ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Ето кои са подходящите грижи за кожата.
Превантивното средство е почти готово за пускане на пазара
Може ли един размер да пасне на всички мъже?
Лесноусвоимата захар е любима храна на раковите клетки.

шум в ушите

Модератори: админ, консултанти

fantagiro

Re: шум в ушите

Мнение от fantagiro » 30 сеп 2015 18:04

mejdu drugoto ot tri chasa nasam razvivam nai razlichni teorii....ne sum luda.... dori strahut ot zarazi s koito sa izvestni shizofrenicite e normalen....setih se az za edno rusko knijle kak shizofreniqta bila prichinena ot bacili...po skoro visokoo napraven zub.bacilite sa za cqlosten sriv... tova ne izkliuchvva obache sektite kato prichiniteli na ludost. izvodut e da se molite da popadnete na svesten.men blizki mi preporuchaha zubolekar.drugi puk blizki psihiatur....po chesto kato hodq bez preporuki imam kusmet.kakto naprimer stana s forumite.makar che vse si mislq che si tursq belqta ama...
Пушенето в умерено количество е полезно. :P

fantagiro

Мнение от fantagiro » 30 сеп 2015 18:59

izliza che dali she pravish oralna libov.prosto she celunesh nqkogo ili she hodish na zubar.vsichko opira do balans polezna vrrdna hrana.normalna higiena.poveche smqx.che e zdrave i....puls.znaesh li che levicharite sme po zdravi ot povecheto kakto i tezi koito gi gledat dokato risuvat. ei go na kato izvor na idei sum non stop.... :p she rmi pozirate goli tukmo she si lecuvate stesnitelnostta.obshto vzeto ne e spam ami kombinaciq ot smehoterapiq i polezna info.purviqt mi zubolekkarski kabinet beshe furgon be! i toq mi bi shamar che placha.p

AngelG

Мнение от AngelG » 01 окт 2015 18:11

@Vased: Благодаря ти за куража, който ми даваш: в такива моменти човек плаче и е благодарен за всеки съвет. Доктора ми каза: сори отиди на психиатър да ти изпише по-силно успокоително или на източни учения....
Иначе днес абсолютно се доказа - на която страна легна - на нея спира, а на другата - започва. А ако съм прав цял ден - изчезва. Легна ли за половин-един час на едната страна - в отсрещното ухо се започва (бавно след минути) и остава продължително. Не е самовнушение това.
Теория: Нещо се стича някъде и го предизвиква. А докторите не обръщат внимание и 5 пари не дават за тези показания...
как сега да вярвам на тези: "много работиш, то е от стрес" или "нали преди 2 месеца си бил на дискотека - то от там ти се е увредило вътрешното ухо" ?
Защо като се изправя, "увреждането" успява да се "излекува" само за около 6-7 часа, след което отново се придобива ?

AngelG

Мнение от AngelG » 01 окт 2015 18:19

Оказа се, че не съня отключва шума, а легналото положение на главата. Ако главата се върти, ще се появи и в двете уши, ако лежи на едната страна цяла нощ - ще има само в тази половина, която е била от горе.

vased

Мнение от vased » 03 окт 2015 20:35

AngelG,
Това е добре, че шумът зависи от положението на главата. Според мен, значи не е възпаление на нерв. Има логика в това, да се причинява от стичане на течност някъде защото шумът се явява на долната страна на главата. Странна работа...първото, което ми идва на ум е че структурите на двете уши са засегнати, защото е невъзможно нещо да се прелива от вътрешното ляво ухо към дясното и обратно, същото се отнася и за евстахиевите тръби.
Мойто е световъртеж, друго е но пак засяга вътрешното ухо. Знам, че във вътрешното ухо има миниатюрни костици които трябва да са впъхнати в някакви вдлъбнатинки и всичко това се намира в някаква течност. Когато костиците са се размърдали се получава световъттеж. Има и много други причини за световъртеж, но....световъртежът почти винаги е съпроводен с шум в главата.
Мога само да ти предложа едно упражнение което намества костиците в местата им. Казва се Epley maneuver.
http://www.puls.bg/health/highlights/news_10824.html
Не знам дали се получи линк, но можеш да го намериш на интернет.
И може би, ще помогне ако вземеш някакъв безвреден диуретик и не ядеш сол за да не задържаш течности и да видиш дали ще помогне.

vased

Мнение от vased » 04 окт 2015 10:11

За AngelG,
Сбъркала съм в предишния ми пост, шумът се явява в страната на главата която е отгоре в легнало положение, а не отдолу. Логиката е същата.
Провери и за синузит, ако са ти пълни синусите със секрет може да се получава подобен ефект ако притискат нещо.
Ще ти мине постепенно, не се бой. Лекарите при шум в ушите и при световъртеж са безсилни.

AngelG

Мнение от AngelG » 04 окт 2015 11:20

@Vased: Благодаря, опитах упражнението. Изглежда при мен причината не са калциеви частици, т.к. шума не се повлия. От 2 дни взимам антибиотик по собствено усмотрение. Вчера, пищенето премина в свистене, което е по-тихо, но още пречеше поради белия шум, така че не мога да бъда категоричен, че това е правилното лекарство и правилната терапия. Снощи пак се върна ВЧ пищене, вече предимно в едното ухо. Антибиотика леко помогна евстахиевата тръба да е по-често отпушена, но дразненето в гърлото остава, което ми навява мисъл, че или нещото е устойчиво или някъде има запас от него и отива към гърлото. Плаша се, че е някакъв много устойчив микроорганизъм не знам бактерия ли вирус ли, който не мога да изгоня. Все още спира в края на деня (ако съм стоял изправен), но не зная докога ще се задържи това положение. Страхувам се, че или "нещото" ще се адаптира към антибиотика и няма да му действа, или ще ми свърши антибиотика преди 10-те дни, които смятам, че трябва да го взимам. Вероятно е да имам нещо в синусите, само не зная как да го проверя. Мислех си че може да е и "лабиринтит".
В понеделник ще ходя на платено на следващия ото-невролог да видя дали ще му направи впечатление, че симптомите не са на увредено от звукова травма вътрешно ухо и въобще на перманентно увреждане на нерва, а там се развива някакъв процес. Накрая, (е докато имам пари) ще търся ЯМР за да се провери да нямам някакви аномалии в мозъка, макар че не съм чувал където ги има, гравитацията да им оказва влияние.

AngelG

Мнение от AngelG » 04 окт 2015 11:40

Опасенията са ми и този процес (ако не бъде прекратен), да не доведе до перманентно увреждане на нерва във вътрешното ухо и съответно постоянен шум и намаляване на слуха. Защото докато не се появи шумът, "възпалението" (или каквото е според лекарите) си течеше леко, аз си взимах витамини Б и кавинтон и си спях...
Благодаря ви за куража, който ми давате, че ще мине. Всеки ден е изпълнен с надежда. Тази нощ взех мелатонин и хапче с валериян и успях да спя на 3 пресекулки, този ден даде някакъв шанс на мозъка да почива.

123yambol

Мнение от 123yambol » 06 окт 2015 18:18

Може би ще бъда нападнат за това, което ще кажа. Ангел, пробвай с марихуана. Дръпни си веднъж - два пъти, вечер като се прибереш, ще почувстваш невероятно успокоение. По цял свят се доказват подред всякакви лечебни свойства, но тук просто се замазват очите на обикновените хора, като се набеждава зеленото растение, че води до зависимост и наркомания...

AngelG

Мнение от AngelG » 06 окт 2015 19:14

@123yambol: Ако смятах, че ще мине, бих го направил.
Проблемът при мен не е на нервна почва, въпреки, че най-изгодно на лекарите им е така, защото не се мъчат повече и те пращат на психиатър.
Най-сетне намерих лекар, който да ми повярва, че сега се разболявам, но той само предполага че може да е някакъв вирус примерно хепрес който е нападнал нервите в лабиринт-а. Защото според него, ако са бактерии в лабиринт-а, аз ще съм толкова зле, че няма да мога да докретам до комп-а... Почнах миналия четвъртък с антибиотик. Това доведе от втория ден до ремисии - при стоене прав (нормално изправена глава) 6-8 часа, всичко стихваше почти до нула. След лягане всичко се връща. Приеха ме в болница, почнаха да ми вливат стимулиращи нервите лекарства. Днес, втория ден, шума се завърна зверски след вливането и не спира. Лекаря ми е предписал и противовирусен препарат, който пия редовно от 1 ден, заедно с антибиотика. Сливицата си седи възпалена/дразнеща въпреки препаратите. Съмняват се за алергия. Но нервите на вестибуларния апарат/вътрешното ухо са раздразнени, имам симптоми на световъртеж, без да ми се върти света (крен наляво, към по-засегнатия лабиринт при затворени очи). Моята теория е че някаква течност отравя/засяга нервите на вътрешното ухо, в легнало положение. При стоене прав/седнал 6-8 часа, тя е в долната част на някаква кухина и не ги допира добре, а като легна, тя някак си успява да ги облива... Днес може би няма да мога да спя. Ще ходя да ме снимат на ЯМР, но по някаква причина, лекаря иска да изчакам до края на хоспитализацията, а аз съм на нокти всеки ден и ме грози необратимо увреждане на въпросните нерви... Поне някой ми повярва, че не си самовнушавам... Много е тежко. Сега (докато още мога) отивам да чета за кухини в задната част на главата, за да търя источника на евентуалната течност.

vased

Мнение от vased » 06 окт 2015 19:48

АнгелГ,
Един сигурен начин да провериш дали е лабиринтит.
Лягаш на легло, така че раменете ти да са на леглото, а главата ти да е извън него и да виси по възможност под прав ъгъл. Завърташ главата първо на ляво и броиш бавно до 30 (секунди трябва да са). След това РЯЗКО се изправяш до седнало положение. Ако ти се завие свят - е лабиринтит. Чакаш 30 секунди и след това правиш същото с глава обърната надясно.
Никак не звучи правдоподобно някаква течност да облива слуховия нерв. Ако е хевпес или каквото и да е възпаление е по-вероятно да засегне едното ухо, а не и двете. Мисли за нещо което засяга и двете уши.

vased

Мнение от vased » 06 окт 2015 19:56

За течността, нали като лежиш на страни, шумът се появява в горната част на главата/или в горното ухо т.е. Там от където евентуалната течност се е ОТТЕКЛА и е отишла в долната част на главата...?Ако тази течност облива слухов нерв и това е причината за шума, би трябвало да шуми долното ухо/или долната част на главата, на която лежиш.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 07 окт 2015 11:58

Тази течност според мен е пот... Снощи имах висока температура и де събудих от моментно запушване на ухото...и тогава се сетих за теб.от температурата почваш да се потиш,включително в ухото,което причинява заглъхването.А шумът е чуването на кръвообр6щението в главата.Може заради настинката кръвното да ти е леко повишено.... Така си го обясних....моя камертон. :lol:

fantagiro

Мнение от fantagiro » 07 окт 2015 18:14

Освен това да ри направят снимка да не би да имаш възпаление под корена на привидно здрав кътник.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 09 окт 2015 10:32

Няма да се тревожиш... Има и свестни лекари,но... Човек трябва да вярва в бог,когато ходи на лекар и като му мине болежката,да ходи на терапевт,за да си лекува окр-то. :P и да рекламираш,не ти вярвам..... Аз си дадох умните заключения,колкото можах безплатно, в замяна брулнах сума ти пари за да ремонтирам ремонтирани некачествено зъби.....

Отговори

Върни се в “Очи, уши, нос и гърло”