ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Как искрицата в секса се превръща във вечен огън?
Анаболните стероиди са свързани с мъжкия тестостерон
Преувеличават ли мъжете в страданията си
Защо даряването носи повече щастие от получаването?

Търся съвет

Модератори: админ, консултанти

desiiv

Търся съвет

Мнение от desiiv » 12 мар 2016 00:45

Имам ужасен страх от зъболекари и поради тази причина близо 10 години не бях стъпвала в зъболекарски кабинет. От месец насам ми се появи кариес и по стечение на обстоятелствата попаднах на много мила зъболекарка. Оправихме кариеса, но се появи много по-сериозен проблем. Преди около 20 години ми беше изваден долен шести десен зъб. До преди известно време не съм имала проблеми - имаше си просто дупка на венеца. Седмия долен десен кътник започна да се клати, венеца доста се е смъкнал. Говорихме със стоматоложката и тя предложи да направи мост металокерамика, който започва от зъба след кучешкия и обхваща до седмия зъб включително, всъщност 4 зъба. Нямам мъдреци. Притеснява ме факта, че два от зъбите, които са за моста са абсолютно здрави, а трябва да се изпилят. Седмия зъб е разклатен, но с пломба и с нерв. Венеца е смъкнат. Не искам да давам една доста солидна за мен сума за мост, ако той не издържи поне няколко години. Не съм имала до сега мост, но четох, че е възможно заради смъкнатия венец да се събира храна под липсващия зъб на моста, което предполагам ще е проблем дори и да се почиства /не мога да ходя цял ден с конците в зъбите все пак/. Всичко това ме поставя пред дилемата дали да направя този мост и да си повредя и част от предните зъби /здравите четвърти и пети/ ако моста не издържи или да изчакам този седмия да се разклати съвсем, да го извадя и да сложа протеза на шести и седми /това не съм го обсъждала със стоматоложката/. За импланти пари нямам. Стоматоложката е прекрасен човек, със страхотно отношение към пациентите, но имам наблюдения за работата и само върху пломбата която ми направи - нямам оплаквания. Много бих искала да и се доверя, защото от доста време търся такъв специалист, а попаднах при нея по чиста случайност. Не искам пак да започвам да мисля, че имам зъби в устата си само защото не ходя на зъболекар, че както ме бяха почнали - за три години сложих една пломба, три корони и един зъб ми извадиха. След това спрях да ходя, защото реших че ако продължа ще остана без зъби. Наистина съм пред голяма чуденка. Ако някой може да ми помогне ще съм много благодарна!!!

Отговори

Върни се в “Дентално здраве”