ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Ето кои са подходящите грижи за кожата.
Откри френски научен екип
Доколко правилно е да се отрича който и да е от двата вида?
Опасността идва от жената кръводарител.

Проблем с хормоните или липса на важни витамини и минерали?

Модератори: админ, консултанти, Приятели

FootballFan

Проблем с хормоните или липса на важни витамини и минерали?

Мнение от FootballFan » 20 фев 2016 23:15

От доста време насам се чувствам много отпаднал, слаб, без желание за нищо. Отделно съм слаб физически, нямам мускули и съм дебел в краката и корема. Чудя се възможно ли е всичко това да се дължи на ниски нива на някои или някой важни/ен хормон/и или пък на липсата на някои важни минерали и витамини.. Други фактори, които ме карат да мисля така е например не напълно все още мутиралият ми глас, слабото окосмяване и изобщо все неща, които при моите приятели са се развили преди година-две. Пропуснах да спомена, че съм почти на 19 години. Та обмислям да си направя изследвания на хормоните, но нямам никаква идея колко пари струват изследванията и как точно се изследват.. Може ли някой, който си е правил такива изследвания да сподели как точно става самото изследване и какви пари е струвало?

FootballFan

Re: Проблем с хормоните или липса на важни витамини и минерали?

Мнение от FootballFan » 20 фев 2016 23:18

Също така, ако се окаже, че имам ниски нива на тестостерон например по какъв начин ще мога да ги стабилизирам до нормалните за моята възраст? Чрез хранителни добавки или как?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 21 фев 2016 19:28

Първо се отива на ендокринолог за да се прецени дали изобщо има някакво нарушение и тогава се мисли за хормони, че са между 16 и 20 лв всеки.

tediqneva

Мнение от tediqneva » 11 авг 2016 10:40

И аз бях така, направих си изследвания и видях, че имам липса на витамини и минерали в тялото. Опитах се да ям определени храни, които са богати на тези витамини, но нещата не се промениха особено. Накрая реших проблема си, като си взех тези мултивитамини https://healthstore.bg/pure-nutrition-d ... 0-tabletki ,които помогнаха на тялото ми да се възстанови и да функционира пълноценно. Сега се чувствам доста по-добре.

ivanajelqzkova

Мнение от ivanajelqzkova » 15 авг 2016 12:38

И аз съм на мнение, че само с храната не може да се надави всичко. Храната се много здравословно, но винаги, когато си направя изследвания все нещо не е както трябва.

Отговори

Върни се в “Движение и здраве”