ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Ето кои са подходящите грижи за кожата.
Откри френски научен екип
Доколко правилно е да се отрича който и да е от двата вида?
Опасността идва от жената кръводарител.

въпрос в сферата на феталната ехокардиография

На въпроси за кардиологичното здраве на децата ще отговарят специалисти от Националната кардиологична болница

Модератори: админ, консултанти

shekina

въпрос в сферата на феталната ехокардиография

Мнение от shekina » 11 юли 2012 00:31

здравейте,
радвам се че имам възможност да задам въпроса си към истински специалисти в тази област!
живея в лондон, бременна съм(за пръв път)вече в 37 седмица, тук следят бременността ми, и тук ще родя...работата е там, че не знам до колко мога да се доверя на тази здравна с-ма..
и въпроса ми: от първия ми преглед на видеозон(16гс), се установи ускорен сърдечен ритъм на плода,.уви, тук всичко е "нормално"щом се касае до бременност,явно за да не стресират родилката..и така при всеки следващ преглед, се установява все същото...когато обясних че чувствам бебето супер активно през цялото време, те свързаха това с ускорения пулс и се опитаха да ме успокоят!
последния ултразвук измери пулс 178(30 гс),сърцето казват, че функционира и се развива нормално :roll: ...мислите ли че е възможно бебето ми да се роди със сърдечни проблеми?и може ли според вас ускорения сърдечен ритъм да е признак за някаква аномалия?
разбирам, че няма как да направите заключения само от написаното...просто искам да чуя и друго мнение!..
благодаря ви предварително

доц. Майя Павлова

Re: въпрос в сферата на феталната ехокардиография

Мнение от доц. Майя Павлова » 11 юли 2012 13:29

Уважаема госпожо,
при нормална морфология на сърцето на Вашето бебе сърдечна честота между 170-180/мин. не е тревожна, тъй като за ритъмно нарушение, специално надкамерна тахикардия сърдечната честота е ускорена над 200/мин. Все пак за предпазливост е необходимо проследяване на сърдечната честота та фетуса.

Forum admin

Re: въпрос в сферата на феталната ехокардиография

Мнение от Forum admin » 11 юли 2012 13:35

shekina, доц. Павлова - приветстваме Ви с добре дошли във форума! :)
Ако искаш да узнаеш бъдещето - изследвай миналото!

Отговори

Върни се в “Кардиологичните проблеми при деца”