ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Не всички последствия се усещат на момента!
За мъжете, които искат да станат бащи на здрави деца
Бета глюканът е сред най-мощните имуностимулатори

Безболезнени ранички в устата

Модератори: админ, консултанти

ioana.d

Безболезнени ранички в устата

Мнение от ioana.d » 30 авг 2016 16:55

От няколко седмици ми излизат безболезнени ранички в устата, започват леко да ме дразнят , когато продължително време ги докосвам с език. Появяват се, изчезват и се появяват нови. Бях болна от настинка или някакъв вирус, гърлото ми беше зачервено, но то се оправи, а раничките продължават. Не са афти предполагам, защото не ме болят, не са бели, не са и червени, виждат се съвсем леко, но ги усещам с език. Имам две на небцето точно до зъба, и днес усетих една на бузата ми. Ходих на зъболекар, на УНГ, казват, че нищо ми няма, нищо не виждали. В момента пия Далацин.На 24 години съм. В последно време отслабнах с няколко кг., но го отдавам на много напрегнатата ми работа в последните месеци, нередовно хранене и т.н. като цяло се чувствам добре, имам апетит. На какво може да се дължи това, имам ли основание да се притеснявам за рак?

ioana.d

Re: Безболезнени ранички в устата

Мнение от ioana.d » 02 сеп 2016 16:26

Пак съм аз, от 2 дена усещам все едно имам нещо от едната страна на гърлото, едната ми сливица си е нормална, на другата имам нещо като бучка. Ще мога да отида да го видят чак след празниците. Пуснах си ПКК, средния обем на тромбоцитите ми е 6.7 при референти стойности 7.5-11.0. Всичко друго е в норма. Резултатите от гърления секрет още не са излезли. Много съм притеснена.

ioana.d

Мнение от ioana.d » 03 сеп 2016 12:23

Гърления секрет е нормален, което още повече ме притеснява, защото означава, че не е причинено от гъбички и бактерии. Имам на небцето две места, които ги усещам като грапави петънца и не са по-различни на цвят от останалата лигавица. През няколко дни ми излизат червени ранички по небцето и по вътрешната страна на бузите, но за 1 ден заздравяват и изчезват. Какво може да е това, ще се радвам, ако ми отговорите и ми дадете някаква насока.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 10 сеп 2016 16:08

Щом УНГ лекаря не ги вижда е трудно да се даде някакво конкретно мнение по въпроса.

Отговори

Върни се в “Дентално здраве”