ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Кои причини за рак на дебелото черво подлежат на превенция?
Познайте себе си по сексуалните си предпочитания
Размножаването при човека

Желание да започна да спортувам

Модератори: админ, консултанти, Приятели

raziell

Желание да започна да спортувам

Мнение от raziell » 24 фев 2016 17:40

Здравейте,

Аз съм на 31 години, 183 сантиметра и тегло около 86 кг пушач - програмист. Имам желанието да започна да спортувам, тъй като ще спирам и цигарите, но на всякъде прочетох че трябва да се консултирам с лекар. Ходих при моето GP и само като разбра за какво го питам и ме изгони... Аз разбирасе може и да преувеличавам но имам прескачане на сърцето за което ходих на изследвания с холтер мисля че беше и кардиолога каза че няма проблем да намаля стреса и да спра цигарите и такс след 3 години се реших да ги спра тези пусти цигари. Другия проблем е че преди една година прекарах бронх пневмония която разбирасе се не е случайна и най - вероятно е усложнение в следствие на цигарите... Също така карах сноуборд на времето преди две години счупих ръка и ми поставиха пирон. Аз съм се насочил към тичане като спорт като естествено в началото леко натоварване и с времето ще увеличавам дистанцията и скоростта. Въпроса ми е има ли някакви причини да не започна да спортувам тъй като една моя позната почина по време на спорт лека и пръст и съм малко притеснен а моето GP меко казано не е отзивчив.

Благодаря ви предварително за отговора.

д-р Цончев

Re: Желание да започна да спортувам

Мнение от д-р Цончев » 24 фев 2016 18:37

Не виждам някакви противопоказания да спортувате. Това,че някой е претърпял инцидент по време на спорт и е загинал не е в резултат на спорта, а най-вероятно се корени в някаква скрита причина, която така или иначе е щяла да се обади по някое време.

Потребителски аватар
KonFuci

Мнение от KonFuci » 01 мар 2016 15:17

Ако никога или отдавна не си тичал, моя съвет е да не се хвърляш в точно този спорт като начало. В интернет има достатъчно клипчета с програми за спортуване вкъщи, и би било добре да загрееш организма с нещо подобно. Връзките на краката са чувствителни ако не са тренирани и дори леко натоварване под формата на тичане, може да доведе до тежка контузия, и рано спиране със спорта.

Френч

Мнение от Френч » 11 мар 2016 12:31

Тичането е страхотна идея според мен и много ти препоръчвам да си намериш една книга - Born To Run, супер ще се вдъхновиш, гарантирам.
Не ги слушай глуспостите за това, че не всеки може да тича.
Иначе ето ти и добра алтернатива за вкъщи:
http://7-min.com

Lady Boss

Мнение от Lady Boss » 05 апр 2016 16:44

Според мен, на какъвто и спорт да се спреш, започни с инструктор. Така ще започне постепенно натоварване и няма да рискуваш с неправилна техника или неподходящи упражнения.

Iakata rabota

Мнение от Iakata rabota » 06 апр 2016 11:49

Ако нямаш възможност за инструктор, погледай филмчета в youtube, преди да почнеш да правиш упражнения, можеш иначе да си направиш голяма беля и травми

Lady Boss

Мнение от Lady Boss » 12 апр 2016 14:31

И все пак е добре да има кой да обърне внимание на техниката на изпълнение, защото от такова незнание и невнимание се стига до травми при начинаещите.

milenapetrovaaa

Мнение от milenapetrovaaa » 15 юли 2016 17:34

И според мен няма защо да не спортуваш. Ако толкова се притесняваш, може да си вземеш такъв умен часовник http://dice.bg/polar-watch-v800-umen-ch ... -item26187 , който следи активността ти. Има редица функции, които могат да ти бъдат от полза, за да спортуваш спокойно.

tediqneva

Мнение от tediqneva » 18 юли 2016 13:44

Умният часовник наистина може да ти е от полза, след като имаш притеснения за здравословното си състояние, а в същото време имаш желание да спортуваш.

danimir

Мнение от danimir » 23 юли 2016 09:19

Абе...и аз имам желание да започна някакви упражнения!Проблема е че не мога да тичам в момента-краката не са ми в ред...Обаче имам ,меко казано коремче,качих килограми,нямам гъвкавос...Мисля за начало да почна с коремни преси.След това ща не ща -ще трябва да ида на фитнес-там си има уреди за физическо натоварване.Лошоти е , че и аз съм пушач...Правя опити да ги спра,но явно волята не стига за това...Дайте и на мен съвети за леки упражнения,пък постепенно ще ги увеличавам...Мерси

Отговори

Върни се в “Движение и здраве”