ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Скокът на грипния вирус ще респектира всеки атлет
Успокоява стомашно-чревния тракт и улеснява откашлянето.
Не ползвайте най-високия градус
Плевралният излив може да е причина за задух

Усложнения след пломба

Модератори: админ, консултанти

silence

Усложнения след пломба

Мнение от silence » 31 авг 2015 16:22

Преди 9 месеца при контролен преглед казах на стоматоложката си, че на стара пломба усещам драскане с езика и искам да я заглади. Не знам какво направи тя отне от зъба или заглажда на грешното място, но не само че драскането не изчезна ами започнаха проблеми със зъба. Не можех да дъвча изобщо, изпитвах ужасна болка при контакт на долната и горната челюст. Отново се върнах при стоматоложката и поне 4-5 пъти ми пили зъба, защото болката уж била от неравности по пломбата - да ама не. Болката изобщо не изчезна ами положението се вложи и зъба изтръпна. Тя каза че се налага да го умъртви. Умъртви го без снимка на кореновите канали, което много ме очуди и вместо да спрат болките те продължиха. Попитах възможно ли е да е нещо друго, гнойна торбичка или каквото и да е, защото дори вече умъртвен 2 седмици болките от зъба бяха ужасни - не можех да спя и да се храня нормално. Това беше точно преди Коледа и си останах с отчаянието, че по празниците ще ме боли, но изведнъж болката взе да намалява и почти изчезна. Реших, че всичко е наред. Бях с лекарство и след празниците отидох да ми го пломбира и в този момент дори изпили част от горния ми зъб - за да нямало контакт и да не ме боляло. Какво последва? След тази пломба започнах да си стискам зъбите всяка вечер когато заспя и на сутринта се събуждам с болки в челюстите. Малко пред въпросиня зъб усещам две издутини с езика, които реално не са видими, но пък точно на тях е изтръпнал венеца, а на горната челюст при докосване с езика зъбите сякаш леко изпукват. Не знам какво да правя.

Lidi

Re: Усложнения след пломба

Мнение от Lidi » 11 сеп 2015 08:05

Снимка на въпросния зъб и смяна на стоматолога. Обезателно!
Може да има гранулом и да не е излекуван добре и запълнен добре зъба.

Отговори

Върни се в “Дентално здраве”