ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Биотинът е част от витамините от група В (В7)
О, да, има разлика, убедете се сами
Пийте чай от джинджифил
Чупенето на ноктите през зимата има решение

Сърдечен шум

На въпроси за кардиологичното здраве на децата ще отговарят специалисти от Националната кардиологична болница

Модератори: админ, консултанти

neli_orakova

Сърдечен шум

Мнение от neli_orakova » 15 апр 2013 13:58

Здравейте!Имам син на 1г.4м. изключително здраво и енергично дете.Преди една седмица при случаен преглед една дежурна лекарка ни съобщи,че чува шум на сърчицето му.Бяхме шокирани,тъй като не очаквахме.При преглед от педиатъра ни каза,че не се чува шум.На своя глава реших и го заведох при детски кардиолог в града,който след предглед установи,че наистина се чува,но е така наречения функционален шум,който се обяснява с растежа на децата.Поиска да го водим на всеки три месеца на преглед,за да го проследи.Направи му кардиограма,която показа,че този шум не натоварва сърцето и то е здраво,но не му прави ехография.Детската кардиоложка е написала на ЕКГ-то,че има вроден десен блок,а не ми каза и обясни нищо за него.Много моля ако е възможно да ми обясните представлява ли опасност този шум,има ли го изобщо,защо едни лекари го чуват,а други не.Много съм объркана,въртя се в омъгьосан кръг и не зная на кого да вярвам.Благодаря Ви предварително!

neli_orakova

Re: Сърдечен шум

Мнение от neli_orakova » 23 май 2013 21:09

Здравейте отново.Макар да не получих отговор на неясните си въпроси,ще се радвам този път някой да се включи някой по темата.
След проведена консултация със специалист-детски кардиолог и преглед с ЕХОКГ резултатите са:
АО-16,1 ММ; ЛП-16,1 ММ; ЛП/АО ИНДЕКС-1; ДК-11 ММ; МКП-4,4 ММ; ЗСЛК-4,4 ММ; ЛК-27/17,2ММ; ФС-37%; ФИ-69%
СИТУС СОЛИТУС-НОРМАЛЕН ВЕНОЗЕН ДРЕНАЖ.МНОГО ТЪНКА МЕМБРАНА НА Ф.О.,НО НЯМА ШЪНТ НА ТОВА НИВО.ИНТАКТНА МКП,ИНТАКТНИ МИТР. И АО КЛАПИ.ТРИКУСП.РЕГ.ПРОТОСИСТОЛНА 0+СТ.,С ГРАДИЕНТ ДО 16ММ/HG/ДИНАМИЧНА/НОРМАЛЕН ТОК В БА.НОРМАЛНИ РАЗМЕРИ НА СЪР.КУХИНИ С НОРМАЛНИ СИСТОЛНИ ПАРАМЕТРИ.НЯМА ПАК ИЛИ КОАО.

Само да спомена,че таткото е с "по-тънка клапа".
Благодаря!

Отговори

Върни се в “Кардиологичните проблеми при деца”