ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Развива всички мускули на тялото
Бременността през лятото може да бъде дори приятна.
Макар и косвено, бащата е важен фактор в процеса на кърмене

Обложен език

Модератори: админ, консултанти

Rahem19148

Re: Обложен език

Мнение от Rahem19148 » 15 юни 2018 00:22

Ами и гъбичките съм ги имал в предвид. Опитвал съм гаргара със сода бикарбонат. Опитвал съм и с кокосово масло, куркума, сол и вода и още какви ли не неща, които съм чел в интернет. Къде точно трябва да си пусна едно изследване за гъби? Ще го направя, и ако реално се окаже, че е гъба, ще пробвам пак със содата, но не ми се вярва, тъй като не мисля, че има някакво основание да са гъбички, освен ако само по себе си сладкото не допринася, защото, признавам, хапвам си малко повече :lol:

aleks5555

Мнение от aleks5555 » 17 юни 2018 12:11

Гъбичките са много упорита гад 😢. Ако имаш, само със сода няма да стане. Секрет за изследване се взема от лекар УНГ. А това което четеш в интернет не винаги е правилно, и не винаги е истина. В много случаи можеш да си навредиш, вместо да си помогнеш. Винаги преди са направиш нещо видяно там потърси първо ,,страничните ефекти,, Например мазане (на езика) с куркума, канела или др.прахообразни може да доведе до силно задавяне, или да засили оплакванията ти, например.
А сладкото - да ! То вреди на всичко, както знаем всички 😂, а гъбичките много обичат захарите и се размножават най-успешно в такава среда. След като хапнеш сладичко си нажебуркай устата със сода (разтвор), така устната флора ще се неутразилира малко или много ☺ !

д-р Р. Иванова

Мнение от д-р Р. Иванова » 20 юни 2018 18:00

Можете да си пуснете микробиологично изследване във всяка лаборатория, където има и микробиология. Препоръчвам Ви пробата да бъде взета сутринта, преди закуска и прием на течности. Можете само да нажабурите устата с вода, но миенето на зъби задължително да бъде след взет секрет. Занасянето на пробата да бъде възможно по-скоро след вемането, а ако очаквате да се забавите може да я съхраните в хладилник за няколко часа.

Rahem19148

Мнение от Rahem19148 » 21 юни 2018 13:29

Бихте ли ми разяснили как точно става целият процес(какво да кажа в лабораторията, по някакъв определен начин ли трябва да взема секрет) и като цяло по-основните работи? Ще ми искат ли пълнолетие, защото трябва да го направя сам, понеже съм в малко по-особени отношения с нашите?
Разбирам, че въпросите може да са малко странни, но просто нямам много голям избор до кого да се допитам..

д-р Р. Иванова

Мнение от д-р Р. Иванова » 21 юни 2018 17:46

Правите натривка с памучен тампон по повърхността на езика. Среда с тампон може да си закупите от аптеките - те са стандартни за гърлен секрет. След като сте взели пробата отивате в лабораторията и я оставяте за микробиологично изследване. Там ще Ви поискат ЕГН, но няма проблем да бъдете и без родител.

Rahem19148

Мнение от Rahem19148 » 22 юни 2018 00:47

Да видим правилно ли съм разбрал. Преди миене натривам езика си с памучен тампон, който след това поставям в тампон със среда и го предавам.
Дори и да не е гъба, а някакво стомашно разстройство или нещо подобно, ще получа ли лечение за съответния проблем?

aleks5555

Мнение от aleks5555 » 23 юни 2018 23:00

Аз лично такъв тампон не съм купувала (до сега винаги УНГ са ми взимали натривка в кабинета), но това което разбирам от обяснението е, че се купува готов от аптеката. Най-вероятно представлява нещо като клечка с памук накрая. Прави се натривка и се пребира обратно в опаковката. И се носи в лабораторията. Не съм лекар, но доколкото знам това изследване неможе да покаже дали има проблем със стомаха. А лечение от лабораторията няма как да получиш. Нужно е с резултатите да се отиде на специалист.

д-р Р. Иванова

Мнение от д-р Р. Иванова » 24 юни 2018 00:20

Микробиологията има единствено отношение към наличието и съответно липсата на патогенни микроорганизми. Иначе ако Ви изолират някакъв причинител ще Ви направят и антибиограма, за да се види кой антибиотик е най-удачен-този, към който микроорганизмът е най-чувствителен

Rahem19148

Мнение от Rahem19148 » 12 юли 2018 18:05

Ами, ето ги резултатите...

Изображение

Доколкото разбирам - абсолютно отрицателни резултати, поправете ме ако греша.
Никога не съм се надявал за положителни резултати на изследвания, а точно, когато ми трябват, няма да ги има. Ето защо не се е получавало с десетките гаргари, които съм опитвал. Ако реално беше гъба, само го показвам на личния лекар, предписва ми нужните лечения и готово. Дори и да не беше станало от първия път, важното е, че ще знам какво причинява налепа и щях да се консултирам с него докато не намерим точното лечение, а сега нищо. Започвам всичко отначало.

Благодаря много за отделеното време. Ако не сте изчерпали съветите си, заповядайте, но за тези три месеца не ми се вярва да има нещо друго.

aleks5555

Мнение от aleks5555 » 12 юли 2018 21:57

Радвай се, това са добри новини 😀 ! Значи в устната кухина всичко е наред.
По колко пъти на ден почистваш езика си и как?

Rahem19148

Мнение от Rahem19148 » 13 юли 2018 00:28

Ами обикновено по 4/5 пъти на ден, всичко зависи от това по колко пъти излизам от нас и колко пъти трябва да контактувам с хора. Абе мъка си е :lol: . Имало е дни, в които го чистя и по 6/7 пъти, но най-често става по следния начин: сутрин, преди и след тренировка, преди да изляза с приятели и вечер преди лягане.

А иначе от 2 години го почиствам по един и същ начин. След като изчеткам зъбите, отмивам четката, слагам обилно паста за зъби и търкам езика. Търкам го около 3 минути сравнително дълбоко, горе-долу от там, където почва самото жълто-бяло облагане. Първо го търкам хаотично, докато се размаже пастата, а след това отвътре навън, уж с идеята да го премахна.

veselin ivanov

Мнение от veselin ivanov » 13 юли 2018 02:05

ОБЛОЖЕН ЕЗИК!?....ЩО Е ТО?.....ЕЗИКЪТ Е ОГЛЕДАЛОТО НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРВО! :?:

aleks5555

Мнение от aleks5555 » 13 юли 2018 21:03

Почистването на езика, според моя опит т.к. и аз опитах какво ли не 😢, най-ефективно е така : сутрин преди да се измият зъбите ! най-напред се започва с езика. С пласмласова малка (за предпочитане с по-остра форма)лъжичка. Може и със специалните, който се продават (но да е от тези по-меките,те са и по-гъвкави) макар,че с тях можеш по-лесно да нараниш папилите, които са навътре. Без паста за зъби 😀. След няколко "остъргвания" се прави жебуркане с вода или вода за уста (разредена с вода). След първия или втория път от жебуркането би трябвало лъжичката да започне да издърпва нещо като слуз. Хубаво от двете страни, а с върха на лъжичката възможно по-навътре по средата на езика. Всичко това много нежно и внимателно, без никакъв натиск т.к. е възможно разкървяване или болки по-късно. Ако почувстваш болка или напрягане на вратните мускули (от самото изплезване)веднага спри. По-добре по-късно пак., но при болка спри.(След около 10-15 мин.трябва езика да изглежда точно като почистван😀.)После зъбите, ако използваш конци за зъби това е още по-добре😀. И накрая гаргара и жебуркане с вода за уста. Много честото почистване също не е много хубаво. Зъболекарите казват максимум до три пъти на ден.
А за това,че езикът е огледало на дебелото черво - така е, но не само на него😊 !

Rahem19148

Мнение от Rahem19148 » 15 юли 2018 03:19

Опитвал съм и това, но с метална лъжица. Правех го в продължение на около седмица. Не мисля, че ще стане по механичен път, по-скоро да пробвам още някое хапче или да отида до някой друг гастро, но аз като се замисля май ги изчерпах гастроентеролозите, които приемат непълнолетни в София. :lol:
Гледам Мезим форте, казват че помагало срещу обложен език и се чудя дали пък да не опитам и с него. Храня се добре, пия много вода, гледам да ограничавам боклуците, липсва ми само последното парче от пъзела, което може да е това, въпреки че за много неща съм мислил така...

Отговори

Върни се в “Дентално здраве”