ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Зачеването на момиче наистина е майсторлък
Най-силно засегнати са раменният и тазовият пояс
Сдружение „Зачатие“ отново ще раздаде ваучери за подпомагане н...

Подутина на небцето

Модератори: админ, консултанти

bastet

Подутина на небцето

Мнение от bastet » 06 юли 2016 13:33

Здравейте,
от около десет дни усещам дискомфорт в един участък на небцето, точно зад единия преден резец, там където има някакви гънки.Тази сутрин усетих, че е отекло, едната " гънка" е силно увеличена и подута, станала е като пъпка, и макар да няма същинска болка, е много неприятно, като изтръпнало е. Отначало мислех, че съм наранила мястото с храна, но ако беше така, вече трябваше да отшуми, а се влошава. Какво може да е това - може ли да е тумор на небцето? И, при какъв лекар трябва да отида за консултация? Зъболекарите не обичат да се занимават с неща различни от зъбите, и тези при които съм ходила, обикновено неглижират лигавичните проблеми. Та, ако можете да ми кажете към какъв специалист да се насоча, ще ви бъда много благодарна.

д-р Цончев

Re: Подутина на небцето

Мнение от д-р Цончев » 07 юли 2016 17:15

Не е тумор. Това често се случва при нараняване на папилата зад резците с твърса храна. Преминава спонтанно.

bastet

Мнение от bastet » 15 юли 2016 23:24

Здравейте,
вече минаха още десет дни, а подутината си стои, боли ме и е леко зачервена. За колко време трябва да отшуми това възпаление? Нормално ли е да продължава толкова дълго?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 17 юли 2016 20:34

Би трябвало вече да е преминало, можете да се консултирате с УНГ, да го види, но не мисля че е нещо опасно.

Отговори

Върни се в “Дентално здраве”