ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Ще отпадне ли нуждата от инжекционно лечение
В повечето случаи чупливите нокти са напълно решим проблем.
Успокоява стомашно-чревния тракт и улеснява откашлянето.

Спонтанно кървене на венци

Модератори: админ, консултанти

isdimitrov

Спонтанно кървене на венци

Мнение от isdimitrov » 07 фев 2016 12:16

Здравейте!
От около 5-6 месеца имам кървене на венците и то не само при миене. Забелязвам, че предимно когато ми стане по-сухо в устата имам неприятен вкус на кръв. Почти всяка вечер, когато се пробудя плюя кръв и от доста време съм много притеснен.
През този период съм си правил 2 ПКК, на които нямам отклонение никъде. 2-рата е от преди месец и там единствено WBC ми беше на горна граница(10). Всичко друго си беше с идеални стойности.
Правил съм си рентген, който откри една киста над един от зъбите ми, но ми казаха, че е почти невъзможно от нея да идва проблема и все още не съм я отстранил.
Правиха ми гастроскопия, която също не откри нередност, освен хроничен гастрит.
Бях на парадонтолог преди около 20 дена и ми казаха, че е възможно да е гингивит, и почнахме лечение( паста, вода за уста, конец всяка вечер, + витамини за стягане на венците) .
Мога да кажа, че има леко подобрение, не всяка вечер плюя кръв от устата, но все още съм доста притеснен.
Какво друго изследване мога да си направя и има ли от какво да се опасявам?
Докторът при когото бях (УНГ) ми каза, че понякога става въпрос и за злокачествено образувание и затова бързах да направим тези всичките изследвания.
Какво още мога да предприема?
От както имам тези проблеми имам и нарушения в съня. Общо взето живея в притеснения.
Обръщам се към Вас, понеже личната ми лекарка ми казва да продължавам лечението си за венците още 5-6 месеца(?) и до там, но ако проблема е по-сериозен трябва да се открие възможно най-бързо,а към момента не знам към какъв специалист да се обърна и какво изследване мога да си направя.
Благодаря Ви и Бог да е с Вас!

д-р Цончев

Re: Спонтанно кървене на венци

Мнение от д-р Цончев » 10 фев 2016 19:47

Според мен няма повод за чак такова притеснение. Вероятно е от венците. Продължете лечението, което ви е препоръчано още известно време.

isdimitrov

Мнение от isdimitrov » 12 фев 2016 18:34

Благодаря Ви, д-р Цончев!
За момента имам подобрение, кървят ми все по-рядко венците(предимно като ги мия).
Забелязвам, че по време на миенето на местата, от които кървят усещам болка, тоест нещо като малка раничка. Кървят ми предимно от горните 2 края на венците(последните зъби).
Имам си нормален апетит, тренирам си редовно. Последните няколко дена съм по-хремав, но предполагам това се дължи на грипното време. Не се чувствам отпаднал. Нямам температура.
Чувствам се нормално.
Имам няколко нощи, в които се потя на сън, но предполагам, че е от по-топлите дни(все още съм със зимните завивки).
В кои случаи става въпрос за нещо по-сериозно? Тоест, какви други симптоми, на които може да не съм обърнал внимание, може да говорят за нещо по-сериозно?
Има ли нужда да правя каквито и да било допълнителни изследвания?
Благодаря Ви много и Приятна вечер!

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 15 фев 2016 19:31

Така както описвате състоянието си не виждам причина да се мисли за допълнителни мерки. Понякога подобни проблеми се обострят, като не винаги това обостряне може да се свърже с нещо конкретно.

isdimitrov

Мнение от isdimitrov » 19 фев 2016 16:15

Благодаря Ви за отговорите!

Имам още едно питане..
понеже забелязвам, че венците ми кървят предимно(да не кажа само) от мястото където рентгена показа, че имам киста(тя се намира точно над самия зъб).
Възможно ли е да има нещо общо и трябва ли да търся начин за премахването й?

Хубав ден!

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 21 фев 2016 19:43

Не, това е от пародонта, тъканите около зъба, кистата няма отношение

max1

Мнение от max1 » 26 юли 2016 01:50

Как е, спряха ли да ви кървят венците?
На мен ми кървяха точно по същия начин спонтанно, всяка нощ устата ми беше пълна кръв от кръвотечение от венците, които бяха възпалени и болезнени. Това беше през декември 2015 г. Няколко месеца плюех по малко кръв и не обръщах внимание, докато кървенето не стана обилно. Тогава се уплаших, но си взех паста за пародонтоза, и сандрин. Чрез които само за няколко дни кръвотечението напълно спря. По Коледа то спря, и от тогава досега дори при силно триене с четка за зъби няма нито капка кръв. Дори не ходих да чистя зъбен камък.

Отговори

Върни се в “Дентално здраве”