ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Дефицитът на витамин B3 може да доведе до безсъние
Може ли един размер да пасне на всички мъже?
България е от малкото страни, където билката вирее свободно

шум в ушите

Модератори: админ, консултанти

fantagiro

Re: шум в ушите

Мнение от fantagiro » 09 окт 2015 10:33

Колкото успя да ми ги роди главата всъщност.... В замяна държавата ми праща?
Пушенето в умерено количество е полезно. :P

UJASA

Мнение от UJASA » 27 дек 2015 04:21

Здравейте !
При мен се получи малко инцидентно. На Бъдни вечер ме навиха да отидем на дискотека, а хубаво си мислех да си стоя вкъщи като за празника. В дискотеката имаше от тези с барабанчетата и по едно време тоя като почна да бие ли бие до дясното ми ухо защото аз седях на табуретка от вътрешната страна. Усетих някакво схващане в ухото или пък заглъхнало което още си го имам от 3 дни насам + по-силничко пищене което продължи 2 дни, а сега е по-слабо, но се чува отвреме навреме. Не бях ходил от доста време на дискотека, а и това ухо(дясното) ми е пукано тъпанче което само си зарасна може би е било слабо и въпрос на време бомба с закъснител. Започнах да чета в интернет за какво иде реч (тинитус, 48 часа много важно да се отиде на лекар и т.н).

Уредих си да ме прегледат във ВМА първо с фунийката ме гледа тъпанчето било здраво, а след това ме пусна мисля, че на аудиограма на която ти слагат едни слушалки и бутон трябва да натискаш. Лявото ухо по-добре чувах нискочестотните звуци, а с дясното по-малко. Лекарката ми предписа Тебокан (3х1 на ден за 3 месеца).
За всеки случай минах и през ИСУЛ през спешния кабинет след 2 часа чакане километрична опашка ме приеха. Обичайното с фунийката, този път ме караха и да си запуша носа и да напъвам налягане. Доктора ми предписа Кавинтон форте (3х1 на ден за 10 дни) + Милгама (3х1 на ден за 1 месец) и ако шума не изчезне от самосебе си ще ми направи утре аудиограма за проверка на слуха и евентуално на системи, но лично негово мнение за шума някой се излекуват, а други не 50/50.

Кое ще ми препоръчате да си взема:
Лекарката от ВМА ми предписа - Тебокан (3х1 на ден за 3 месеца)
Лекаря от ИСУЛ ми предписа - Кавинтон форте (3х1 на ден за 10 дни) + Милгама (3х1 на ден за 1 месец)

Засега е лек шума и поносим, но дано не се увеличи посъветвайте ме какво да правя? Вече почвам да си въобразявам примерно докато пътувах с тролея се чуваше един звук и си мислех да не е от ухото. :oops: за мое щастие не беше... ужасно е съчуствам на всички който имат този проблем. А и тази схванатост в ухото, тежест или може би заглъхналост, налягане ме дразни повече от шума..

wayne

Мнение от wayne » 12 яну 2016 19:56

за мен кавинтон + бетасерк. пия само бетасерк. ефект никакъв. може би трябва да дам шанс на Кавинтон пак ама не знам самостоятелно дали върши работа без да е в комбинация с друго лекарство.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 12 яну 2016 22:01

Купи си тапи за уши, когато има такива шумове, да си предпазиш ухото. Само гледай да не си метнеш някой бацил в ухото, чисти ги добре.
Оставай понякога на тишина.
Освен това... аз се гаврех с моите шумове, които идват от настинка принципно, измерила съм ги с китарата - или си или ми. :P
Пушенето в умерено количество е полезно. :P

verp

Мнение от verp » 06 окт 2017 10:55

AngelG написа:
01 окт 2015 18:11
@Vased: Благодаря ти за куража, който ми даваш: в такива моменти човек плаче и е благодарен за всеки съвет. Доктора ми каза: сори отиди на психиатър да ти изпише по-силно успокоително или на източни учения....
Иначе днес абсолютно се доказа - на която страна легна - на нея спира, а на другата - започва. А ако съм прав цял ден - изчезва. Легна ли за половин-един час на едната страна - в отсрещното ухо се започва (бавно след минути) и остава продължително. Не е самовнушение това.
Теория: Нещо се стича някъде и го предизвиква. А докторите не обръщат внимание и 5 пари не дават за тези показания...
как сега да вярвам на тези: "много работиш, то е от стрес" или "нали преди 2 месеца си бил на дискотека - то от там ти се е увредило вътрешното ухо" ?
Защо като се изправя, "увреждането" успява да се "излекува" само за около 6-7 часа, след което отново се придобива ?
Ангел, може ли да ми пишеш на лично, относно проблемът ти? Или отговори тук, за да знам че си видял коментара ми.

Отговори

Върни се в “Очи, уши, нос и гърло”