ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Въпрос на полови предразсъдъци или биологични разлики
Какво причинява нарцистичното разстройство на личността?

Недоносено бебе

Модератори: id_ilieva, elena_kerinova, slawa_deneva, evgenia_sorokina, r_maslarska, maria_kalayjieva, vyara_konstantinova, vanyaivanova1991, админ, консултанти

Elena_assenova

Недоносено бебе

Мнение от Elena_assenova » 12 авг 2018 15:59

Здравейте пише ви една разтревожен майка. Синът ми се роди на 23.06.18г в 34г.с. с тегло 1650г и 42см. Беше в болницата общо 38дни от които 4-5 дни беше на кислород терапия. Това което най-много ме тревожи е резултатът от ТФЕ- ИВК 2-3 степен, 2 кисти в плексус и вентрикуларна дилатация на левия заден рог. От няколко дни забелязвам синът ми да обръща очите на долу( зениците слизат рязко на долу и от горе се вижда бялата част от очите) това състояние трае около минута и през това време той не реагира на нищо. Притеснявам се много и искам да разбера какво означава точно резултатът от ТФЕ.

д-р Р. Иванова

Re: Недоносено бебе

Мнение от д-р Р. Иванова » 13 авг 2018 11:08

ИВК - интравентрикуларен кръвоизлив. В момента разбирам, че не сте в отделението, но на колко време се проследява детето Ви?

Elena_assenova

Мнение от Elena_assenova » 13 авг 2018 18:22

ТФЕ е правен миналия месец и контролата трябва да е другия. Явява се през 2 месеца.

д-р Р. Иванова

Мнение от д-р Р. Иванова » 14 авг 2018 15:25

Ако симптомът с очите е от скоро, както казвате е добре да се консултирате с педиатъра.

Отговори

Върни се в “Грижа за новороденото с д-р Масларска”