ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Струва ли си да им се доверим?
- позволяват развитието на вредни бактерии
И от какво имат нужда бъдещите родилки?
Бета глюканът е сред най-мощните имуностимулатори

Желание да започна да спортувам

Модератори: админ, консултанти, Приятели

raziell

Желание да започна да спортувам

Мнение от raziell » 24 фев 2016 17:40

Здравейте,

Аз съм на 31 години, 183 сантиметра и тегло около 86 кг пушач - програмист. Имам желанието да започна да спортувам, тъй като ще спирам и цигарите, но на всякъде прочетох че трябва да се консултирам с лекар. Ходих при моето GP и само като разбра за какво го питам и ме изгони... Аз разбирасе може и да преувеличавам но имам прескачане на сърцето за което ходих на изследвания с холтер мисля че беше и кардиолога каза че няма проблем да намаля стреса и да спра цигарите и такс след 3 години се реших да ги спра тези пусти цигари. Другия проблем е че преди една година прекарах бронх пневмония която разбирасе се не е случайна и най - вероятно е усложнение в следствие на цигарите... Също така карах сноуборд на времето преди две години счупих ръка и ми поставиха пирон. Аз съм се насочил към тичане като спорт като естествено в началото леко натоварване и с времето ще увеличавам дистанцията и скоростта. Въпроса ми е има ли някакви причини да не започна да спортувам тъй като една моя позната почина по време на спорт лека и пръст и съм малко притеснен а моето GP меко казано не е отзивчив.

Благодаря ви предварително за отговора.

д-р Цончев

Re: Желание да започна да спортувам

Мнение от д-р Цончев » 24 фев 2016 18:37

Не виждам някакви противопоказания да спортувате. Това,че някой е претърпял инцидент по време на спорт и е загинал не е в резултат на спорта, а най-вероятно се корени в някаква скрита причина, която така или иначе е щяла да се обади по някое време.

Потребителски аватар
KonFuci

Мнение от KonFuci » 01 мар 2016 15:17

Ако никога или отдавна не си тичал, моя съвет е да не се хвърляш в точно този спорт като начало. В интернет има достатъчно клипчета с програми за спортуване вкъщи, и би било добре да загрееш организма с нещо подобно. Връзките на краката са чувствителни ако не са тренирани и дори леко натоварване под формата на тичане, може да доведе до тежка контузия, и рано спиране със спорта.

Френч

Мнение от Френч » 11 мар 2016 12:31

Тичането е страхотна идея според мен и много ти препоръчвам да си намериш една книга - Born To Run, супер ще се вдъхновиш, гарантирам.
Не ги слушай глуспостите за това, че не всеки може да тича.
Иначе ето ти и добра алтернатива за вкъщи:
http://7-min.com

Lady Boss

Мнение от Lady Boss » 05 апр 2016 16:44

Според мен, на какъвто и спорт да се спреш, започни с инструктор. Така ще започне постепенно натоварване и няма да рискуваш с неправилна техника или неподходящи упражнения.

Iakata rabota

Мнение от Iakata rabota » 06 апр 2016 11:49

Ако нямаш възможност за инструктор, погледай филмчета в youtube, преди да почнеш да правиш упражнения, можеш иначе да си направиш голяма беля и травми

Lady Boss

Мнение от Lady Boss » 12 апр 2016 14:31

И все пак е добре да има кой да обърне внимание на техниката на изпълнение, защото от такова незнание и невнимание се стига до травми при начинаещите.

milenapetrovaaa

Мнение от milenapetrovaaa » 15 юли 2016 17:34

И според мен няма защо да не спортуваш. Ако толкова се притесняваш, може да си вземеш такъв умен часовник http://dice.bg/polar-watch-v800-umen-ch ... -item26187 , който следи активността ти. Има редица функции, които могат да ти бъдат от полза, за да спортуваш спокойно.

tediqneva

Мнение от tediqneva » 18 юли 2016 13:44

Умният часовник наистина може да ти е от полза, след като имаш притеснения за здравословното си състояние, а в същото време имаш желание да спортуваш.

danimir

Мнение от danimir » 23 юли 2016 09:19

Абе...и аз имам желание да започна някакви упражнения!Проблема е че не мога да тичам в момента-краката не са ми в ред...Обаче имам ,меко казано коремче,качих килограми,нямам гъвкавос...Мисля за начало да почна с коремни преси.След това ща не ща -ще трябва да ида на фитнес-там си има уреди за физическо натоварване.Лошоти е , че и аз съм пушач...Правя опити да ги спра,но явно волята не стига за това...Дайте и на мен съвети за леки упражнения,пък постепенно ще ги увеличавам...Мерси

Отговори

Върни се в “Движение и здраве”