ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Токов удар може да наруши дишането и сърдечната дейност
Теломерите определят темпа на стареене
Дефицитът на магнезий често води до безсъние

Моментно високо кръвно в пубертета

На въпроси за кардиологичното здраве на децата ще отговарят специалисти от Националната кардиологична болница

Модератори: админ, консултанти

hrishar

Моментно високо кръвно в пубертета

Мнение от hrishar » 24 яну 2017 22:19

Здравейте,
Моят син е на 14 години и от няколко месеца има проблеми с кръвното налягане. В повечето случаи то е ниско - 100/65 до 110/70. Преди 6 месеца, късно вечерта каза,че му се вие свят, студено му е и започна да трепери. Премерих му кръвното, като ктойностите бяха 145/95. Тръгнахме веднага към спешния център, но докато стигнахме до там кръвното се беше нормализирало. Досега прави няколко такива пристъпи, като последният беше и с повръщане. Кръвното се вдига за около30 минути-винаги вечер, след което се нормализира. Правихме две ехокардиографии, католекарят беше категоричен, че нямасериозен проблем. Съвсем малък пролабс намитрална клапа и несъществен десен бедрен блок. Ехография и хормони на щитовидна жлеза - нормални, кръв и урина без отклонения. Последният пристъп го направи предишната нощ. Събуди се и каза, чему е лошо. Веднага измерих кръвното 160/100, като се нормализира за по малко от 10 минути. Забравих да спомена, че при тези случаи има ускорен пулс- 100-110, болки в корема и позиви за ходене до тоалетна и казва, че го стяга гърлото. Вече не знам към какъв лекар да се обърна. Моля за съвет.

д-р Георгиев

Re: Моментно високо кръвно в пубертета

Мнение от д-р Георгиев » 27 яну 2017 08:41

Здравейте! Освен с детски кардиолог, може да се консултирате и с детски ендокринолог.

Jiksa123@mail.bg

Мнение от Jiksa123@mail.bg » 03 юни 2017 11:12

На 22 съм вдигнах високо кръвно изписаха ми небилет по половин от както го пия осештам залитване като съм прав

Jiksa123@mail.bg

Мнение от Jiksa123@mail.bg » 03 юни 2017 11:14

И имам страх ит мерене на кръвно като го меря първият път в 150 ма 90 и пулса околко 100 със сяко следващто мерене пада пулса и кръвното

Отговори

Върни се в “Кардиологичните проблеми при деца”