ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Дефицитът на витамин B3 може да доведе до безсъние
Може ли един размер да пасне на всички мъже?
България е от малкото страни, където билката вирее свободно

Болка - венец

Модератори: админ, консултанти

ivan_m

Болка - венец

Мнение от ivan_m » 04 юли 2017 15:03

Здравейте, имам много неприятен проблем. Преди повече от година започнах да чувствам болка във венеца в горната челюст в зоната с кътниците при миене на зъби. В началото не обръщах внимание, тъй като болката беше едва долавяща се, обаче като смених пастата си с ментова, болката при миене става нетърпима. Реших да направя експеримент и сложих едно "зърно" от пастата върху венеца и болката беше буквално нетърпима. След като си изплакнах устата болката изчезна. При топло нямам болка, при студено се усеща леко, но се понася. При някои по-кисели и лютиви храни също има много лека болка. Ходил съм до лекуващия ме зъболекар, но той каза, че нямам проблем с венците - нито гингивит, нито парадонтоза, нямам зъбен камък, нито видима плака. Въпросната зона в която ме боли е самият венец - не непременно зоната около самия зъб. Дори като допра пастата буквално в най-горната част на венеца, пак усещам тази пареща болка.

Спазвам перфектна зъбна хигиена от както се помня. Ходил съм и при други зъболекари и никой не намира проблем.

Имам растящ мъдрец през три зъба от въпросната зона, която ме боли. Венците ми са чувствителни, но не кървят при миене на зъби. Понякога усещам лека болка в мускула на челюста в дясно - същата зона, в която ми е проблемът с венеца - не знам дали има някаква връзка, но мисля, че е добре да го спомена.

д-р Цончев

Re: Болка - венец

Мнение от д-р Цончев » 04 юли 2017 21:13

Възможно е да се касае за тн иразиираща болка - ако има растящ мъдрец болката да се излъчва към друга част на челюстта

Отговори

Върни се в “Дентално здраве”