ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Ето кои са подходящите грижи за кожата.
Откри френски научен екип
Доколко правилно е да се отрича който и да е от двата вида?
Опасността идва от жената кръводарител.

Беталок ЗОК и кърмене

На въпроси за кардиологичното здраве на децата ще отговарят специалисти от Националната кардиологична болница

Модератори: админ, консултанти

irri

Беталок ЗОК и кърмене

Мнение от irri » 19 апр 2013 18:16

Бременна съм в 31 г.с. Заради проблеми с кръвното пия 3х1 Допегит, но тъй като на няколко пъти имах стойности 130/80, АГ-то ми настоя да посетя кардиолог. Имам и учестен пулс около 100 удара в минута. Бях на преглед в Св. Екатерина и там ми бе предписан Беталок ЗОК 50 мг. по 1/2 на ден. В листовката пише, че лекарството не трябва да се приема по време на бременност и кърмене, а кардиоложката ми каза да го пия и 3-4 месеца след раждане живот и здраве. На доста места чета, че бетаблокерите са опасни за плода и после за кърмачето. Какво е Вашето мнение? Искам живот и здраве да кърмя детето си. Ще му навреди ли лекарството? И въобще мога ли да пия въпросния Беталок по време на бременност? Благодаря предварително!

irri

Re: Беталок ЗОК и кърмене

Мнение от irri » 20 апр 2013 14:26

Пропуснах да спомена, че в Св. Екатерина ми направиха и ехографски преглед на сърцето, където се установи диспластична митрална клапа, но ме успокоиха, че било козметичен дефект.

Отговори

Върни се в “Кардиологичните проблеми при деца”