ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Обикновено се изявява в ранна детска възраст
Всички синеоки хора имат общ роднина и огромно родословие.
Бодрост и позитивизъм – това е тайната на дълголетието

Болка зад гръдната кост при 5год.дете

На въпроси за кардиологичното здраве на децата ще отговарят специалисти от Националната кардиологична болница

Модератори: админ, консултанти

Darss

Болка зад гръдната кост при 5год.дете

Мнение от Darss » 17 окт 2012 23:20

Здравейте!
Синът ми е на 5г и от няколко месеца се оплаква от болка зад гръдната кост. Понякога заедно с това се появява болка в коремчето и главата / т.е му е лошо / В други случаи е само болката в гърдите. Опитах се да разбера от какво и кога точно се появява, но сякаш не намирам закономерност. Личната лекарка го прегледа и каза че за момента не намира нещо притеснително. Изписа ни Еспумизан. Евентуално ако продължи болката - ще ни прати на снимка. Но аз съм обезпокоена - толкова измъчено казва "Мамо боли ме", че ........ Та въпросът ми към вас е - с какъв специалист трябва да се консултирам и евентуално какви изследвания да поискам. Предварително ви благодаря!

moga

Re: Болка зад гръдната кост при 5год.дете

Мнение от moga » 21 окт 2012 12:02

Зад Гръдната кост се намира Тимусната жлеза а тя е 4аст от Имунната система.

доц. Маргарита Цонзарова

Re: Болка зад гръдната кост при 5год.дете

Мнение от доц. Маргарита Цонзарова » 26 окт 2012 13:14

Уважаема госпожо, във връзка с Вашия въпрос за гръдната болка при Вашето дете мога да Ви кажа следното:
Гръдна болка в детската възраст може да се причини от сърдечно заболяване, но това е изключително рядко. Важно е да се изяснят няколко въпроса: дали болката е свързана с натоварване, колко време продължава, дали дишането влияе на болката -подобрява или влошава и др. Различни могат да бъдат причините за гръдна болка като например травма в областта на гърдите, заболяване придружено с мъчителна кашлица, астма и др. Все пак е необходимо да се изключи сърдечна причина за болката. Моят съвет е да вземете от личния лекар направление №3а за консултация с детски кардиолог, да се запишете за консултация в консултативния кабинет на нашата клиника на тел. 9217160, колегата ще прегледа детето Ви вкл. с ехокардиография за изключване на сърдечна причина за гръдната болка при Вашето дете.

Отговори

Върни се в “Кардиологичните проблеми при деца”