ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Скокът на грипния вирус ще респектира всеки атлет
При тях подборът на храната е особено важен
Ще отпадне ли нуждата от инжекционно лечение
Доказано: съставка в него действа

Проблем с китката и предната част на ходилата

Модератори: админ, консултанти, Приятели

mementomori93

Проблем с китката и предната част на ходилата

Мнение от mementomori93 » 18 май 2017 20:03

Здравейте. Момче съм на 23 години. Преди около две седмици започнах да усещам болка в китката. Леко се и поду и се ограничи обема на движение. Горе долу по същото време започнах да изпитвам и проблеми със стъпалата и по-точн в областта на възглавничките към пръстите. Някои от пръстите са засегнати, леко подути и зачервени, възглавничките като че ли също са зачервени. Не знам дали двата проблема са свързани, но до момента нямам подобрение. Болките са най-силни сутрин и вечер, докато спя - като на няколко пъти ми се е случвало да се събуждам през нощта от болки, а сутрин куцукам, защото усещам странни болки в предната част на ходилото, които в последствие също изчезват.
Това, което направих до момента е следното - направил съм си кръвни изследвания - СУЕ и CRP беше в норми, в норми е и пикочната киселина при евентуални съмнения за подагра, кръвната захар също. Витамин B12 също си изследвах и той е в норми, хемоглобин и другите и те. Въобще от кръвната картина излиза,че проблеми нямам.
Ходих на ортопед относно проблема с китката и той ми каза,че най-вероятно съм я претоварил във фитнеса и трябва физиотерапия - три процедури съм направил до момента, но реално и постоянно подобрение няма - ту ме боли, ту не. Отделно от това по цял ден работя на компютър и подозирам, че и мишката има някакво влияние относно болките ми в китката.
За стъпалата - там нямам идея какво се случва и защо ме болят.Подозирам, че е от официалните обувки,които съм длъжен да нося в работата и именно заради това от два дни спрях да ги нося, но чак пък такива болки да имам сутрин само от едни обувки ми изглежда абсурдно? Много моля да ми дадете някакви съвети какво да правя, защото две седмици вече минаха, а проблемите изглежда се задълбочават, а не се оправят.

д-р Цончев

Re: Проблем с китката и предната част на ходилата

Мнение от д-р Цончев » 22 май 2017 20:48

Сутрин чувствате ли се по-скован, по-трудно да се раздвижвате?

mementomori93

Мнение от mementomori93 » 23 май 2017 11:14

Здравейте др Цончев,
Да, проблемът със стъпалата ми е сутрин. Не мисля, че са сковани, но когато втана от леглото и почвам да стъпвам изпитвам силни болки във възглавничките и пръстите. Болката на единия крак дори отиде към страничната част на коляното,където усещам някакво напрежение. Болката и куцукането продължава около час два и след събуждането ми и сшед това съм по-добре. Забелязвам, че при по-продължително ходене на следващата сутрин болката е по-силна.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 26 май 2017 22:05

Какъв лекар ви е гледал?

Отговори

Върни се в “Движение и здраве”