ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Стандартното лечение на киселини може да увреди черния дроб
Аспермия - причини, симптоми и лечение
Отключва осезаеми промени в детския мозък

Болка в умъртвен зъб

Модератори: админ, консултанти

danaya_konrad

Болка в умъртвен зъб

Мнение от danaya_konrad » 27 ное 2017 15:09

Здравейте,
Въпроса ми е към някой от зъболекарите в този форум:Виждате ли нещо нередно на тази снимка?
Зъба е правен преди близо 9месеца.Започна да ме наболява от скоро,като се има предвид ,че имам и венечен джоб на този зъб.Та въпроса ми е -гранулом или възпаление на венечния джоб?

http://prikachi.com/images.php?images/957/9231957P.jpg

д-р Ал. Игнатова

Re: Болка в умъртвен зъб

Мнение от д-р Ал. Игнатова » 29 ное 2017 18:01

Здравейте!
Не съм дентален лекар, но от опит казвам, че макар и умъртвен, зъб може да заболи отново - ако не е наистина свършена работата както трябва или възпалението не е напълно изчистено - това не означава, че зъболекарят не е изряден, просто на момента не винаги всичко може да се види.Това може да се случи и години след като е пломбиран. Най-добре потърсете лекуващия Ви лекар с тази снимка и уточнете проблема, дори и болката да не е сериозна.
Успех!

puls100

Re: Болка в умъртвен зъб

Мнение от puls100 » 03 дек 2017 14:39

И аз не съм специалист, но знам за тоя твоят зъб още от предишната тема, когато не беше запълнен единят канал. Сега изглеждат каналите перфектно обработени. Гранулом, не виждам, поне сравнявам с мои снимки, когато съм имал грануломи, не един :) От джобчето е много вероятно за болка. Но при силно изсмукване би трябвало да се облекчава.
Според мен трябва да опиташ да направиш снимка под различен ъгъл, вижда ми се нещо нередно на единят корен, което ми напомня точно за един мой случай - доста комплициран. Същата работа, както при теб - с няколко пълнения/лекувания на каналите и пак джобче, дългогодишно :)
Все си ме болеше от време на време (с години), те си пълнеха каналите, аз си изсмуквах джоба, и така доста години :lol: Но в един момент положението стана нетърпимо и отидох да го извадят, въпреки, че преди това други стоматолози - "нищо му няма", "не е за вадене". Та и този път хирурга каза, че не е толкова задължително ваденето. Обаче аз настоях да го извадим. И така при ваденето се оказа, че има много тънка разцепеност на единят корен, много тънка, която не се вижда на снимката, но в действителност горната част на корена е висяла почти напълно разделена от долната. Понеже е мъртъв зъба, болка не е имало зверска, но е разширявало джоба и се е инфектирало явно от време на време. Аз съм си смукал, стоматолозите са си пълнели :) И така мъки няколко години. А в действителност корена е бил счупен. Хирурга каза, че е доста рядко това и дори се зарадва, че го е извадил :)
Така че ако болките продължават (и не са неврологични) може да опитате да направите снимка под друг ъгъл и възможно по ясна.

Поздрави и успех!

Отговори

Върни се в “Дентално здраве”