ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Ето кои са подходящите грижи за кожата.
Откри френски научен екип
Доколко правилно е да се отрича който и да е от двата вида?
Опасността идва от жената кръводарител.

МЕКИ ЗЪБНИ ПРОТЕЗИ при д-р Смилен Смилов

Модератори: админ, консултанти

cherry1919@abv.bg

МЕКИ ЗЪБНИ ПРОТЕЗИ при д-р Смилен Смилов

Мнение от cherry1919@abv.bg » 21 дек 2011 13:01

Мой приятел ме информира, за нова технология и материали в правенето на протези. До сега съм знаел, че протезите т.н “ченета” се правят от твърд материал, които могат да счупят и др., имат своите неудобства, понякога нараняват венеца тъй като са твърди и др. Той ми каза, че вече се правят и в България меки, еластични протези от специален силикон.
Моят приятел си е направил частични протези от този мек материал и е много доволен. Поинтересувах се и разбрах, че ги е правил в Дентален център “София краун” в София, от д-р Смилен Смилов. Обадих се в този дентален център и разговарях лично с д-р Смилов. Той ми обясни, че работят само с оригиналния материал и системата на американската фирма “Валпласт”, тъй като имало и “ментета”, които лесно се повреждали.
Оригиналният материал Валпласт позволява да се извършват ремонти на меката протеза, ако се наложи. Интересното при тези протези е, че можело да се добавят нови зъби, ако се наложи, докато при класическите, трябва да се правят изцяло нови протези. Доколкото разбрах, от този материал в този Дентален център, д-р Смилов може да изработва не само частични, но и цели протези. Особеното и доброто при този материал е, че освен че е мек, но е и антиалергичен.

hazinka

Re: МЕКИ ЗЪБНИ ПРОТЕЗИ при д-р Смилен Смилов

Мнение от hazinka » 21 дек 2011 21:28

Тези протези могат ли да заместят зъби вместо да се слагат импланти?Страх ме е от импланти,а и имам заболяване.

cherry1919@abv.bg

Мнение от cherry1919@abv.bg » 22 дек 2011 10:25

Не съм специалист и не мога да отговоря, дали във Ваши случай, след като имате и някакви заболявания, могат да се изработят такива меки протези. Предполагам, че трябва да се свържете с д-р Смилен Смилов по телефона, който да вземете от сайта им и да разговаряте с него по Вашия случай. Освен това видях във форума, че те предлагат и друг резервен вариант, за да не се правят импланти, някакви частични протези със специални стъклени опори. Вижте и допълнителна информация за тези протези със стъклените опори в сайта им "София краун". Може би ще е добре да отидете на преглед при тях и да се прецени конкретно за Вашия случай, иначе така по форумите е рисковано.

drsmilov

Мнение от drsmilov » 05 яну 2012 12:23

Здравейте hazinka! Да, този вид протези могат да заместят липсващите Ви зъби. Наричаме ги меки протези, защото материалът от който се изработват е на силиконова основа. Няма никаква хирургична намеса.
Препоръчвам Ви да ни посетите за преглед и консултация (напълно безплатно), за да можем да отговорим най-точно на всички Ваши въпроси.
Бъдете здрава!

Дарита

Мнение от Дарита » 05 яну 2012 13:05

Здравейте! Тези меки зъбни протези, за които става въпрос подвижни ли са? В смисъл като другите протези, само че са по-фини? Иначе като няма налични зъби как ще се закрепят неподвижно за челюстта? Или се залепват с нещо като Корега? Според мен имплантите са най-доброто решение за липсващи зъби, както вероятно и за пълна липса на зъби, с няколко импланта ,ще се фиксира неподвижно протезната конструкция. Но проблемът е високата им цена, за нашия стандарт. 1000-1500 лева за един качествен имплант си е доста скъпо.
Д-р Смилов, каква е ориентировъчната цена на една такава силиконова протеза? На майка ми й предстои направата на такава и затова се интересувам. Аз не искам да си слага неподвижна протеза,че колкото хора съм виждала с протези не са добре направени,променят говора им, хлопат при дъвчене.. а за протеза закрепена неподвижно върху няколко импланти крайната цената става много висока. И доколкото четох не при всички хора могат да се поставят импланти,трябва да има достатъчно кост, изобщо има противопоказания доста.

cherry1919@abv.bg

Мнение от cherry1919@abv.bg » 05 яну 2012 18:39

Не искам да се правя на зъболекар, но доктора ти отговори - предлага безплатен преглед, да види майка ти и да прецени какви протези да ти предложи. Иначе има една приказка - диагноза по телефона!Кликни в интернет на името на доктора или на денталния център и ще видиш телефона.

drsmilov

Мнение от drsmilov » 06 яну 2012 14:03

Здравейте Дарита! Радвам се, че има интерес и дискусия относно този вид протези, но искам да направя няколко уточнения. Първо, протезните конструкции най-условно се разделят на два вида - снемаеми и неснемаеми. Към първите спадат и т.нар. ченета, които се изработват от различни материали и по различни методи, те могат да възстановят от един липсващ зъб до всички зъби. Когато няма нито един наличен зъб в устата се правят т.нар. тотални снемамеми протези. Съгласен съм, че при комбинация с импланти снемаемите протези са значително по-стабилни, но това се определя строго индивидуално след обстоен преглед и в повечето случаи не е задължително подобно комбиниране. Протезите за горна челюст се задържат най-вече благодарение на вакуум създаващ се мужду тях и небцето, а при тези за долна челюст се разчита на достатъчно "висока" налична кост. Ако условно наречем частичните снемаеми протези "класически", при които има метални куки и пластмасата е обикновена и твърда, то при протезите изработени с материали и метод на Валпласт, САЩ няма такива, което ги прави изключително естетични и удобни за носене. За това, препоръчвам да се направи преглед и консултация, за да се намери най-удачното и финансово изгодно решение на проблема.
Поздрави,
Д-р Смилов

milenasf

Мнение от milenasf » 09 юли 2012 17:42

Privet ot men!Iskam da popitam tyi kato na men mi preporuchaxa da izvadq ostanalite si zybi v slushaq koreni i da si postavq silikonovi protezi kakva e cenata?Imam preedvid cqlostni protezi,ne chastichni?
Iskrenno Vi blagodarq predvaritelno!!!

kotka99

Мнение от kotka99 » 11 юли 2012 21:27

Много полезна тема,досега не знаех за съществуването на такива протези.Имам два големи моста горен и долен.Със предишният горен мост имах голям проблем.Държащият го краен зъб направи абцес,наложи се да го извадя и по късно сложих нов по къс мост/метало-керамика/.Ако се наложи отново да сменям моста вече ще знам че има и по съвременни и удобни варианта.

crajina

Мнение от crajina » 09 авг 2012 02:40

kajete molq gsm ili dr vrazka s doktor SMilen

megi67

Мнение от megi67 » 13 авг 2012 19:33

Телефон, който имам на д-р Смилов е 0899874944. Моите протези ги направих при доктора преди около година и съм доволна.

гиптон

Мнение от гиптон » 25 авг 2012 17:39

Здравейте, флекситните протези не са меки а еластични и практически са нечупливи с по добри показатеки са от протезите валпласт . Подходящи са само за частично протезиране . Изработвам тези протези и ако имате вапроси питаите.

LILI6

Мнение от LILI6 » 20 дек 2012 12:23

Аз също си направих меки протези протези при този същия доктор Смилов по американската технология и съм дволна защото наистина са меки както казват и не ми убиват

Поли007

Мнение от Поли007 » 17 мар 2013 20:40

Здравейте! Прочетох коментарите ви с интерес, защото сега съм с временни протези от два дена.Те са много груби, твърди и не мога да се храня. Венците ми са разранени. Имам само един зъб на долната челюст. Бих искал да разбера каква е цената на тези протизи, за да мога след като направя консултацията с доктора да имам готовност да ги платя.

готин

Мнение от готин » 27 апр 2013 07:41

ей това за цената сега е най-важното.

Отговори

Върни се в “Дентално здраве”