ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Методът има не само релаксиращ но и лечебен ефект
Блуждаещ нерв – отделя влакна към вътрешните органи
Чупенето на ноктите през зимата има решение

Болка зад гръдната кост при 5год.дете

На въпроси за кардиологичното здраве на децата ще отговарят специалисти от Националната кардиологична болница

Модератори: админ, консултанти

Darss

Болка зад гръдната кост при 5год.дете

Мнение от Darss » 17 окт 2012 23:20

Здравейте!
Синът ми е на 5г и от няколко месеца се оплаква от болка зад гръдната кост. Понякога заедно с това се появява болка в коремчето и главата / т.е му е лошо / В други случаи е само болката в гърдите. Опитах се да разбера от какво и кога точно се появява, но сякаш не намирам закономерност. Личната лекарка го прегледа и каза че за момента не намира нещо притеснително. Изписа ни Еспумизан. Евентуално ако продължи болката - ще ни прати на снимка. Но аз съм обезпокоена - толкова измъчено казва "Мамо боли ме", че ........ Та въпросът ми към вас е - с какъв специалист трябва да се консултирам и евентуално какви изследвания да поискам. Предварително ви благодаря!

moga

Re: Болка зад гръдната кост при 5год.дете

Мнение от moga » 21 окт 2012 12:02

Зад Гръдната кост се намира Тимусната жлеза а тя е 4аст от Имунната система.

доц. Маргарита Цонзарова

Re: Болка зад гръдната кост при 5год.дете

Мнение от доц. Маргарита Цонзарова » 26 окт 2012 13:14

Уважаема госпожо, във връзка с Вашия въпрос за гръдната болка при Вашето дете мога да Ви кажа следното:
Гръдна болка в детската възраст може да се причини от сърдечно заболяване, но това е изключително рядко. Важно е да се изяснят няколко въпроса: дали болката е свързана с натоварване, колко време продължава, дали дишането влияе на болката -подобрява или влошава и др. Различни могат да бъдат причините за гръдна болка като например травма в областта на гърдите, заболяване придружено с мъчителна кашлица, астма и др. Все пак е необходимо да се изключи сърдечна причина за болката. Моят съвет е да вземете от личния лекар направление №3а за консултация с детски кардиолог, да се запишете за консултация в консултативния кабинет на нашата клиника на тел. 9217160, колегата ще прегледа детето Ви вкл. с ехокардиография за изключване на сърдечна причина за гръдната болка при Вашето дете.

Отговори

Върни се в “Кардиологичните проблеми при деца”