ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
На какво се дължи?Какви могат да бъдат оплакванията?
Не всички последствия се усещат на момента!
Мъчителна за болния и околните

Невралгия

Набиране на дарения, благотворителна дейност, взаимопомощ.

Модератор: Приятели

Vasilevv

Невралгия

Мнение от Vasilevv » 04 май 2016 16:38

Здравейте, надявам се да ми обърнете малко внимание. От няколко месеца се лутам по болници и лекари с последни сили да ми открият диагнозата. На 9 януари се събуждам с ужасни болки в областта на ребрата ( двустранно ) и при опит да си поема въздух болката беше неописуема. Предната вечер бях настинал ужасно много и с целия си акъл не се затоплих, а си легнах така. В първия момент болката беше толкова неописуема и нелокализирана ( около ребрата, но сякаш и към корема ) , че веднага си помислих че става нещо с корема ми и отидох на гастро. Няколко дена ходих по изследвания - нищо, а болките бяха меко казано брутални. После болката тръгна и нагоре към сърцето, помислих си че проблема е там и ще си докарам някой инфаркт и отидох на кардиолог - и каква изненада и там нищо, а имах чуството че сърцето ще ми се пръсне от болки и ще изхвърчи с този пулс. После ми се схвана десния крак, но си помислих че от много претоварване и не обърнах внимание, че може наистина да е някаква невралгия. Лявата част някак ме отпусна, но от около месец от дясно боли с пълна силна - гръб, кръст, дясната част на корема,част от крака ( слава богу не целия ) , пукат ми се капиляри на поразия и преди 2 седмици получих някаква криза , при която не мога да опиша болката от нея - кръвно 60/40 пулс 120 , не можех да говоря буквално, устата ми пресъхна и едва не припаднах, приеха ме по спешност в първо вътрешно със съмнение за проблем в белите дробове, ама отново се оказа фалшив сигнал - нищо ми няма и на тях. Имам няколко въпроса понеже чак след седмица ще ме приемат в болницата ( нямало места сега, празници имало не знам си какво.. България с 1 дума ) . Нормално ли е при определен тип невралгия или каквото ми има ( нещо с нервите е вече се убедих ) да ми влияе на ходенето до тоалетна ( без значение малка или голяма нужда ) при положение че ми е хванало част от дясната част на корема? Нормално ли е на моменти да имам загуба на апетит за около ден два, да не ми се пие вода отново за около ден два? Забелязах, че при масаж на болните места болката отшумява , но само за ден.. после се връща с пълна сила :x

puls100

Re: Невралгия

Мнение от puls100 » 04 май 2016 19:29

Аз честно не съм чувал за такава невралгия, а и наистина не вярвам да е такава.
Една част от това което описваш адски много прилича на панкреатитна криза, но в предвид, че си правил изследвания просто не знам..
Много са объркани нещата и едва ли ще имаш съществен отговор за проблема преди постъпването ти в болницата, но самият факт че ще има такова, значи ще се правят по-сериозни изследвания. Просто изчакай без да се шашкаш излишно, успокой топката и максимално избягвай до тогава каквито и да е тежки храни и физически натоварвания.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 06 май 2016 20:17

Аз лично не мога да се ориентирам в така поставения проблем. Добре е хирург да го пипне този корем.

Vasilevv

Мнение от Vasilevv » 07 май 2016 18:08

Бях и на хирург и каза че нищо ми нямало :shock: :shock: , само да вметна че болката от ляво ме отпусна и сякаш всичко се нормализира т.е - ( ходенето по малка нужда пак си е нормална , пулса ми се оправи при положение че 3-4 месеца хич не беше добре, кръвното също и силата ми в лявата страна се върна ) , лошото е че от дясно продължават болките в областта на ребрата, част от корема , гърба и кръста, а съм на лекар чак във вторник ( като минат празниците) . Имам 1 последен въпрос, а във вторник вече ще ми отговорят на хилядите въпроси.. при положение че имам междуребрена или както и да е невралгия , мога ли да пия газирано и алкохол?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 09 май 2016 23:21

Можете.

Vasilevv

Мнение от Vasilevv » 02 сеп 2016 17:51

Здравйте, най накрая имам точна диагноза - интеркостална неврлагия вследствие на премръзване.
Лечението , което ми изписаха е - Милгама N 3x1 , Баклофен 2x1 и Магнерот 2х1. За това първото знам, че са витамини, но не мога да си обясня защо ми е изписан баклофен и магнерот който мисля, че е магнезий. Малко ме притесняват тези 2-те , да продължавам ли да ги пия?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 10 сеп 2016 15:47

Не виждам проблем, и двете ще подобрят оплакванията.

agreeable

Мнение от agreeable » 13 сеп 2017 13:04

Извинявам се незнам да ли се отнася за тук моята тема ,но от няколко дена може би 4 -5 усеща, болка в лявата пешка ,тя отива отдолу под сърцето ,боли ме и рамото ,мисля че е преумора понеже съм сервитьор и нося не леки табли ,но искам да попитам ,притеснявам се .

д-р Ал. Игнатова

Мнение от д-р Ал. Игнатова » 13 сеп 2017 13:10

Здравейте, много вероятно е да е от умората и тежестта. Това може лесно да се провери - при няколкодневна почивка би трябвало болката да отшуми. Пробвайте и при къпане да насочите струя с по-топла вода към рамото за известно време - топлата вода отпуска мускулите.
Поздрави!

agreeable

Мнение от agreeable » 13 сеп 2017 13:33

Благодаря за бързия отговор,малко трудно ще е с почивката но ,дано се оправи всичко :P

Отговори

Върни се в “Зов за помощ!”