ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Дори в малки количества провокират стомашен дискомфорт
Схващането, че застрашават само жените е много грешно
Промените в изхожданията при бебето могат да насочат към серио...

трикуспидална регургитация на плода в 13 г.с.

На въпроси за кардиологичното здраве на децата ще отговарят специалисти от Националната кардиологична болница

Модератори: админ, консултанти

слънце

трикуспидална регургитация на плода в 13 г.с.

Мнение от слънце » 12 яну 2016 17:35

Здравейте,
бременна съм в 13 г.с и вчера след ехографски преглед на плода, преди днешния биохимичен скрининг, ми казаха че има трикуспидална регургитация, която е 15 %. Лекаря каза, че се надява до 20 г.с. вече да не се наблюдава. Бих искала вашето мнение като специалисти кардиолози, можели наистина с развитието на плода този проблем да се преодолее? Необходимо ли е да се направи нещо и на какво би могло да се дължи-на някакво прекарано заболяване от моя страна или нещо друго.А ако не се опраи от самосебе си какво да очакваме след раждането на детето?
Ще ви бъда много благодарна за отговора.
С уважение,
Бинева

д-р Цончев

Re: трикуспидална регургитация на плода в 13 г.с.

Мнение от д-р Цончев » 15 яну 2016 22:11

Не съм специалист по въпроса, но вероятно това ще се коригира с израстването на плода. Трудно е да се търси някаква причина за този феномен.

д-р Станева

Мнение от д-р Станева » 29 яну 2016 08:37

Здравейте!
Не знам при кого сте се преглеждали - предполагам правена Ви е фетална морфология от специалист акушер-гинеколог. В 20 гестационна седмица от бременността се прави специално изследване само на сърцето. Препоръчвам Ви да откриете детски кардиолог, който извършва ехокардиографията. Има такива - не са много, но все пак това им е тясната област. Ще Ви дадат отговори на въпросите. Никога не е излишно второ мнение.

max1

Мнение от max1 » 25 мар 2016 00:01

Когато бях на военна комисия на 18 г. ми установиха трикуспидална регургитация 3-та степен, без хемодинамична значимост и ме освободиха от казармата.
Когато станах на 37 г. вече в Германия отново минах през ехограф на сърцето и този път не откриха нищо, казаха - напълно здраво сърце! Нито пролапс, нито трикуспидална регургитация, а имах и двете 20 години по-рано. :P

Отговори

Върни се в “Кардиологичните проблеми при деца”