ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Откри френски научен екип
Ацетилсалициловата киселина може да предпази от усложнения при...
Може ли един размер да пасне на всички мъже?
Превантивното средство е почти готово за пускане на пазара

Кървящи венци

Модератори: админ, консултанти

mafu

Кървящи венци

Мнение от mafu » 16 авг 2017 01:00

Имам упорит парадонтит. Измислих едно лечение, но ме е страх да го приложа- искам да намажа венците си с формалин, който ми се намира вкъщи, ще избие всички бактерии. Има ли риск да се отровя, все пак ще капна само няколко капки на клечка за уши,ще ми стане ли нещо от толкова малко количество?

1313

Re: Кървящи венци

Мнение от 1313 » 16 авг 2017 11:29

Формалинът е много отровно вещество. Според мен изобщо не трябва да го допираш до устата си. Пробвай с паста за зъби Пародонтакс, има я в аптеките в няколко варианти. Аз съм я ползвала за афти в устата, действа изненадващо добре. Просто слагаш малко паста на пръста си и търкаш по възпалените участъци. Една моя позната пък използва с успех за пародонтоза обикновена сол /внимателно се намазват проблемните места/.

Vili DM

Re: Кървящи венци

Мнение от Vili DM » 17 авг 2017 10:50

mafu написа:
16 авг 2017 01:00
Имам упорит парадонтит. Измислих едно лечение, но ме е страх да го приложа- искам да намажа венците си с формалин, който ми се намира вкъщи, ще избие всички бактерии. Има ли риск да се отровя, все пак ще капна само няколко капки на клечка за уши,ще ми стане ли нещо от толкова малко количество?
Здравейте, при положение, че има много съвременни начини за лечение на пародонтит, не мисля, че трябва да експериментирате с формалин. Той не би отсранил бактериите както си го представяте, защото те са в дълбочина в джобовете. Потърсете стоматолог навреме.

Отговори

Върни се в “Дентално здраве”