ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Дефицитът на витамин B3 може да доведе до безсъние
Може ли един размер да пасне на всички мъже?
България е от малкото страни, където билката вирее свободно

Рани в устата

Модератори: админ, консултанти

hristov1

Рани в устата

Мнение от hristov1 » 11 фев 2016 14:53

Здравейте, майка ми има рани в устата от няколко месеца.. ходи на зъболекар на орален патолог при доценти направиха и изследвания за алергия тъй като преди 5г си сложи метало керамика изследванията са отрицателни и лекарите само ни разиграват, а раните се разрастват в устата.. Докторите изключват да е рак тъй като било двустранно на последния преглед лекарката и доцента (лицево челюстен хирург) се чуха тя му обясни, че алергичните тестове са отрицателни, а той каза че това е от зъбите... Та незнаем какво да правим това са зъби и струват доста пари ако ги махне трябва да сложи двойно по скъпи а ако не е от тях ще е голяма загуба на пари и време таа как е възможно на теста да дава отрицателни резултати а да е от зъбите .. Ще приложа една снимка от преди 2 месеца макар че раните вече се разрастната и са по големи.. Някой ако има на идея какво е това ще се радвам да сподели.Поздрави.

д-р Цончев

Re: Рани в устата

Мнение от д-р Цончев » 15 фев 2016 19:32

Поставете снимка да видим...

hristov1

Мнение от hristov1 » 02 мар 2016 18:36

Здравейте сменихме лекаря който веднага нарпави операция оказа се че майка ми има киста над предните зъби свалиха и моста и изрязаха кистата заедно почти всички рани в устата след това пуснахме тъкънта за хистологични изследвания и сега взех резултатите та някой може ли да ми каже нещо повече за диагнозата защото утре е 3ти март и е почивен ден а незнам какво ни чака и много се притеснявам а и кръвните изследвания показват че всичко е ок но....

Материалът е взет от гингива и меко небце чрез изрязване и кюретаж.
Клинични данни: Туморна формация с диам. 3см разположена в/у алвеоларния гребен и дясна половина на мекото небце с няколко разязвени участъци с размери 1-2мм не кървяща, с мека консистенция. Изряза се и костта на небцето за вторичен заздравителен процес е около 8кв.см.
Клинична диагноза : Тумор на меко небце и гингива. Лекар: .....

hristov1

Мнение от hristov1 » 02 мар 2016 18:46

Резултат от хистологичното изследване:
Микроскопски: Сиво белезникаво, плътно късче с продълговата форма и размери 2,5см на 7-8мм.
Кюретажен материал съставен от около 15 киви кафеникави късчета с размери от 10 до 5-6мм.
Направени серийни срези.
Хистологична находка:
Целият изследван материал представлява туморна тъкан с гнезден строеж.
Туморните гнезда са изградени от спинозни епитателни клетки с рогови перли в централните им части. Туморните клетки са с умерен ядрен полиморфизъм. В стромата масивна предимно лимфоцитна инфилтрация. Единични гигантски многоядрени клетки тип "чужно тяло". Само в две от блокчетата се открива малко запазена лигавица тапицирана от многослоен плосък невроговорящ епител с реактивни промени и лимфоцитни инфилтрати в субмукозата.
Резекционни линии не могат да се преценят, тъй като почти целия, отчасти кюретажен, материал е туморна тъкан.
Диагноза/Заключение:
ВИСОКО ДИФЕРЕНЦИРАН ПЛОСКОКЛЕТЪЧЕН ВРОГОВЯВАЩ КАРЦИНОМ НА ГИНГИВА И МЕКО НЕБЦЕ.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 04 мар 2016 15:16

Находката е туморен процес, карцином. Следва по-натам да се види дали има метастази и да се прецени какво лечение да се предприеме.

hristov1

Мнение от hristov1 » 05 мар 2016 21:04

Днес бях при доктора с изследванията и той каза че ще трябва да се направи операция и да се отстрани горната челюст до очите ужас.. та ние сме от Варна и ще трябва да ходим до СОфия но се чудя къде да отидем за тази сложна операция..Има два варианта или при професор Угринов или в Токуда при някой друг а и може ли да ми кажете как стоят нещата с здравната каса.,Поздрави.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 06 мар 2016 22:07

При такава диагноза вероятно касата ще поеме разходите...
Според мен мястото е лицево-челюстната хирургия.
Трябва да се отстранява до здраво, инак прогнозата е лоша, а тя като цяло не е добра, съжалявам че трябва така да ви го кажа..

hristov1

Мнение от hristov1 » 09 мар 2016 19:48

Здравейте докторе ходихме на преглед пак и ни намекнаха че сме закъсняли за операций и ни пращат на лъчелечение което трябва да се проведе или в Токуда (което е платено и струва 1800лв+допълнително медикаментозно лечение) или във Варна в новата онко сграда на Света Марина та случайно да имате някъкви наблюдения къде апаратурата е по модерна и тн. Парите не са чак такъв проблем но все пак сме от Варна и апаратурата ако е една и съща това е един доста голям разход..
Като се има предвид че ако не се повлияе след цикъла който е 35дни в рамките на 2месеца ще последва оперативна намеса и вече става страшно.. Благодаря ви за вниманието.Поздрави и жив и здрав докторе.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 11 мар 2016 10:09

Стойте във Варна, там е достатъчно добро оборудването

hristov1

Мнение от hristov1 » 18 мар 2016 00:49

Здравейте дойдохме в София на лечение но се отказахме от стандартното лечение с лъчетерапия а отидохме при един лечител Дядо Владо който направи програма с редуване на чайове и сокове която е 42дни та въпроса ми е следния как мога да проследим заболяването тъй като с за това заболяване няма туморни маркери.. Скенер ли се прави ако може да ми дадете малко информация.Поздрави.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 19 мар 2016 21:13

Скенер върши работа, но защо се отказахте от лъчелечението?

PhilipMiladinov

Парченце от зъб в горната челюст малко над зъба

Мнение от PhilipMiladinov » 20 юли 2016 17:49

Зравеѝте д-р Цончева,

Имам един въпрос към Вас, коѝто ако трябва да бъда честен много ме притеснява.
През 1998 година се наложи да ми лекуват горният зъб в дясно преди мъдреца.
Направиха го махнаха нерви, пломбирахаго и каквото трябваше. Мина добре и така.
Преди седмица (11-07-2016) тази пломба малко се отчупи и отидох и я оправих, но преди това ми направиха снимка. На снимката ясно се вижда, че има парченце от зъба, коѝто преди 18 години са направили. Парченцето кост се намира над зъба и малко в дясно на горната челюст.
Парченцето не е голямо, вижда се голямо защото снимката е увеличена. Това парче можели де се инфектира след 18 години или да стигне чак до мозъка. Опасно ли е това? Да ви кажа само, да чукна на дърво както се казва, нямам болки или каквото и да било Слава на Бога. Все пак се притеснявам.
Благодаря Ви за отговора Доктор Цончева

Поздрави,

Филип

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 22 юли 2016 20:33

сПОРЕД МЕН НЯМА ОПАСНОСТ АКО НЯМА ОФОРМЕН АБСЦЕС. кАКТО СИ Е СЕДЯЛО ТОЛКОВА ГОДИНИ ТАКА И ЩЕ ПРОДЪЛЖАВА ДА СИ СЕДИ ТАМ.

Отговори

Върни се в “Дентално здраве”