ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Оптимално решение за бели зъби и здрави венци.
Ацетилсалициловата киселина може да предпази от усложнения при...
Дефицитът на витамин B3 може да доведе до безсъние

Метод за отказване от цигарите

Как да се откажем от вредния навик - начини, методи, лекарства.

Модератори: админ, консултанти

Ema_li

Метод за отказване от цигарите

Мнение от Ema_li » 24 апр 2015 10:58

Здравейте от известно време се ровя по форумите и чета мненията на хора, които са успяли да откажат цигарите и как е станало това, защото проблема е че мъжа ми пуши, а аз не мога да ги понасям тези цигари. От както сме заедно го ръчкам да ги спре, но това вече са 8 години без резултат. Е признавам, че опита какво ли не. Първо започна с хапчета Табекс, две седмици ходи като отровен пребледнял и му се повръщаше постоянно, това не подейства. След това мина през лепенки и пак никакъв резултат. Започна с електронни цигари не и не. От 9 месеца вече си свива сам цигари намалил е разходите и като цяло пушенето, но пак си вреди. Един мой познат сериозен ЛЕКАР сподели, че е отказал цигарите по метода IQS и е много доволен, от рас ги е спрял след това и жена му е отишла и тя ги е отказала с една процедура :shock: не можах да повярвам, но е истина. Заслужава ли си да опитаме и с този метод? Някой ако има лични наблюдения да пише.

Kaiaa

Re: Метод за отказване от цигарите

Мнение от Kaiaa » 29 апр 2015 17:59

За IQS и аз имам много добри отзиви. В началото не вярвах естествено, но едни мои приятели (двойка) решиха да се пробват заедно. При мъжа може би поради недоверие не се получи веднага, но в крайна сметка и двамата година след това не пушат. Сега и аз набирам воля и мотивация и мисля да се пробвам. Казват, че нямало драми и било почти неустено. Дано да е истина.

Ema_li

Мнение от Ema_li » 30 апр 2015 16:31

Здравей Kaiaa благодаря ти, че се включи към темата.Моляте, когато добиеш и ти лични впечатления да пишеш аз ти пожелавам успех дано и при теб да се получи.То според мен до голяма степен зависи от личната мотивация, ама аз не съм пушач и може би не ги разбирам нещата. Междувременно ще навивам мъжа ми да опита :) Като цяло метода е интересен.

iagodka8

Мнение от iagodka8 » 31 юли 2015 11:51

Здравей Ема, да има такъв метод и аз съм едно от доказателствата, че действа. Писах в една от предишните теми за това как се случи отказването примен. Ако искаш я прочети. Но наитина вече не пуша. Не се колебай, запиши час на твоето мъжле за IQS и ако и той го желае почти сигурно, е че ще ги откаже. Успех!

silvi.paskov

Мнение от silvi.paskov » 04 авг 2015 12:07

Здравейте,
аз също търся начин за отказване, но да не е нещо като Табекс. Доколкото знам след прием и запалване на цигара започва някакво гадене и ужасно състояние. Тъй като мазохизмът ми не е толкоз развит, какво друго мога да пробвам? Чух и аз за IQS, но не знам дали състоянието ми няма да се влоши от него. Приятел ми каза, че не предизвиква повръщане или подобни неразположения, но ще е хубаво, ако ми дадете съвет след изпробване.
Благодаря предварително!

П.С. Мотивация имам, воля не :)

Lola14

Мнение от Lola14 » 28 яну 2016 11:51

Здравейте, аз съм от успешно отказалите цигарите-по мой си метод и сигурно ще ви прозвучи нелепо, но методът е единствено и само САМОВНУШЕНИЕ. Накрая буквално "усещах" как никотина се лепи по дробовете ми. Истината е, че докато си мислим, че обичаме да пушим или това ни успокоява..или каквато и да било друга причина, много трудно ще се получат нещата. Успех на всички.

milenapetrovaaa

Мнение от milenapetrovaaa » 14 сеп 2016 10:57

Поздравления! За да откажеш цигарите, трябва воля и както ти казваш самовнушение, иначе няма друг начин.

tediqneva

Мнение от tediqneva » 15 яну 2017 19:07

Не мога да кажа,че съм отказала цигарите, но със сигурност намерих по-добър заместител. Взех си електронна цигара от Mod edit и вече съм по-спокойна, че не вредя на здравето си, както преди. Чувствам се много по-добре.

barbar

Мнение от barbar » 20 яну 2017 21:52

Знаете ли как ги спрях аз, свих си последната и веднага се обявих за непушач. И то пред бая хора, при което те не ме взеха на сериозно. Даже имаше бъзици. Казах си "брал съм му лайката" и си повярвах, че аз вече съм не пушач! И дето се вика който срещнех, веднага му казвах, че съм отказал цигарите, а аз тоя човек го виждам примерно 2 часа след последната ми цигара :D И да ви кажа приятели мои, живота без цигари е много по-хубав. И парички имам и се чувствам по-здрав! И е много добре да осъзнаете колко гаден е всъщност вкуса на цигарите и как финни частици преминават през гърлото ви и дробовете ви и се просмукват и цапат! Защото вие пушите механично и грам не се замисляте, нито колко е гаден вкуса нито как ви цапат от вътре! Поздрави!

neosten

Мнение от neosten » 02 апр 2017 20:58

Какъв е този метод IQS?
Сега ще се разтърся в чичко Гугъл, но споделете тука тези, които сте го изпробвали какво представлява, защото живо се интересувам.

markuch111

Мнение от markuch111 » 21 апр 2017 10:39

Ema_li написа:
24 апр 2015 10:58
проблема е че мъжа ми пуши, а аз не мога да ги понасям тези цигари. От както сме заедно го ръчкам да ги спре
Дали ще ги спре човека цигарите си е негова лична работа,а не твоя.Всеки си има свободна воля и право на избор как да изживее живота си,какво да яде,какво да пие,с какво да се трови и т.н.В най-добрия случай ако някой го дразни пушенето може да се обособи една стая в която да се пуши,да се пуши на тераса и т.н.
Ако толкова ти не уйдисва че пуши може да поискаш развод.
И се радвай че си попаднала на доста мек и благ човек.При мене в момента в който би дошла жена която да тръгне да ми дава наклон на патерицата как аз да живея моя личен живот и познай кво ще и се случи.Отварям вратата,ловя я за косата и я изривам навън,като може да и дам и ускорение с ритник...

Отговори

Върни се в “Спирам цигарите”