, защото ми се е отразявало зле. Не знам да чакам ли лекаря си, да го спра ли моментално...или пък междувременно да търся друг лекар (ще ми трябва някой, който се занимава с подобни проблеми)? Дали някои е бил в подобна ситуация или има съвет?

д-р Цончев

Re: Метформин и бременност

Мнение от д-р Цончев » 23 авг 2017 21:44

Изчакайте си лекаря, по мое мнение няма опасност

Отговори

Върни се в “Искам бебе!”