ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Риби в депресия помагат за разработване на антидепресанти
Мнението е на експерти по въпросите на грипа
Ето кои са подходящите грижи за кожата.
Може ли един размер да пасне на всички мъже?

Стягане в областта на сърцето

На въпроси за кардиологичното здраве на децата ще отговарят специалисти от Националната кардиологична болница

Модератори: админ, консултанти

Yanis

Стягане в областта на сърцето

Мнение от Yanis » 05 ное 2012 19:48

Здравейте, на 12 съм и имам един проблем значи тази вечер си седя и постепенно започнах да усещам стягане в областта на сърцето, но е съвсем леко. Никога не ми се беше случвало освен когато ходих на планина. Мисля че може да бъде защото вчера ми се наложи да правя кълбо и се свих прекалено много и ме заболя и отпред и отзад мускула, но не съм съвсем сигурен. Мерих си кръвното нормално горно 120-130, долно 80-90 пулс 80-110. Имам наднормено тегло. Има ли повод да се притеснявам тъй като съм много страхлив. Мерси предварително. :roll:

доц. Александра Лачева

Re: Стягане в областта на сърцето

Мнение от доц. Александра Лачева » 23 ное 2012 14:09

Здравей Yanis!
Смятам, че стягането в сърдечната област, което те е притеснило най- вероятно не е от сърдечен произход. Вероянто се отнася за невралгична или мускулна болка. Самият ти я свързваш с евентуална травматична причина. Разбира се ако симптомите продължат е уместно да посетиш личния семеен лекар и по негова преценка - консултация с детски кардиолог. Забрави за страха, защото той може да потенцира тези оплаквания. Що се отнася до наднорменото ти тегло - ето още един повод да посетиш личния лекар, с който ще обсъдите възможности за справяние с този проблем. Моят съвет е - повече на открито, приятни занимания и рационално хранене.
Пожелавам успех и добро настроение!

Отговори

Върни се в “Кардиологичните проблеми при деца”