ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Какво трябва да знаем, когато тренираме на открито?
Как да разберем правилно желанията на домашния ни любимец?
След инсулт, при множествена склероза...

трикуспидална регургитация на плода в 13 г.с.

На въпроси за кардиологичното здраве на децата ще отговарят специалисти от Националната кардиологична болница

Модератори: админ, консултанти

слънце

трикуспидална регургитация на плода в 13 г.с.

Мнение от слънце » 12 яну 2016 17:35

Здравейте,
бременна съм в 13 г.с и вчера след ехографски преглед на плода, преди днешния биохимичен скрининг, ми казаха че има трикуспидална регургитация, която е 15 %. Лекаря каза, че се надява до 20 г.с. вече да не се наблюдава. Бих искала вашето мнение като специалисти кардиолози, можели наистина с развитието на плода този проблем да се преодолее? Необходимо ли е да се направи нещо и на какво би могло да се дължи-на някакво прекарано заболяване от моя страна или нещо друго.А ако не се опраи от самосебе си какво да очакваме след раждането на детето?
Ще ви бъда много благодарна за отговора.
С уважение,
Бинева

д-р Цончев

Re: трикуспидална регургитация на плода в 13 г.с.

Мнение от д-р Цончев » 15 яну 2016 22:11

Не съм специалист по въпроса, но вероятно това ще се коригира с израстването на плода. Трудно е да се търси някаква причина за този феномен.

д-р Станева

Мнение от д-р Станева » 29 яну 2016 08:37

Здравейте!
Не знам при кого сте се преглеждали - предполагам правена Ви е фетална морфология от специалист акушер-гинеколог. В 20 гестационна седмица от бременността се прави специално изследване само на сърцето. Препоръчвам Ви да откриете детски кардиолог, който извършва ехокардиографията. Има такива - не са много, но все пак това им е тясната област. Ще Ви дадат отговори на въпросите. Никога не е излишно второ мнение.

max1

Мнение от max1 » 25 мар 2016 00:01

Когато бях на военна комисия на 18 г. ми установиха трикуспидална регургитация 3-та степен, без хемодинамична значимост и ме освободиха от казармата.
Когато станах на 37 г. вече в Германия отново минах през ехограф на сърцето и този път не откриха нищо, казаха - напълно здраво сърце! Нито пролапс, нито трикуспидална регургитация, а имах и двете 20 години по-рано. :P

Отговори

Върни се в “Кардиологичните проблеми при деца”